haydarpaşadayım,acele yanıt lütfen

Askerlik uzerine yazılmış yazıları burada bulabilirsiniz

haydarpaşadayım,acele yanıt lütfen

Mesajgönderen nilktürk tarih Çrş Nis 09, 2008 1:52 pm

selam arkadaşlar..haydarpaşaya sevk verdiler..er polikliniğide dahiliye ve gastroya sevk etti beni..şimdi dahiliye kısmını hallaediyorum..sevk 30 gün açıkmış,bu yüzden gastroya ise atak halinde gitmeyi düşünüyorum..eğer bilenler varsa lütfen yanıtlasın;çünkü gastro genelde ilk olarak birliğine git orada ataklıyken gel diyomuş dedi bana ordakiler..bu doğrumu..bu arada benim üniversite hastanesinden heyet raporumda elimde var..yada tavsiyeniz nedir...çünkü burdan çıkacak neticeye göre şubem birliğime yollayacak yada erteleme kararı verilecek...o yüzden çok huzursuz ve kararsızım..yazılanları takip ediyorum ama herkesten birşey duyup tekrar şüphe yaşıyorum..cevaplarsanız sevinirim..özellikle yakın zamanda haydarpaşa gastroya gidenler..akıl verin lütfen
nilktürk

Re: haydarpaşadayım,acele yanıt lütfen

Mesajgönderen neutralife tarih Prş Nis 10, 2008 1:43 am

Selamlar,

Öncelikle geçmiş olsun. Askerlik şubesi seni hastaneye sevketmişse kimse sana kafasına göre öyle birşey diyemez. Bu konuda bir şüphen olmasın. Ben de ilk yatışımda gecenin bir vakti atak geldiği zaman gitmiştim ve nöbetçi doktor hemen yatışımı yapmıştı. Kağıt, bürokrasi işlerini sağolsun sabah annem halletmişti.

Elinde dediğin gibi bir heyet raporu varsa seni mutlaka ama mutlaka incelemeye alırlar. Hele ataklı gidersen ateşin 38 veya üzeri ve kan değerlerin bozuk çıkarsa ikinci atağını beklemeden heyete çıkar ertelemeyi alırsın.

Yalnız şöyle bir ayrıntı var. İlk yatışımda beni gastoya değil de dahiliye kliniğine yatırmışlardı. Orada ateşe bakmıyorlar. Yani kan değerlerin bozuksa ve muayne esnasında batında defans rebound mevcutsa yeterli oluyor. Fakat gasto kliniğinde ateşin 38 ve üzeri olmasını şart koşuyolar. Bu yüzden ilk 2 atağımı saymadı klinik şefi doktor. Kendi yaşadığım tecrübeyi paylaşmak istedim. Sevgiler...
neutralife

Mesajgönderen nilktürk tarih Prş Nis 10, 2008 7:47 am

sayın neutralife,cevabınız için teşekkür ederim.
sizin yazılarınızı daha öncede okumuştum..yanlışım varsa düzeltin lütfen;size atak olduğu zaman yatışı yapılacak diye yazı vermişti sanırım doktorunuz..akabinde de siz gece gelip bu işi halletmişsiniz..benim kafamdaki asıl soru şu:ben şu anda sevk eri konumuna düştüm..bu yüzden birliğe git ataklıyken gel dermi;yada sizin gibi elime böyle bir kağıt mı verirler..yada yatırırlar mı..yada ben örneğin şu aralar atak lehine bir kıpırdanma hissediyorum ve elimde sadece bu sevk evraklarımla (doktor yazısı olmadan)gece yarısı acile gelsem bana da yatış işlemi yada ataklı halde yapılacak tetkikleri yaparlarmı..acaba dahiliye doktorundan böyle bir yazı talep edebilirmiyim..iyi niyetli bir doktordu..vs. vs..
özür dilerim biraz uzattım..ama kafam gerçekten karışık..ve sanırım sorularımdan bu da belli oluyor..tekrar teşekkürler
nilktürk

Mesajgönderen neutralife tarih Prş Nis 10, 2008 10:20 am

Selam,

Daha önce de dediğim gibi elinde üniversite hastanesinden heyet raporu olduğu sürece kimse seni birliğine fln yollamaz. Olur mu öyle şey hiç yahu? Bu konuda meraklanmama gerek yok. Sevk eri durumunda olman zaten kağıt üstünde olan birşey. Sonuçta heyet kararı çıktıktan sonra ve o kararı bağlı olduğun askerlik şubesine götürdüğünde herşey hallolmuş olacak.

Yatış konusunda herkesin farklı tecrübeleri var. Bana öyle ataklı olduğu zaman gelecek tarzı bir kağıt verilirken senin direkt yatışını yapabilirler bile. İstersen öyle bir kağıt isteyebilirsin. Çünkü doktor bana şu an ataklı mısın diye sormuştu. Hayır yanıtını verince "senin şimdi kan değerlerin normal çıkar. O yüzden sana böyle bir kağıt vereyim" demişti. Yalnız sana şöyle söyleyeyim gecenin bir vakti atak geldiğinde gitmekle işler daha kolay halloluyor. Böylece önce Gümüşsuyu'na gitme derdin de olmaz. Çünkü geçen sene 2. yatışım için gittiğimde ataklı bir halde askerlik şubesi beni önce Gümüşsuyu'na yolladı. Oradan Hayparpaşa'ya sevkettiler. Haydarpaşa'da da tam 4 saat poliklinikte ağrılar ve ateş içinde sıra bekledim.

Eğer gastro veya dahiliye servisinde Eylem, Gökhan veya Hakan doktorlara rastgelirsen emin ol çok iyi davranırlar sana. Çok iyi niyetli insanlardır.
neutralife

keşke önce dahiliye ye yatsaydın

Mesajgönderen cihan tarih Pzr Haz 01, 2008 6:21 pm

merhabalr kardeşim bizde o yolaredan geçtik zordur ama gatada günler çok iyi geçer ben ilk önce 2 ay hava değişimi ikincide çürük aldım sana tavsiyem ataklı git işin kolay olsun kes şimdiden ilacı
cihan

Mesajgönderen cihan tarih Sal Eyl 02, 2008 10:59 pm

burak bey var sen ona uğra derdini anlat sana çürüğü ancak o veriri
cihan

Mesajgönderen neutralife tarih Prş Eyl 04, 2008 5:58 pm

Hastanın heyete çıkmasına karar verenler klinik şefleridir. Tek bir doktorun düşüncesi yeterli değil.
neutralife

Dön ASKERLİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir