1 yil erteleme sonrasi ?

Askerlik uzerine yazılmış yazıları burada bulabilirsiniz

1 yil erteleme sonrasi ?

Mesajgönderen beko tarih Pzt Kas 23, 2009 3:58 am

Arkadaslar selamlar..
hastaligimizin muafiyet alabilecegini bilmeden tecil islemleri icin subeme gitmistim, subedeki gorevlinin duzenli ilac kullaniomusun sorusuna evet dedigim an cok baska bir surec basladi benim icin.Saglik ocagina gidecekken bir anda isin rengi degisti ve tecil mecil derken bir anda kendimi gata da buldm.Muayene icin sira beklerken fmf li bir arkadasin 1 yil erteleme sonrasinda muafiyet alma hakkimizin oldugunu ogrendim ve
ne atiyo bu eleman belli degil
diye dusunerek er poliklinigindeki ic hastaliklari bolumunde muayeneye girdim.Forumda gatadaki yasam dongusu hakkinda sayisiz konu/baslik bulabilirsiniz tekrarlayip caninizi sikmayayim.

Yedek subay adayi olarak carsamba gunu heyete cikiyorum ve heyete hazirlanan dosyada bilmem kacinci maddeye gore 1 yil erteleme yazisini gordum.Heyetinde onaylamasi sonucunda 1 sene erteleme almis olacagim.

Simdi sizlere sorum su;
1.Universiteden dolayi 2 sene tecilime ne oldu ? :P
2.1 sene erteleme boyunca yine ilaclari kesip gataya atak sirasindami gidecegim ? isin akibeti ne oluyor 1 sene erteleme aldiktan sonra ?

Tecrubeli arkadaslarin beni aydinlatmasini rica edecegim.

** US klavye ile yazdigim icin kusuruma bakmayin.

Ataksiz gunler dilegi ile..fazla yorulmayin, fazla gec yatmayin,duzenli beslenin ve FAZLA KIRMIZI ET TUKETMEYIN...
beko

Re: 1 yil erteleme sonrasi ?

Mesajgönderen kerem tarih Pzt Kas 23, 2009 3:53 pm

Aynı Soruyu ben geçen gün sormuştum 2-3 hafta önce erteleme aldım... Seneye ne olacak çok merak ediyorum bende peki sana sorum sen erteleme almak için atak geçirdinmi doktorlar seni gördümü kan aldılarmı v.s. nasıldı süreç bahsedermisin?
kerem

Mesajgönderen beko tarih Sal Kas 24, 2009 12:36 pm

arkadaslar,
Forumda gatadaki yasam dongusu hakkinda sayisiz konu/baslik bulabilirsiniz tekrarlayip caninizi sikmayayim.
yazmistim ama yanlis anlasilmalar olmus.
Surecten tekrar bahsedeyim..
1.gata ya yonlendirdiler.
2.gata da askerleri rahatsizliklarini dinleyen ve yonlendiren bir doktor var ben ona fmf imden bahsettim o da subeden aldigim normal sevk kagidina dahiliye/ic hastaliklari yazdi.
3.ic hastaliklarina gittim durumumu anlattim, onlarda heyete esas 3 imzali ozel sevk istediler.
4.subeme 15 tane resim ile gittim, 3 imzali sevk i hazirladilar beni tekrar gata ya gonderdiler.
5.gata da tekrar sira bekleme/doktor bekleme olaylarindan sonra (tabi bunlar yaklasik 3 gun suruyor) doktor ilaclari kesmesi ve atagi sirasinda muracaati uygundur yazip evime yolladi.Bu sevkin 30 gun muhleti var.
6.sevkin 2.haftasinda ilaclari kestigim icin cok agir atak gecirdim, apar topar gataya gittim.
7.musade altina aldilar atesimi olctuler ve bildiginiz kan testleri..fibrinojen sedimantasyon ve tam kan sayimi acil istendigi icin bu testlerin cikmasi cok surmuyor.Degerler 4-5 katina cikmisti.
8.Bu kan testleri 3 gun daha surdu, son gun degerler ilk gunku gibi olmasada yine 2-3 kati idi.Doktorlarda heyete cikmama karar verdiler tabi bu anlatilanlar 8 madde gibi gozuksede arkadaslar gatada isler oyle 8 basamakta bitmiyor sancili bir sekilde bir oraya bir buraya kosturuyorlar :cry:
Allah yardimciniz olsun..
beko

Mesajgönderen kerem tarih Sal Kas 24, 2009 6:57 pm

Evet Aynen dediğin gibi atak döneminde kan değerlerin görülüyor yüksek çıkıyor zaten anlıyorlar fmf bütün evrakları onaylatıyorlar heyet derken erteleme alıyorsun 5 gün sürdü benim bu işlemler ama çok koşturuyorsun gerçekten. Neyse seneye tekrar görüşrüz bakalım ne olacak
kerem

Mesajgönderen gilby tarih Çrş Kas 25, 2009 10:43 am

Merhaba Arkadaşlar ,
Yaşım 29, yaklaşık 3 ay önce Fmf olduğumu öğrendim.ataklarım eskiden beri vardı ama üşütme diyip geçiyordum.şimdi haftada 1 atak geçirmeye başladım.Neyse bayramdan sonra bende şubeden sevk alıp Haydarpaşa gataya gidicem.Ancak Ordaki doktor seni yatırıcaz dedi.siz nasıl yatmadan bu sevki aldınız? Bu arada şimdiden hayırlı bayramlar
gilby

Mesajgönderen kerem tarih Çrş Kas 25, 2009 12:22 pm

Şimdi şöyle söyleyeyim bence kesinlikle yalan konuşmamak lazım ben en başta benim karın ağrım yok fmf olmama ihtimalim varmı dedim doktora kıdemli albaydı oda ne alakası var cnm her fmf linin karnı ağrıyacak diye birşey yok dedi bazıları gidip mesela karın ağrısı numarası yapıyormuş benden tavsiye hast. yatırma ihtimallerini düşünüerek hasta olcağın git mutlaka bütün düzeni ona göre kur herşeyin hazır olsun hastalandığın gün sabah git askerlik şubesine 8 de sevkini al ordan direk hastaneye git ataklar genelde bende 1 gün sürmüyo çünkü...
kerem

Mesajgönderen gilby tarih Çrş Kas 25, 2009 12:41 pm

kahrolası ataklarda hep cumartesi geliyor aksi gibi.neyse cuma gününden sevki alıp öyle gideyim.bütün aşamaları tek tek yazarım size doktora varana kadar.herkese çok geçmiş olsun
gilby

Dön ASKERLİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir