Merhaba, ben de Fmf'im...

FMF ailesine iletilmek üzere yazılanları buradan takip edebilirsiniz

İki Gün İçerisinde aktivasyon maili gelmeyen yeni üyelerimiz kayıt esnasındaki kullanıcı adını bildiren maili ibuyuksimsekQyahoo.com adresine göndersinler.

Merhaba, ben de Fmf'im...

Mesajgönderen Mühür tarih Pzt Kas 09, 2009 1:07 pm

Merhaba arkadaşlar, bende 21 senedir fmf hastasıyım.
Çok sık ataklar geçiriyorum, geçenlerde bir ayda dört kez atak geçirdim.
Amiloidoz olup olmadığımı henüz bilmiyorum, hastaneye gideceğim.
Bu hastalığı araştırmak için hiç gitmedim doktora ya da kontrole.
Sanırım bayağı ihmal ettim, ama ceremesini de çekiyorum.
15 sene evvel hastalığıma teşhis konuldu, kolşisini ömür boyu kullan dediler,
Bizde pek önemsemedik ama ben şimdilerde anlıyorum ne sıkıntılı bir hastalık olduğunu.
ALLAH yardımcımız olsun.
Ne yanar kimse ban ateş-i dilden özge,
Ne açar kimse kapım, bad-ı sabadan gayrı...
Mühür

Re: Merhaba, ben de Fmf'im...

Mesajgönderen Ünal tarih Pzr Kas 15, 2009 5:26 pm

sa.
Okuduklarimiz arasinda encok dikkati ceken mesajlar bu ve benzeri mesajlar oluyor. Cünkü; kisiler bu hastaliktan haberi olmalarindan dolayi bence sanslilar. Hala bilemeyip, bu hastaliktan dolayi hayatlari - yasamlari iskence gibi olan kisiler oldugundan haberdar oluyoruz.
Sizin durumunuz hastaligi biraz yogun sekilde yasayanlar gurubunda gibi. Bir ayda 4 kez atak almaniz sizin biraz bunun üstünde durmaniz anlamina geliyor. Yolunda gitmeyen birseyler var demektir. Doktorunuz ile paylasmalisiniz. Colsisini aksatmayin, almaniz gereken miktar da cok önemli. 6 ayda bir Nefroloji bölümünde böbrekler kontrol ettirilmeli ve diger analizler yaptirilmali.(Amiloidoz kontrolü ve digerleri...)
Atak seyirleri arasindaki zamani kontrol altina almaya calismaniz birinci önceliginiz gibi görünüyor. Bunu da doktorunuzla beraber planlamaniz gerekiyor.
Ataklari baskilamada, sizinki gibi yogunluk gösteren kimselerde sadece kolsisin kullanmak yeterli olmayabiliyor.
Ciddiye alin ve doktorunuz ile irtibatta bulunun.
Saglikli ve kaliteli yasam dileklerimizle...
Allah'a emanet olun.
Ünal Eray
Ünal

Re: Merhaba, ben de Fmf'im...

Mesajgönderen BEGÜM tarih Cum Nis 16, 2010 4:52 pm

MERHABA ARKADAŞLAR BENDE 2003 TEN BERİ FMF HASTASIYIM 2009 AĞUSTOS AYINA KADAR ÇOK RAHAT GEÇİRİYORDUM HASTALIĞIMI.AĞUSTOS AYINDA EVLENDİM YAŞADIĞIM ŞEHİR DEĞİŞTİ VE BEN HER AY ATAKLARLA YAŞAMAK ZORUNDA KALDIM HER AY DÜZENLİ OLARAK ATAKLARIM GELMEYE BAŞLADI VE SADECE 3-4 GÜN SÜRMESİNE RAĞMEN ÇOK ZOR BİR DÖNEM GEÇİRİYORUM.ATAKLARIM GELDİĞİNDE BANA AĞRI KESİCİ İĞNE YAPIYORLAR BİRDE VİTANİMLİ SERUM YAPIYORLAR ANCAK ÖYLE AYAĞA KALKA BİLİYORUM.BANA BU KONUDA TECRÜBELİ BENİM GİBİ EVLENDİĞİ ZAMAN ATAKLARI OLAN ARKADAŞLAR VARSA VE BU DÖNEMİ NASIL ATLATTIKLARINI BANA YAZARLARSA SEVİNİRİM.UMARIM BENDE ESKİSİ GİBİ AZ ATAKLI GÜNLERİME KAVUŞURUM...ŞİMDİDEN CVP YAZAN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİM.
BEGÜM

Dön DUYURULAR-ÜYELİK-AKTİVASYON

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir