Gata Sevki 05/11/09

Askerlik uzerine yazılmış yazıları burada bulabilirsiniz

Gata Sevki 05/11/09

Mesajgönderen kerem tarih Prş Kas 05, 2009 4:51 pm

Merhaba herkese;
Dün Atak geçirdim 5 haftadır birşey yoktu Yine karın ağrısı yok ama 39 derecelerde ateş ve bacaklarım baya ağrıyordu şu andada hafif ateşim var büyük ihtimal gecede ateşleneceğim neyse askerlik şubesine gittim hemen sevk aldım askeri hastaneye, bugün sabahta askeri hastaneye gittim kasımpaşaya orda iyi bir doktor vardı kıdemli albay bana 2 seçenek sundu ve pzt. gününe kadar da karar vermemi istedi ilk seçeneği seni haydarpaşa gata ya sevk edim orda doktorlara görün ki büyük ihtimalle yatmanı isticektir 10 15 20 artık doktora kalmış yatıcaksın seni ateşli dönemde görecekler ve erteleme alıp seneye çürük alırsın dedi 2. seçenek ise 12 aralıkta git askere orda rahatsızlandığında sevk iste askerde halletmeye çalış bu işleri seçenek senin dedi yarın kan vereceğim sabah erkenden gidip bilmiyorum acaib kararsız kaldım bu durumda nedeni şu anda zaten atak geçiriyorum sevk alsam hastaneye şimdi pzt. günü yatsam atak kim bilir ne zaman gelir gelene kadar beni tutarlarmı acaba yada askere gittiğimde sevk almak zormu bu konuda bilgilendirebilecek arkadaşlar varmı? Herkese iyi günler diliyorum.
kerem

Re: Gata Sevki 05/11/09

Mesajgönderen mhozcan tarih Cum Kas 06, 2009 10:44 pm

kardeşim ben askerlik yapmadım fakat anlatılan ve duyduklarım şöyle eğer iyi bir komutana denk gelrisen sevk almak kolay fakat ya gelmezsen. birde mesela askerliğin hakkari' de senin sevk alıp hastaneye gitmen 5-6 günü bulur dediler. O süreçte atak olayı bitecek. Ben burda halletme taraftarıyım. gittikten sonra iki kere hava değişimi falan filan 6-7 ayına mal olur. En azından beni bilgilendirenler bu şekilde bilgilendirdi. Eğer tecrübeli arkadaşlar yazarsa bende sevinirim.
mhozcan

Mesajgönderen kerem tarih Pzt Kas 09, 2009 6:09 pm

Merhabalar,
Bugün diğer bir arkadaşımızında yazdığı gibi sadece elimdeki raporlar gen testi sonucum ve hastanede verdiğim kana istinaden benide yatırmadan çarş. günü heyete çıkarıcaklar. Heyette ne gibi sonuç çıkar bilgisi olan varmı erteleme alır isem seneye mi çürük verirler yoksa bir sene daha mı ertelenir yedek subay adayıyım ben? Teşekkürler
kerem

Mesajgönderen abana tarih Pzt Kas 09, 2009 7:13 pm

slm ben siteye yeni uye oldum biraz geç oldu ama bakın bu hastalıhı herkes anlamıyo askerde atakların olunca karın ahrısı ve ateş yuzunden seni amaliyat ederler bu atakları apandist sanıyorlar ve ameliyata alıyorlar
benimkini burdaki doktorlar aldı 3 sene once sıkı bi atak yasadım gece okmeydanı acile gittim orda bile beni dahileci beni apsdist için beni yolluyodu anladımda amaliyat olduhumu soyledim dusun yani
abana

Mesajgönderen kerem tarih Prş Kas 12, 2009 10:33 am

Selam Arkadaşlar yukarıda anlattığım gibi dün heyete çıktım 5-10 saniye durdum odada zaten muabbet kakara kikiri var içerde ilgilenmiyolar bile tamam çıkabilirsin sonucunu 4'de alırsın dediler 1 yıl sevk geciktirmesi almışız. şimdi seneye tekrarmı erteleme vericekler yoksa çürük alıyormuyuz bu konuda bilgisi olan varmı? çünkü herkes genelde 2 erteleme sonrasında 3.sene çürük alıyormuş. fmf hastaları içinde 2 ertelememi geçerli?
kerem

Dön ASKERLİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir