askerlikten muaf için uğraşmayalım

Askerlik uzerine yazılmış yazıları burada bulabilirsiniz

askerlikten muaf için uğraşmayalım

Mesajgönderen KÖROĞLU tarih Pzr Kas 16, 2008 10:54 pm

ne kadar hasta olursak olalım vatan uğruna ölmek varsa ölelim
şehit kardeşim teyzeoğlu nurullah oymak gibi ruhun şaadolsun teyze oğlu bu hastalıkla uğraşmayı unutturdun bana tüm kardeşlerime şifalar dilerim
ALİ KÖKEN 1975 DOĞUMLUYUM YAŞ OLARAK 36 YAŞINDAYIM 605VE 942 BAZDA FMF HASTASIYIM OĞLUM İSE 694 BAZDA FMF HASTASIYIM İZMİRDE OTURMAKTAYIM
KÖROĞLU

Re: askerlikten muaf için uğraşmayalım

Mesajgönderen T0vB3k4R tarih Sal Şub 17, 2009 4:27 am

ii demişsin hoş demişsinde askerde atak geçirdiğin zaman komutanlar inanmıyormus o halde birde askerlik yaptığını düşünsene nöbet tutmalar koşmalar vs.. hastayım diye inat edenide tekmeliyorlarmış öyle duydum doğruluk derecesi ne bilemem.. yani askerlik yapmayı bende istiyorum ama ataklarda bizi dinlendirmeleri lazım...
herkese acil şifalar dilerim. unutmayalımki dünya sınav yeridir bu hastalıkda bizim sınavımızdır sabredip şifa için Allah'a dua edelim.
T0vB3k4R

Mesajgönderen fmf2108 tarih Çrş Şub 18, 2009 9:29 pm

arkadaşlar ben askerdeyken atağım geldi ve bçlük komutanına dedim ki ben yarın hastaneye gidbilirmiyim dedim oda hayır gidemezsin öyle her canı isteyen hastaneye gidemez dedi. halbuki elimde raporum bile vardı komutanım buyrun raporum dedim orda yazan aynen şu idi
"Atağı halinde en yakın kıtası askeri hastaneye başvurulsun"
bunu yazmalarının sebebi ise biz fmflerde atak halindeyken fibrofen kan değeri var o fırlıyor işte fibrojen ve sedim değerini ölçe bilmeleri için atak olması gerekiyor. Her neyse sonra komutanım ben çok kötüyüm 2.atağım ve daha gidemedim bir göstereyim dedim tabi ben sedim ve fibrojen değerleri sonradan öğrendim komutan ne dese beğenirsiniz aç karnını bakacam nerde bu atak(yara olarak düşündü atağı) aç pansuman yapalım dedi bende dedim ki tamam komutan bunu dediyse ben daha hastaneyi unutim çünkü bana aç pansuman yapak diyor :D valla hasta olmazsam gülerdim...
ALLAH herkese şifasını versin herkese geçmiş olsun arkadaşlar.
fmf2108

Mesajgönderen güler polat tarih Pzt Şub 23, 2009 8:30 pm

merhaba benimde oğlum yakında askere gidecek çok gitmek istiyor bu yorumları okudukça çok morelim bozuluyor bir anne olarak üç yl oldu teşis konulalı SAĞ OLSUN BİRSEL HANIM VE ŞAFAK BEYİN ÇOK OLUMLU BİLGİLERİNDEN FAYDALANDIK ÇOK DA MEMNUN KALDIK bu yrumları inşallah bir asker RÜPBELİ biri okurda bize cevap verir hepinize saygılar
güler polat

Mesajgönderen destina13 tarih Cum Mar 13, 2009 2:56 am

Slm arkadaşlar.Benim abimde fmf hastası benim gibi.O da askere gitti ve atakları çok sık geçirdiği için gata da yattı 2 ay falan daha sonra çürük raporu verdiler ona yani askerlik yaptı sayılmaz .
Benimle aynı kaderi paylaşan herkese acil şifalar dilerim...
destina13

Mesajgönderen luksorin tarih Cum Tem 24, 2009 6:07 pm

18 ay askerlik yaptım komando birliğinde. Eklem ağrıları nedeni ile şikayetim vardı askerlik öncesinde ama FMF teşhisi konmamıştı.

Romatizmadır deyip gittik askere. 6. aydan sonra her şeye rağmen aldığım ağır spor eğitimi nedeni ile askerden sonra bir daha eklem ağrısı ve şişliği yaşamadım çok fazla. Askerden önce eklemlerim yürütmeyecek kadar şişer ve ağrırdı. Askerlik sırasında da çok zorluk çektim.

Ama 6. aydan sonra eklem ağrıları kesildi. Olsa bile sadece ufak bir his olarak ferkediyordum ama bu sefer de dayanılmaz karın ağrıları oluştu.

Neyse bu benim hikayem ama rütbeliler konusunda hiç iyi şeyler söylemeyeceğim moralinizi bozmamak için anlatmıyorum bile.

Ama genede askere gitmeye, yada yakınını göndermeye niyeti olan varsa ve ısrarcı ise bu konuda başına neler gelebileceği konusunda bilgi isterse veririm. vlkn.dmr@hotmail.com adresinden bilgi istediğinize dair mail atın yeter. Burda gitmek isteyenleri de askerlikten soğutmanın manası yok.

Sonuç olarak18 ay askerlik yaptım ve normal bir insanın bile zorlanacağı bir eğitim ve disiplinle. Ama bi şansım daha olsa gidermiydim söylemek bile istemiyorum.
luksorin

Dön ASKERLİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir