Çürük alanların gen mutasyonları nasıl?

Askerlik uzerine yazılmış yazıları burada bulabilirsiniz

Çürük alanların gen mutasyonları nasıl?

Mesajgönderen kerem tarih Çrş Eki 07, 2009 11:55 pm

Merhaba Arkadaşlar,
Bir arkadaşımız çürük almak için gen mutasyonlarında hete. veya homo. v.s. önemli doktorlar buna bakıp karar veriyor demiş merak ettim çürük alanlarınkinde mutasyon ne şekilde?
kerem

Re: Çürük alanların gen mutasyonları nasıl?

Mesajgönderen derwolf tarih Pzr Eki 11, 2009 6:09 pm

su an izmitte 329 kısa dönem askerim. benim sartlarım çok iyi sivildeki ortam mevcut ona rağmen FMF den dolayı sağlık problemleri yaşıyorum. çift gen mutasyonuna çürük verirler. ama en az bir ay hastanede kalıp atkların izlenmesi lazım. uzun bir süreç. TSK sağlık yönetmeliğindeki procedurler çok.
derwolf

Mesajgönderen kerem tarih Pzr Eki 11, 2009 9:54 pm

Bu kadar zormu ya çürük alma işi peki askerde hiç atak geçirdinmi ? hava değişimi v.s. bu tarz şeyler oluyormu
kerem

Mesajgönderen derwolf tarih Pzt Eki 12, 2009 11:16 am

Arkadaslar olayı bastan anlatayım. Açıkcası FMF hastası olduğum halde askere gitmeyi ben istedim. ve askerliğe giriş procedurlerinin tamamında FMF gen test sonucu ve sağlık raporunu ibraz ettim(HEPSİ DOSYAMDA). acemi birliğimi izmit kandırada yaptım ve şu an izmitte görevliyim. öncelikle kısa dönem askerlik yapanlara zaten ağır spor eğitim yok. sadece temel askerlik bilgileri. acemilik 28 gün sonra bitiyor usta birliğindede masabaşı iş veriyorlar. kısa dönemler için gerçekten askerlik zor değil.
Acemi birliğine katıldıktan sonra bir hafta içinde katılış muayenesi yapıyolar. Beni GATA ya sevk ettiler. Gata İstanbula gittim. doktor bana ilaçları bırak (-yani kolşişini- aynı zamanda ferritin alıyorum-) atak durumunda gel hava değişimi (45 gün) vereyim. hava değişiminden sonrada muaf vereyim git dedi. ilaçları bırakıp atak geçirmeyi göze alamadım açıkcası. üç ayım kaldım. insallah bi problem olmadan bitireceğim.
YALNIZ ŞUNU SÖYLEYEYİM: eğer muaf alacaksanız asker ocağına gelmeden sivilde halledin. Ankara Gata yı önnerrim bu iş için. doktor bana 2 ay askerlik yapdın 3 ay daha yaparsın dedi baslangıçta. açıkcası spesifik bir hastalık olduğundan doktorlar konuya hakim değil... ATAKSIZ GÜNLER DİLEĞİYLE...
derwolf

Mesajgönderen kerem tarih Çrş Eki 14, 2009 5:45 pm

Anlamadım ben yalnız söylediğini çünkü doktor önce sana 45 gün hava değişimi vereyim atak zamanı gel diyipte sonra 2 ay yapmışsın zaten 3 ay daha sabretmi dedi?
kerem

Mesajgönderen derwolf tarih Prş Eki 15, 2009 9:55 am

MERHABA aynen öyle... askerde işler o kadar ağır işliyorki. 24 eylülde atak geçirdim. beni hemen! sevkettikleri halde 6 ekimde hastane ye gidebildim... ve crp sedim vs. hepsi normal çıktı. doktor niye geldin hersey normal görünüyo dedi... atak zamanı gel dedi... atak zamanı tesbit edilirse 45 gün hava değişimi ve ikinci ataktan sonra hemen çürük veriyolarmışşş. atakı onların gözetiminde geçirmek sartıyla! aslında çok trajikomik bi durum... ilacı kesmemin sart olduğunu söledi.
"atak geldiğinde diyor hemen seni ambulansla gataya getirsinlr diyor"... procedurlerden dolayı bu iş en az 3 gün sürer. atak dönemi bitmiş olur." dedim... sonra bana "ZATEN 2 AY ASKERLİK YAPMISSIN 3 AY DAHA SABRETEMEYECENMİ DEDİ.... bende emredersiniz dedim ve dısarı çıktımm... bekliyorum ne olacak .. ama hiçmi hiç takmıyom iş olacana varır... ataksız günler dileğiyle....
derwolf

Mesajgönderen kerem tarih Prş Eki 15, 2009 4:59 pm

İnanılmaz birşey yani atak geçiriyorsun ve 12 gün sonra hast. gidebiliyorsun oda ilginç gerçekten.. neyse artık hayırlısı neyse o diyeceğiz. benim ataklarım 3 haftada bir geliyor. 2 hafta oldu son atağımdan haftaya kesin hasta olurum yine
kerem

Mesajgönderen derwolf tarih Cmt Eki 17, 2009 3:53 pm

merhaba aslında prosedürün bu kadar katı olmasının sebebi yine bizim halkımız.... çürük raporlarının şaibeli olması gerçekten çürük alması gerekenleri mağdur ediyor. askerde deli rolü yapıp askerden kurtulmaya calısanlar;dalağını aldıranlar olduğu sürece gerçekten hasta olanlar mağdur olur.
derwolf

Mesajgönderen byazrail tarih Sal Eki 20, 2009 10:34 pm

Geçtiğimiz 2009 eylül ayında muayene oldum muayene olurken cerrahpaşa tıp fakültesinden aldığım resmi belge ile gittim belgeyi görür görmez direk askeri hastaneye sevk ettiler askeri hastane atak anında görülmesi uygundur dedi.

2010 Kasımda teslim olacağım ben istanbulda yaşıyorum gata'ya direk gitsem böyle böyle desem veya nasıl bir yol ilerlemem gerekiyor ayda 3,4 veya 5 kere atak'larım oluyor.

Daha askeriyeye teslim olmadım arkadaş askere gitmeden sivildeyken işlemlerinizi halledin diye yazmış o yüzden sordum?

Ataksız günler diliyorum.
byazrail

Mesajgönderen derwolf tarih Çrş Eki 21, 2009 8:30 pm

ah kardeşim ... ben o yollardan geçtim... sen daha işin başındasın.. ve su an iki bucuk aylık askerim (ve bir okadar daha var :(
askerlik bazı günler işkenceye dönüşüyor.... ne yapın edin sivilde bu işi halledin!!!!!!!!!! sivilde ben uğrastım. bana birliğine katıl onlar halletsin dedi... acemi birliğinde usta birliğin halletsin dendi... ve şu an belirsizlik var.... herkes topu baskasına atıyo... yine ben çok şanslıyım..masabaşı iş deyim... yine de zor..fmfliler muaf olmak çürük almak bir hak ve bu hakkınızı kullanın....
derwolf

Mesajgönderen byazrail tarih Çrş Eki 21, 2009 10:24 pm

Askerlik şubesine sordum cevap bekliyorum çünki daha 13 ayım var teslim olmama askerdeyken ezileceğimi bildiğim için beni dinlemezler bile o yüzden dediğiniz gibi önceden halletmek gerek yoksa çekeceğim var :(
byazrail

Mesajgönderen kerem tarih Cum Eki 23, 2009 9:37 pm

Bende kasımın ilk haftası şubeye gidim sevkimi alacağım hastaneye 12 aralıkta normalde teslim oluyorum... işin kötü tarafı ilaç kullanmıorm şu anda ve 4 haftadır bişiyim yok normalde 2-3 haftada bir atak gelirdi düşünüyorm şimdi hadi gittim 10 gün sonra atak geçirdim bir sene erteleme verdiler peki seneye gittiğimde atak geçirmessem nasıl olcak alıcaklarmı yani burasını anlayamadım...
kerem

Mesajgönderen derwolf tarih Pzr Eki 25, 2009 5:17 pm

merhaba.. benim bir arkadaş askerde ilk atağını geçirdi 90 gün hava değişimi vermişler... doktor hava 90 günlük süre içinde atak geçirmen halinde acilen askeri hastaneye gel. heyete gir çürük verelim demiş...eğer 90 günlük süre içerisinde atak geçirmezse askerliğe devam edecek... yaklaşık iki ay oldu ve halen atak geçirmedi...
procedur iki defa atak geçirilmesi ve bunu sedim crp vs parametrelerle tespitine dayanıyor... zor bi süreç... ama sivilde halletmenin bi yolunu bulun!!!! yoksa çok sıkıntı çekersiniz....
derwolf

Mesajgönderen kerem tarih Pzt Eki 26, 2009 4:02 pm

ben üni mezunuyum büyük ihtimal kısa yapacağım zaten askerliği ben gitsemde orda 1-2 kere 45 günlük hava değişimi alsamda yeter zaten alt tarafı 1-2 ay askerlik yapmış olcak o durumdada neyse herşeyin hayırlısı diyorum arkadaşlar...
kerem

Mesajgönderen derwolf tarih Pzt Eki 26, 2009 4:30 pm

mehaba.. askerlikde kısa dönem askerlikte sadece 45 günü askerden düşüyo.... 12 ay asteğmenlikde ise 90 gün... asarsan süreyi yaptırıyolar...
derwolf

Sonraki

Dön ASKERLİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir