Askerlik Muafiyet Şartları ve FMF

Askerlik uzerine yazılmış yazıları burada bulabilirsiniz

Askerlik Muafiyet Şartları ve FMF

Mesajgönderen azarya tarih Çrş Oca 31, 2007 12:55 pm

Arkadaşlar,
Bana bundan 1.5 yıl önce ailevi akdeniz ateşi teşhisi kondu. Herkesten fazla üşüyorum -ki soğuk sanırım bu hastalıktaki en büyük baş belası-, daha fazla yoruluyorum, eklemlerim (diz) ağrıyor, tutukluk yapıyor ve halsizlik genel bir durum.

Bunları şunun için yazıyorum, askerlikle ilgili girilen mesajları okudum lakin anlayamadım. Şimdi ben elimdeki bu dna sonucu, kullandığım ilaçlar ve mevcut durumumla askerlikten muaf olabilir miyim?

İkinci sorumsa şu : Diyelim ki askerlikten muaf olacak kadar hiper bir durumum yok, sağlık durumum, soğuktan etkilenmem, çabuk yorulmam, eklem ağrılarım göz önünde bulundurularak askerlik yapacağım şartlar daha elverişli hale getirilebilir mi böyle bir şey var mı? (iklimi daha sıcak olan bir yere gönderilme, spordan muafiyet vb).

Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim.

Mehmet Çam

PS: Bu hastalığın acemilerinden olduğum için nasıl yaşanması gerektiği konusunda pek bilgim yok. Nasıl bilgi edinebilirim diye yol gösterenler de olursa sevinirim.
azarya

Mesajgönderen birandst tarih Cmt Şub 03, 2007 3:14 am

ilk yapman gereken ceşitli sağlık kuruluşlarından hastalığını belgeleyen heyet raporları.onlar elınde olduktan sonra zor bır askerlık yapmayacagın garantı gıbı.gecmıs olsun kolay gelsın
birandst

Re: Askerlik Muafiyet Şartları ve FMF

Mesajgönderen kerem tarih Sal Eki 06, 2009 10:14 am

Bu mesajı arkadaşımız 2007 yılında yazmış acaba askerliğini yaptımı? ne durumda bilgi verirse sevinirim.
kerem

Re: Askerlik Muafiyet Şartları ve FMF

Mesajgönderen byazrail tarih Sal Eki 20, 2009 9:58 pm

Geçtiğimiz eylül ayında muayene oldum muayene olurken cerrahpaşa tıp fakültesinden aldığım resmi belge ile gittim belgeyi görür görmez direk askeri hastaneye sevk ettiler askeri hastane atak anında görülmesi uygundur dedi.

Şuanlık askere alındım ancak askeriyede herhangi bir rahatsızlığımda direk gataya tedaviye yollayacaklar askerlik yapmış fmf hastası arkadaşım var 3 kere hava değişimi aldı 3 er aylık ve sonradan çürüğe alındı.
byazrail

Dön ASKERLİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir