izmirdeyim çürük raporu için ankara'ya mı gitmem lazım

Askerlik uzerine yazılmış yazıları burada bulabilirsiniz

izmirdeyim çürük raporu için ankara'ya mı gitmem lazım

Mesajgönderen mhozcan tarih Çrş Eki 28, 2009 11:59 am

arkadaşlar başlıkta yazdığım gibi fmf hastasıyım bu hastalıkla askerlik yapılacağı konusunda endişem var ilaç kullansak bile yılda bir iki kez atak geçiriyorum. izmir'deyim çürük raporu için ankara'ya mı gitmemi lazım. izmirden alamıyormuyum.
mhozcan

Re: izmirdeyim çürük raporu için ankara'ya mı gitmem lazım

Mesajgönderen derwolf tarih Sal Kas 03, 2009 3:20 am

walla arkadasım ben de su an askerim kısa dönem. lakin ataklar askeri hastene gözetiminde nizamına uygun olarak iki defa geçirilmeden muaf olamazsınnnnn..... Allah yardımcın ola. ama ankara daki asker hastanelerin daha düzenli çalıstığını düşünüyorum...
derwolf

Mesajgönderen mhozcan tarih Cum Kas 06, 2009 10:55 pm

kardeş cevabın için saol sadece sen cevapladın sadece! anlıyamadığım izmirde askeri hastane var. yinede ankara yada ist. gitmem lazım! Birileri yardım etsin yahu
mhozcan

Mesajgönderen derwolf tarih Sal Kas 10, 2009 12:48 am

merhaba genelde asker hastanelerde gastroenterloji kliniği ilğilenior... fmf özel dal gerektiren bir durum olduğundan gastroenterloji yeterli olmuyor... enteresandır TSK salık yönetmeliğinde muaf sayılabilecek hastalıklrarasında gösterilse bile muaf raporu vermek istemiolar.... oldukça zor bir süreç Allah kolaylık vere.. Bu arada fmf hastasıyım.. askerim 67 günüm kaldı.....
derwolf

Mesajgönderen Karena tarih Pzt May 10, 2010 11:30 am

Arkadaşım bende izmirliyim ve bende senin gibi yılda bir veya iki defa atak geçiriyorum.Her yerde yazdığım ve anlatamadığım konu şu benim.İlla atak mı geçirmemiz lazım.Hamileliğinin 3. ayında olan bayana hamile olduğunu ispatlamak için hadi doğur diyebilir misin diyemezsin...O zaman nedir bu hadi karşımızda bir atak geçirinde görelim bakalım anlayamadım gitti.Gerekirse bunu başbakan'ada genelkurmay başkanınada yazmayı düşünüyorum.Yani böyle bir uygulama nasıl yürürlükte tutuluyor anlayamıyorum.Ben gerekirse dava açmayı bile düşünüyorum...Ataksız günler dilerim...
Karena

Mesajgönderen hasretim03 tarih Çrş Ağu 25, 2010 1:31 pm

bjj
---Fmf---
hasretim03

Mesajgönderen hasretim03 tarih Çrş Ağu 25, 2010 1:36 pm

askerliten muaf olmak için illaki atak geçirmek gerekiyor. ben bu yıl ankara gatada muayene oldum. gen testi sonucunda fmf li olduğum çıkmasına rağmen. atak geçirmem gerektiği söylenerek 1 yıl erteleme aldım
---Fmf---
hasretim03

Mesajgönderen gamsiz_58 tarih Pzr Ağu 29, 2010 9:56 am

FMF Hastasıyım Ankara Güvercinlikde yaptım askerliğimi askerlik hayatım boyunca düzenli kullanamadım kolşini ama Allaha binlerce kez şükür olsun çok rahat bir askerlik yaptım. Sorunuzun cevabı şudur FMF mideyide etkiler böbrekleride eklemleride ama TSK da sadece eklemeleri etkiliyormuş gibi algılanıyor bunun için Ankara GATA'da bulunan Romatoloji servisine bir sevk almanız oradaki rütbeli (genellikle yüzbaşıdan aşşağı rütbeli olmaz) personeli inandırmanız ve eğer yatış işlemini başarabilirseniz özel gözlem odalarında bir ay (30 gün) yatarken 2 adet atak geçirmeniz ki bu ataklar süresince ateşinizin bilmem kaç dereceyii geçmesi gerekiyor. Daha sonra 90 günlük hava değişimi ve aynı işlemler falan filan Allahh yardımcınız olsun umarım benim kadar rahat bir askerlik geçirirsiniz
gamsiz_58

Dön ASKERLİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir