askerlik engeli

Askerlik uzerine yazılmış yazıları burada bulabilirsiniz

askerlik engeli

Mesajgönderen guldem26 tarih Prş Ağu 14, 2008 6:29 pm

:( merhabalar.Öncelikle şunu söyleyeyim ben fmf hastası değilim.Ama nişanlıma bu sene fmf teşhisi kondu.Yaklaşık 2 aydır ilaç kullanıyor. 3 gün öncede askere gitti izmire.Benim sormak istediğim nişanlım askerliğini yapabilir mi?Yani böyle bir şansı var mı?Biz askerliğini tam olarak tamamlamasını istiyoruz.Askerlik süresi 5 ay.Ne olur beni aydınlatın.Bu hastalıkta eğer istersen askerlik yapma şansın var mı acaba?Dün konuştum.İlaçlarını girişte teslim almışlar inceleyeceklermiş. Ne olacak bilmiyorum.Bende hepinize ataksız günler diliyorum...
guldem26

Re: askerlik engeli

Mesajgönderen neutralife tarih Cum Ağu 15, 2008 12:56 pm

guldem26 yazdı::( merhabalar.Öncelikle şunu söyleyeyim ben fmf hastası değilim.Ama nişanlıma bu sene fmf teşhisi kondu.Yaklaşık 2 aydır ilaç kullanıyor. 3 gün öncede askere gitti izmire.Benim sormak istediğim nişanlım askerliğini yapabilir mi?Yani böyle bir şansı var mı?Biz askerliğini tam olarak tamamlamasını istiyoruz.Askerlik süresi 5 ay.Ne olur beni aydınlatın.Bu hastalıkta eğer istersen askerlik yapma şansın var mı acaba?Dün konuştum.İlaçlarını girişte teslim almışlar inceleyeceklermiş. Ne olacak bilmiyorum.Bende hepinize ataksız günler diliyorum...

Eğer atakla fazla şiddetli değilse ve uzun zaman aralığında geliyorsa hiç zorlanmadan yapabilir ki kısa dönem giden çoğu fmf'li askerliğini yapmaktadır. Zaten bu hastalıkla beraber 15 ay ay askerlik yapmak çile olabiliyor. Atak geldiğinde revire gitmez ve rahatsızlığından bahsetmeze mantıken yapabilir askerliğini.
neutralife

Mesajgönderen mt_84 tarih Pzr May 17, 2009 1:42 am

nişanlınız askerligini yaptı mı acaba ? muhtemelen gelmiştir ve evlenmişsinizdir şimdi :) askerde çürük alamamış mı ?
mt_84

Mesajgönderen guldem26 tarih Pzr May 17, 2009 2:11 am

evet mt_84 askerliğini bitirdi çok şükür. Askerdeyken 1 kere atak geçirdi.İzmirde yaptı belki de havası iyi geldi bilmiyorum.Benimde bu yönde korkularım son buldu.Evliliğe gelince hala evlenmedik :) şimdide atamasını bekliyoruz bakalım hayırlısı polis olmayı düşünüyor. bu hastalık engel olurmu bilmiyorum.Huzurlu günler dilerim.
guldem26

Mesajgönderen mt_84 tarih Pzr May 17, 2009 1:54 pm

tşk ederim hızlı cevabınız için.walla bence iklimin etkisi var gercekten,denize yakın olunca az atak geciriyorsunuz nedense.cevresel koşullar büyük etmen yani.inşallah nişanlınızın ataması olur,polis olamayabilir walla polislik için en ufak bişi istemiyorlar vücutta.gerci hiç belli olmaz yine de başvursun tabiki.ben 2senedir hazırlanamıyorum kpss ye bu hastalık yüzünden daha 15 gün oldu teşhisi konalı yok yere ameliyat oldum,degişik tedaviler felan daha kötü yaptı beni.inşallah daha iyi olacak bundan sonra.ben de tecili bozup gitcem ağustosta.kısmet artık bakalım her tarafı cürük biriyim umarım fazla zorlamazlar..kalın sağlıcakla.
mt_84

Mesajgönderen kartal26 tarih Cum May 22, 2009 1:28 pm

arkdaşlar ben 12 yaşımdan beri ilaç kullanıyorum..şu an 26 yaşındayım.ilacmı kullandığım sürece karın ağrısı atağı geçirmiyorum.benim sorunum eklemlerle ilgili.. günde 12 saat civarı ayakta durursam muhakkak ayaklarım veya dizim şişiyor. bazen yürüyemez hale geliyorum.yakında askere gidicem ve normal askerlik şartlarıyla askerlik yapmam mümkün görünmüyor. bana lazım olan günde sadece 15-20 dakkalık bir dinlenme.bununla ilgili bir izin yada muafiyet alabilirmiyim. bilgisi olan varmı.. yardımcı olursanız sevinirim :)
kartal26

Mesajgönderen Cihan__ist tarih Sal Haz 02, 2009 2:50 pm

Dostum ben de 10 yaşından bu yana ilaç kullanıyorum.askerlikten muaf tutuldum.3 yıl boyunca aralıklarla kadıköy GATA da kontrole alınıp 25-30 aralıklarda hastanede yattım.ve en son yattıgımdan sonra heyet raporuyla beraber askerlikten muaf tutuldum.eğer ateşli fmf teşhisini koyarlarsa coğu örneğinde gördüğüm kadarıyla askerlikten muaf tutuyolar.inş hakkında herseyin hayırlısı olur..istanbuldan Cihan..
Cihan__ist

Mesajgönderen kartal26 tarih Prş Haz 04, 2009 7:09 pm

cihan kardeşim teşekkür edirm cevabın için... ben muaf tutulmak istemiyorum.. kısa dönem olarak yapıp bitirmek istiyorum.. dediğim gibi benim engelim uzun süre ayakta kalamamam.. ama bana 15-20 dakka bir dinlenme fırsatının tanınması.bu bana yeterli olacak çünkü ven bunun dışında atak geçirmiyorum çok şükür. bu tarz kolaylıklar sağlanıyormu. bunun örneğini gören varmı acaba
kartal26

Mesajgönderen yunuspütün tarih Prş Ara 29, 2011 2:38 pm

arkadaşlar bende fmf hastasıyım ve bunu 2 gün önce öğrendim askerliğime 2 ay var ve askerlik yapmak istiyorum inş bi sakıncası yoktur. ataklarım 1 ayda 1 yada 2 ayda 1 oluyor sağdece eklem ağrısı ve yuksek ateş ile atak geciriyorum bazan 3 gün bazan 5 gün sürüyor bazanda ufak ataklarla atlatıyorum bu ilacın kotsilin ilacının etkisi oluyormuş atakların tamamen kaybolmasına yada azalmasına askere gitmek için neyapmamlazım bilgilendirirseniz sevinirim
yunuspütün

Mesajgönderen oguzky tarih Pzt Oca 02, 2012 1:59 pm

herkeze öncelikle sağlıklı günler dilerim. 2011 23 KASIM da askeriyeye teslim oldum ilk gün yapılan iğneden sonra kötü oldum ve revire yattım 5 gün revirden sonra askeri hastaneye sevke gittim 1 hafta sonra oradan ist gataya sevkim verildi.gata da 17 gün yattım ama atak gelmedi ilaç kesildiği halde, dalak büyüklüğü yüzünden 3 ay hava değişimi aldım şuan eve geleli 10 gün oldu ve atak başladı günde 5 tane Colchicum-Dispert içtiğim halde o yüzden atak nezaman gelecek hiç belli olmuyor.herkeze ataksız günler dilerim..
oguzky

Dön ASKERLİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir