ASKERE GİDİRİYORUM

Askerlik uzerine yazılmış yazıları burada bulabilirsiniz

ASKERE GİDİRİYORUM

Mesajgönderen yunemars tarih Prş Ara 10, 2009 1:38 pm

ARKADAŞLAR BAŞIMDAN GEÇENLERİ ANLATAYIM BURADA ZATEN ÖYLE ÇOK FAZLA BİLGİ VERİLMİYOR, O YÜZDEN HİÇ DEĞİLSE BAŞIMIZDAN GEÇENLERİ ANLATALIM DA EN AZINDAN FİKİR VERSİN

Kısa dönem olarak askere gideceğim(inşallah).. yani yedek subay adayıyım.. 9 kasımda şubeye gittim fmf hastasıyım dedim eskişehir hava hastanesine sevk ettiler.. orada romatoloji de gasrto da olmadıgı için direk ankara gataya gönderdiler gittim. sivildeki tahlillerimle hemen ertesi gün... tahlilleri gösterdim çok ilgilenmedi ama gen tahlilime baktı.. ankara tıptan alınmış gen tahliliydi.. eğer bunu ankara tıp başhekimi onayı alırsa geçerli sayarız yoksa biz yapcaz tahlili dedi.. tabi tahlil 45 günde çıkar dedi.. hemen ankara tıpa gittim bunu onayların noolursunuz dedim.. kaşe bastılar başka bişey yapmadılar.. tabi gatadaki dr kabul etmedi. ya lütfen dedim ne istiyosanız söyleyin onu yaptırıp getireyim dedim eğer siz yaparsanız tahlili nisana kalcam dedim beni ilgilendirmez dedi gen tahlilini bastı... gen tahlili için kan vermeye gittim, oradaki hemşire 22 günde çıkar dedi ama 22. gün bayram tatiline denk geldi yani aralığa kaldı benim işler.. bayramdan sonra gittim gataya tahlile baktı başka bi dr (bu arada bakan dr.lar asteğ ler) biraz ateşim var şuanda atak geçiriyo olabilirim dedim ozaman kan ver dedi. peki bundan sonra süreç nolcak dedim. değerlerin yüksek çıkars heyet yoksa asker dedi. tamam dedim. tahlil verdim ertesi gün gittim. sevkimin bitmesine 1 gün kaldıgı için acil yazdı tahlillere o yüzden erken alabildim. değerler normalk oldugu için askere elverişlidir komando olamaz diye rapor verdiler.. şubeye geldim.. bakaya olanlar ve sevkli olanlar için 25 aralığa kadar sınava girme hakkı veriyorlarmış.. geldim şube tamam dedi ama sistemde ben sevkli olarak deil bakaya olarak görünüyorum. onu değiştircekler inşallah.. şubedeki işlemleri devam edeceğim ama fmfliler için gerekli olan kısmı yazdım umarım işinize yarar.. bu arada lazım olursa onuda söyleyeyim mutasyonum v729a olarak görünüyor bir arkadaş mutasyonları soruyordu...

bu arada 15 aydır atak geçirmiyordum.. gataya son kanı verdikten bir gün sonra atak geçirdim. bir daha da ugraşmak istemedim çünkü psikolojik olarak insanı yoruyorlar.. artık buda kısmet heralde dedim. 1 gün sonra versem kanı belki muaf sayılacaktım ama 1 gün önce verdiğim için askere gidiyorum...

şu anda işin kötü tarafı şu ben sınava geç giriyorum ve sınava geç giren kısa dönemleri büyük ihtimalle güneydoğuya gönderiyorlar dediler. yani bir nevi cezalandırma gibi birşey sanırım.. şimdi düşünüyorum, muaf olamadım herhangi bir rapor da vermediler, sadece komando olamaz dediler ee zaten kısa dönem komando kalktı, keşke hasta oldugumu hiç söylemeseydim de zamanında gitseydim askere ama tabi iş işten geçti..

hepinize sağlıklı günler arkadaşlar.. umarım bu yazdıklarım işinize yarar hepinize kolay gelsin arkadaşlar
yunemars

Re: ASKERE GİDİRİYORUM

Mesajgönderen yunemars tarih Prş Ara 10, 2009 1:44 pm

arkadaşlar üstteki mesajı deiştiremedim o yüzden 2. mesajı atıyorum.. geni yanlış yazmışım v726 olacaktı v729 yazmışım..
yunemars

Dön ASKERLİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir