askerlik bitti ya sonrası......

Askerlik uzerine yazılmış yazıları burada bulabilirsiniz

askerlik bitti ya sonrası......

Mesajgönderen faruk tarih Çrş Şub 25, 2009 3:22 pm

merhabalar arkadaşlar.ben aranıza yeni katıldım.benim teşhisinde bir hafta önce kondu.askerlikte ataklar geçirdim.ama Aallaha şükür skerliğimi bitirdim.internette hastalığımı araştırırken sizin sitenizle karşılaştım.iyikide karşılaşmışım.meğer yanlız değilmişim.size şunu sormak istiyorum arkadaşlar.ben izne geldiğim zaman nişanlanmıştım.nişanlımla severek evlenecez inşallah.tabi evlenirsem...nişanlım sağlıklı.yani fmf li falan değil.akrabada değiliz zaten.şimdi evlenirsek eşimin çocuk istemesi en doğal hakkı.şimdiden hayallerini kuruyor.bu hastalık bende varken eşim hamile kalabilirmi?kalsa bile sağlıklı çocuklar doğurabilirmi?bu hastalığın çocuğa geçmesi yüzde kaçtır?kolşisinin etkisi nedir?kullandığım zaman eşim hamile kalırmı?bunları çok merak ediyorum.ne olur bana yardım edin.hastelığımı öğrendiğimden beri sanki dünya üstüme yıkılmış.iyi günler.şimdiden çok teşekkür ederim.
faruk

Askerlik bitti ya sonrası...

Mesajgönderen a-hme-t tarih Pzr Mar 01, 2009 2:53 pm

Merhaba öncelikle geçmiş olsun ben askerlik yapamadım ben doğuştan fmf liyim eskiden çok sık ataklar yaşadım 25 26 yaşından sonra ataklar seyredi 33 yaşında evlendim bir kızım oldu 2 yaşına yaklaştı şimdilik çok sağlıklı çok şükür kolşisın sperm sayısını düşürüyormuş dozajını düşürürsen yada ara verirsen normale döner hastalık çocuğa geçme olasılığı birsel hamamın kitapta yazdığına göre anne ve baba hasta ise çocuk hasta olması yüksek ebeveyden biri hasta ise bu oran çok düşük benim annemde babamda yok biz altı kardeşiz oklardada yok en kötü ihtimal taşıyıcı olur hayata pozitif bakın size ömürboyu mutluluklar dilerim ALLAH TAMAMİNA ERDİRSİN ALLAH SIFALILLAR VERSIN
a-hme-t

Re: askerlik bitti ya sonrası......

Mesajgönderen faruk tarih Sal Mar 03, 2009 9:18 pm

çok teşekür ederim ahmet kardeş.allah kızını bağışlasın.eşinle kızınla sağlıklı bir ömür geçirirsin inşallah.çok sağol.
faruk

Dön ASKERLİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir