Askerlik Yoklamam

Askerlik uzerine yazılmış yazıları burada bulabilirsiniz

Askerlik Yoklamam

Mesajgönderen byazrail tarih Cum Ara 04, 2009 1:50 pm

Merhaba arkadaşlar,

Ben ramazan bayramında memleketime gittim bayramdan sonra askerlik şubeme gittim askerlik şubem en yakın askeri hastaneye sevk etti beni konya askeri hava hastanesine orada muayene edilmeden ilacımı kesip muayene anında gitmemi söyledi bende kabul etmedim şubeme geri döndüm.

Kurban bayramından sonra askerlik şubesinden kıdemli başçavuş şube başkanı beni bayramdan sonra tekrar çağırdı tekrar hastaneye yollayacağız dedi nedenini sorunca ne sağlamsın nede çürüksün dedi peki dedim gittim konya asker hastenesine sevk ettiler dahiliyedeki doktor sen sağlamsın dedi bana öneride bulundu sen ne istiyorsun peki dedi önceki gelmemde atak anında incelenmesi gerektiğini söylemiştiniz bende istanbulda yaşadığım için kabul etmemiştim bu sefer kabul ediyorum dedim peki dedi 1 ay incelemede olucaktım ve ilacımı bırakmamı söyleyecekleri için konyaya gitmeden 1 gün önce ilacımı bırakmıştım.

Başhekimlik 1 ay uzatmayı onaylamayıp direk ankara gata askeri hastanesine sevk yapmalarını istedi ve sevkim oldu ben hemen ogün çıktım ankaraya geldim geldiğimde sadece girişimi yaptırdım çünki mesai saati bitmişti romatoloji bölümünde ertesi gün gel dediler gittim doktor inceledi gen testi olan raporlarımıda inceledi 10 civarında kan testi ve tam idrar testi istedi kan vermk için gittim 1.5 saat bekledim bu arada hala ilaç kullanmadım kan alındıktan sonra beni üşüme titreme tuttu nöbetim geldi doktora gittim öğle aralarındaydı 1.5 saat sandalyenin üzerinde kıvrandım doktor gelince direk ateşime baktı 40dereceydi ve titremem vardı müşade altına aldı ilaç kullanmadığımı söyledim bunu kim söyledi sana dedi konya asker hastanesindeki şu doktor diyince direk ilaç kullanmamı söyledi 4 adet kolsin kullandım kullandıktan sonra kendime gelebildim ve akşam mesai bitimine kadar bekletti beni kendileride ateşli anımdayken kanımı aldılar önceki tahliller haric ertesi gün sonuçları alıp doktora gösterecektim yani bugün öyle arasında bi internet cafeye gidiyim dedim ve internet cafeden yazıyorum gata yakınında bulunan bir internet cafeden sonucu size bildireceğim ataksız günler dileğiyle.
byazrail

Re: Askerlik Yoklamam

Mesajgönderen kerem tarih Cum Ara 04, 2009 4:14 pm

Geçmiş olsun,
Erteleme alacaksın 1 yıl, seni önümüzdeki günlerde direk heyete çıkarırlar. büyük ihtimal ya pzt. yada çarşamba günü birkaç evrak tamamlamanı isteyecekler. sonrasını bende bilmiorm bende erteleme aldım geçen 2-3 hafta önce umarım seneye çürük alırız 1 sene daha erteleme olabilir diyorlar hiç uğraşamicam artık keşke gidip orada halletseydim.
kerem

Mesajgönderen byazrail tarih Cum Ara 04, 2009 6:25 pm

Çarşamba günü heyete gireceğim sonuç ne olacak bilmiyorum.
byazrail

Mesajgönderen kerem tarih Cum Ara 04, 2009 6:28 pm

Sana demiştim heyete giriyorsun şimdi orda 10 15 doktor olcak zaten bir gürültü herkes arasında konuşuyor muabbet fln yani bayanlar fln var evrak taşıyolar baya kalabalık içeri çağırcaklar seni sıran gelince en fazla 5 yada 10 saniye önlerinde durucaksın tamam çıkabilirsin dicekler bi kaç saat sonrada sonucu vericekler erteleme alcaksın. Erteleme vermicek olsalar heyete çıkamazdın Doktor sağlık problemi yoktur diye rapor hazırlar askerlik şubene geri yollardı hayırlı olsun seneye bakalım nolcak umarım alırız çürük seneye...
kerem

Mesajgönderen byazrail tarih Cum Ara 04, 2009 7:03 pm

Sen nerede aldın bu kararı ?
byazrail

Mesajgönderen kerem tarih Cmt Ara 05, 2009 11:23 am

Kasımpaşa asker hastanesinde...
kerem

Mesajgönderen byazrail tarih Cmt Ara 05, 2009 5:30 pm

Ben Ankara GATA'dayım ama, ben hasta olduğumda burda hepsi telaş içindeydi bilmiyorum sonuç ne olur ama burda en ince detayına kadar inceliyorlar.

Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.
byazrail

Mesajgönderen dartan38 tarih Cmt Ara 05, 2009 10:17 pm

mrb arkadaşlar bende fmf hastasıyım uzun zamandır siteyi takip ediyorum ama yeni üye oldum. ben kısa dönem askerlik yapıyorum. iki kere hava değişimi aldım. ilkinde çorlu asker hastanesine sevkimi aldım. atak üzere idim. karnımda ağrı dizimde şişme ve yüksek ateşim vardı. doktor beni görünce hemen hastaneye yatırdı. kan tahlillerimi aldı ve sonuçta hava değişimi verdi. hava değişimi sonunda birliğime katıldım. tekrar dizim şişti. tekrar çorluya sevk tekrar tahliller ve yine hava değişimi aldım. su an hava değişimindeyim. benim bir sorum olucak: bildiğim kadarıyla 3. takrar da çürük veriliyor. soğuk havalardan cok etkileniyorum. hava değimşimi sırasında atak geçirmem halinde sube beni yaşadığım ildeki asker hastanesine sevk edecek. hastane beni çürüğe sevk eder mi ? yoksa ankaraya mı sevk eder? bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
dartan38

Mesajgönderen kerem tarih Pzr Ara 06, 2009 7:36 pm

Benim araştırmalarım ve bildiğim kadarıyla eğer hava değişimde atak geçirirsen askeri hast. gidip çürük alabiliyorsun...
kerem

Mesajgönderen byazrail tarih Cmt Ara 12, 2009 1:37 am

İlk heyete çıkmamda askerlikten muaf oldum umarım sizde alırsınız...
byazrail

Mesajgönderen kerem tarih Cmt Ara 12, 2009 3:01 pm

:) Senin adına çok sevindim keşke banada verselerdi ama erteleme aldım ben acaba ankaradamı olmak gerekiyor ertelemesiz muaf olabilmek için gözün aydın tekrardan.
kerem

Dön ASKERLİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir