Sohbet bölümümüz eksik mi diyordunuz ? ;-)!!!!

Sohbet etmek mi istiyorsun, bir konuyumu tartismak veya tanismak mi istiyorsunuzu ? Dogru bölümdesiniz :-)

Sohbet bölümümüz eksik mi diyordunuz ? ;-)!!!!

Mesajgönderen Birsel tarih Sal Eyl 18, 2007 12:55 am

Mehraba arkadslar,

Sanirim böyle bir bölümün eksikligi var.... Tanismak Sohbet etmek yeni konularda Fikir alisveris burdan yapabilirsiniz... belirli süreyle güncel olmayan iletileri sileriz ne dersiniz...

hadi buyurun sohbete :wink: .

herser gönlünüzce olsun...sevgiler...
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

kutlama

Mesajgönderen dawn tarih Sal Eyl 18, 2007 2:43 pm

HAYIRLI OLSUN SEVGİLİ BİRSEL İNŞAALLAH HAYIRLI VE YARALI SOHBETLER YAPMA DİLEĞİ İLE

ŞAFAK KAPLAN
dawn

Mesajgönderen Birsel tarih Sal Eyl 18, 2007 6:12 pm

Tskler safak abi...

Valla isteyen istedigi konuda ister tanisin ister, konusun ister sac bas girsin... :wink: ... iste esksik bölüm... bence... ama hayirdir kimse bir sohbet etmek gibi fikir olmamis bugun....

Valla ben baslim bari... evet kizimi tanz kursuna oglumu ingilizce kursa biraktim geldim... muzik dinliyor... Cocuklar yokken ki sesizligin tadini cikariyorum... birazdan özel söför olarak herkesi teker teker koplariz artik :wink: ... yani keyfime diycek yok ..birde su Pembepanter misaili Basimizdaki Yagmur bulutlar gitsede güzelim günes isinlari alabilsek gönlümüzde bayram edecek ama..Ama anladimki her güzelik bir arada olmazmis....

Sizler napiyorsunuz bakalim... :roll:

Birsel
Site Admin

Mesajgönderen rezaeı tarih Prş Eyl 20, 2007 1:55 pm

aslında birsel abla güzel bir topik açmışsın ama benimde anladığım kadar herkes her zaman bu siteye giremiyor sanırım işlerden ve hastanelerden fırsatları kalmıyo bence.Gördüğüm kadarıyla ben üye olurken 800 küsürlerdeydi üye sayısı şimdi 900 lere gelmiş ve her geçen gün sitemiz çoğalıyor.Aslında ben bu siteyi çok sevdim keşke hepimiz aynı şehirlerde olsaydık ayda 2 sefer felan dışarda yemeklere katılırdık farklı aktifelerde bulunurduk.Benim msni burda bi arkadaş almış onunla msnde sohbet ediyoz ama bende diğer arkadaşlarımızlada sohbet etmek isterim tanımak isterim.Tabi eğer bu sitede karşılaşırsam sizinlede yakından tanımak isterim Birsel abla.
rezaeı

slm

Mesajgönderen özkan tarih Cum Eyl 21, 2007 1:22 am

slm bırsel abla gercekten cok guzel bı topık acmıssın keske fırsetımız olsada sıtedekılerle hep sohbet etsek bılgı alıs verısı yapabılsek rezaeı arkadasımızın dedıgı gıbıde hepımız aynı yerde olsak toplansak gorussek gercekten cok guzel olurdu tsk ederım bırsel abla bı gun gunes bızım ıcınde dogacak ınsallah
özkan

Mesajgönderen Birsel tarih Pzt Eyl 24, 2007 6:44 pm

Mehraba sizlerle tanisip görüsmek bende cok isterim... ancak msne ayirabildigim zaman cok kisitli...denk gelirsen mutlaka yazisiriz... ziyaretci defterindeki bazi sorunlar nedenile günlük sohbetileri burda yapabilirsiniz diye düsündük ama malesef hala ziyaretci defteri bu gibi mesajlarda kulaniliyor...

sorun yok aslinda kulanilmasinda ancak belirli bir linimit oldugu icin belirli bir süre sonra silmek zorundayim..bu seferde niye benim yazim silindi diye sitem ediliyor...neyse insallah tanisma sohbet bölümünü buraya tasiyabiliriz
...sevgilerle..kendinize cok iyi bakin ve kolsizini ihmal etmeyin..ok... :wink:

Birsel
Site Admin

Mesajgönderen *melek* tarih Çrş Eki 03, 2007 8:48 am

slmlar günaydınlar

hanı kimse yokmuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu???

bu arada birsel hanım size tip2000 adlı sitenin fmf bölümünden takıp ediyodum
bilgilerinizi bizimle paylaşmanız güzel :)
bosver hep aynı masal "HAYAT ve BEN" işte hepsi bu kadar !!!
*melek*

Mesajgönderen Melda tarih Pzt Eki 15, 2007 1:14 pm

Selamm....Ben de burdayımmmm
Melda

Mesajgönderen Birsel tarih Çrş Eki 17, 2007 1:41 pm

slm..
firsat buldukca bende burdayim :D ...Eski dostlari bir arda görmek cok güzel...Melek ve Melda tekrar hos geldiniz canlarim...

Güzel katilim ve paylasimlariniz bekliyorum

Birsel
Site Admin

Mesajgönderen ezel tarih Pzt Oca 28, 2008 10:08 pm

Slm ablacım, nasılsın dilerim iyisindir hakikaten özlüyorum sizleri özelliklede seni yazılarını okudukça huzur doluyo içime eskisi kadar giremiyorum ben siteye ama pc de beni anımsa dediğim için bazen kardeşim bazende babam takip ediyo yazılanları bende işte eve geldiğim dönemlerde yazmaya çalışıyorum.kendine çok çok iyi bak allaha emanet ol ablam ayrıca dini bilgiler ve yeni eklenen diğer bölümler bence iyi olmuş çok tşk ederim allah razı olsun umarım güzel paylaşımlarımız olur.
ezel

Mesajgönderen Birsel tarih Cum Şub 01, 2008 3:42 pm

Sevgili Ezelcim,
yazilarini okumak iyi oldugunu bilmek herzaman cok mutlu ediyor beni... Ailene ve kardesine cok selam...

Evet Foruma yeni bölümlerde ekleyerek herkesin bilgi ve paylasimina sunduk insallah herkes üzerine düseni yapar..son zamanda ziyaretci defterinde birbirleriyle ugrasmaktan firsatlari olmuyor ama ordada yeni bir sayfa actik..insallah artik tatsizliklar olmadan herkes gönlünce yazar ,bilgilerini paylasir ve dayanisma icersinde bu kardesligi pekistirir...

Güzel dileklerin icin cok tskler..Lütven kendine ve ailene iyi bak..Herkese sevgi ve selamlar...

Birsel
Site Admin

Mesajgönderen tubish_06 tarih Çrş Şub 06, 2008 9:24 pm

MERHABA birsel abla ve arkadaşlar
Birsel ablacım seninle tanışmak nasip olmadı ama sen ve çocukların hep iyi olun inşlh
Arkadaşlarda sizlerde çok çok iyi olun. herkeze huzurlu sağlıklı booll boll ğülücüklü ğünler dilerim.
BaGImsıZ DüŞüNCeLeRİmDe BaGImLı KaLdıM SaNa
tubish_06

Mesajgönderen aynas91 tarih Sal May 20, 2008 11:33 pm

sevgili birsel daha önce tıp 2000 den takip ediyordum bilgisayardan pek fazla anlamıyorum.SİZLERE ÖNEMLİ BİR SORUM OLACAK cevap verirseniz sevinirim.BEnim doktorum çocuklarıma KİNERET ANAKİNRA önerdi.3 ay iğne şeklinde kullanacaklar.Bu konuda bilginiz varmı .Şimdiden teşekkürler sevgiler..AYNAS
FMF de kineret yani anokinra kullanan var mı doktor bize önerdi ne dersiniz acele cevap verirseniz sevinirim
aynas91

Mesajgönderen aynas91 tarih Sal May 20, 2008 11:36 pm

sevgili birsel daha önce tıp 2000 den takip ediyordum bilgisayardan pek fazla anlamıyorum.SİZLERE ÖNEMLİ BİR SORUM OLACAK cevap verirseniz sevinirim.BEnim doktorum çocuklarıma KİNERET ANAKİNRA önerdi.3 ay iğne şeklinde kullanacaklar.Bu konuda bilginiz varmı .Şimdiden teşekkürler sevgiler..AYNAS
FMF de kineret yani anokinra kullanan var mı doktor bize önerdi ne dersiniz acele cevap verirseniz sevinirim
aynas91

Mesajgönderen Birsel tarih Çrş May 21, 2008 1:30 am

Mehraba AYNAZ,

cocuklar icin cok gecmis olsun... Bu ilaci iki üc gün önce Tip 2000den baska bir dostumuz GÜLDEN de bahseti, ve bugün bu konuyu biraz arstirma firsatim ve üretici firmaylada görüsme firsatim oldu... Edindigim bilgileri asagi ekliyorum...

ANAKINA (KINERET) Biolojik bir ilac oldugunu Genetik arstirmalarin yayginlastigi bu yilarda Bagisik sitemimizin hatali olusumundan haynaklanan Bagisik sitem hastaliklarinda ve Romatizmal hastaliklarda kulanilan ve iltabi reaksyonlari baskilamak amacli kulanilan bir tür bagisik sitem baskliyicidir..
Bagisik sitem Baskiliyicilarin Özeligi bir sekilde hatali komutlarla veya davranisla Asiri yogun calisan Bagisik sitemindeki bazi Hücrelerin Olusumunu engeleyerek veya azaltarak, hatali calisan bagisik sitemimizi dolaysiyla vucutumuzda gelisen ilabi reaksyonu durdurmaktir amac...

Bu terapi daha önceleride bahsetigiiz Kolsizine tam cevap vermeyen ve Kolsizine ragmen ataklari yogun ve sidetli olan kisilere kolsizine destek olarak uygulanan tedavi yöntemlerinden biri ancak asla Kolsizine alternativ degil Kolsizini tamamlayici olarak almak gerektiginin altini cizdi gerek doktorum gerekse üretici firma... Örnegin ben ve cocuklarim baska bir Icerigi olan Bagisik sistem baskiliyici Kulaniyoruz (Azathiorin) bazilari se daha farkli kulanabiliyor ama bunlarin yani sira önerilen doz kolsizinide aksatmiyoruz...

Bu ilac 2001 yilinda USA daki Ilac denetmele Firmasindan (FDA9dan 18 yas ve üstündeki iltabi romatizma hastaliklari yasayan ve diger bagisiksitem baskiliycilara cevap vermeyen hastalarda kulanmak üzre üretim izni almis--- Nisan 2002de Avrupada satilmaya baslamis...

Ilaci Böbrek funksyonlarinda sorun olan hastalarda, arti ilacin icerigine karsi alerjik reaksyon gösteren kisilerin kesinlikle kulanmamasi önerimekte ayni zamanda kalp hastaligi icin B-Blocker kulananlarda kulanmamaliymis....
Mide asitine karsi duyarli oldugundan ve etkisini kaybedeceginden igne olarak kulanmak gerekmis ister göbege isterse kasa vurulabilirmis. Hergün ayni sate yapilcak ignelerin 24 saat gecerligi varmis.

Yan etkiler altinda igne yapilan yede kizarma sisme olusabilcegi gibi Bas agrisi, irsah, karin agrisi, kan yapisinda degisim ( Bagisik sistem gücsüzlendiginden infeksyonlara acik olabiliyoruz...) Kalp atislarinda ve nefes alimverimde sorunlar gelisebilmekteymis...
Bu tedavidede tipki diger Bagisik sistem Baskiliyici larda oldugu gibi ilacin baslanmasindan ihtibaren ilk üc ayda haftalik daha sonra iki haftada bir daha sonra ise 3 ayda bir kan verilerek Büyük kan kontrolu, ciger ve dalak ve Böbrek verileri kontrol edilmeli, gelisen herhangi bir veri dehisimde ilaci ya azaltip veya tamamen kesmek gerekir...

*** Kineret tedavisi Eklemlerdeki sislikler ve Iltaplanmayi engeleyerek, yok amacli kulanilan günlük hayatimizda yasam standartimizi yükseltcek, ve haraket kisitlanmalarini gidermek üzere uygulanan bir tedavi..
Bu Yeni Yöntemdeki olumsuz yön Igne halinde olmasi ve hastanin günlük igne kulanak zorunda kalmasi, kisinin kendi kendine igne yapmayi ögrenmesi gerekmektedir, igne Böbrek veya diger kaslardan birine yapilabilinir...Igne 24 saat icinde tekrarlanmasi gerekmekte, Saati önemli degiol ancak igne yapildiktan sonra kisilerin biraz dinlenmesi ve agir iste calismamasi, spor yap,amasi ve suya girmemesi önerilmekte...

Biolojik Yapisi oldugundan sicaka ve soguga karsi cok hasa oldugundan ezandeden alindigindan vuvuta injekte yapildigina kadar +2 ila +8 dercede buzdolapta saklanmak gerekir....

Genis bilgi edinmek isteyen ve cevri program olan varsa burdan bulabilir;

http://www.rheuma-online.de/medikamente ... neret.html

AYNAZ Cocuklarin yasini bilmiyorum ancak düzenli igne olmak sanirim onlar icin ürkütücü olsa gerek... Doktorun mutlaka yasadiginiz sorunlar dogrultusunda bu ilaci yazmistir ancak Üretici Firma yetkilisi dahi cocuklarda öncelikle diger Bagisik sistem Baskiliyicilari ( Methotrexat (Mtx), Sulfasalazin, Hydroxychloroquin, Gold, D-Penicillamin, Leflunomid und Azathioprin.) denedikten sonra eger hala iltabi reaksyon varsa buna basvurmanin iyi olcagini söylediKendim Cocuklarim icin Azathioprin sectik ve cok fadasini gördüm... Böyle imkan varken saten cok aci cektiler ve cekiyorlar birde igne , kaldiki düzenli kan kontrolerini dahi sevmiyor kizim sanirim böyle bir tedavi onun icin kabus olurdu.....cocuklarda bunalim yaratmak eger bunu baska yöntemlere varsa gereksiz bence... Elbete son karar Doktorunun ve sizin...

Ilac Hakkinda yazabilceklerim bunlar, Siteden Gülden hanim bu ilac kulancak ..Kendileri Ege Üniverste hastande Prof.Arif Bigalinin hastasidir... Kendileriyle dialok kurarsaniz genis bilgi edine bilirsiniz... Tekrar gecmis olsun, Allaha Amanet olun, Yavrulariniza selam, kalbim ve dualarim sizinle

Birsel
Site Admin

Sonraki

Dön Sohbet

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir