FMF de ağrı şekli hep aynı mı?

Sohbet etmek mi istiyorsun, bir konuyumu tartismak veya tanismak mi istiyorsunuzu ? Dogru bölümdesiniz :-)

FMF de ağrı şekli hep aynı mı?

Mesajgönderen marmara tarih Cmt Tem 18, 2009 1:58 pm

Merhaba, yeni FMF lendim. Ama henüz gen tahlili sonucu çıkmadı. Benimde kuşkularım var. sormak istediğim; ağrılarınız ister karında olsun ister ayak bileğinde , el dokundurtmayan bir ağrı mı?
marmara

Re: FMF de ağrı şekli hep aynı mı?

Mesajgönderen burcuo tarih Pzr Tem 19, 2009 3:37 pm

benim öyle atak basladıgı zaman dik duramıyorum mesala cok siddetli agrıyor ve dik duramıyorum öksürdügümde,güldügümde agrım daha cok siddetleniyor birde benim atak gecirdigim zaman idrar yollarımda intihaplanma cok oluyor iki karın agrısı gercekten bas edilmiyor
burcuo

Mesajgönderen marmara tarih Prş Tem 23, 2009 11:16 am

bende karnım ağrıdığı zaman dik duramıyorum. İltihaplanma konusuna gelince; doktor zaten söylemişti. bu hastalık sürekli vucutta iltihap üretirmiş. Bu nedenle teşhis konulmadan önce ne zaman doktora gidersen git, hep idrar yolu enfeksiyonun çıkar, sana antibiyotik verilir boşboşuna onları içersin dmişti. Gerçektende öyleydi. Ayrıca fmf zaten karın zarı iiltihaplanmasıymış.
marmara

Mesajgönderen sena tarih Cum Ağu 21, 2009 9:41 am

bendee fmflı bırsıyım benımde agrılarım olunca dık duramıorum nefes alırken zorluk cekıorum benım kı gıbı olanlar cvp lutf.:):):):):):)
slm bende sms hastasıyım daha yenı teshıs koyuldu bılgı almak ıstıyorum
sena

FMF

Mesajgönderen ozankucuk tarih Cum Ağu 21, 2009 11:40 am

Selamlar,
Arkadaşlar bende yaklaşık 6 ay önce teşhisi konulan bir fmf' liyim, benim atak tarzım sizinkilerden çok farklı, bende el dokundurtmayacak tarzda bir ağrı olmuyor,ve daha çok klimalı ortamlarda bulunduğumda başlıyor, mesela kışın atak geçirmedim, tüm ataklarım yazın oldu, ayrıca gen testi yaptırdım ve mutasyona rastlanmadı,
gen testine göre sağlıklı bir taşıyıcıyım ama doktorum öyle söylemiyor,sen gen testinin normal olmasına rağmen fmf' li sin diyor.Sonuç itibariyle anlatmak istediğim şu ,fmf herkese göre farklılık gösteren bir hastalık, mesela bir arkadaşım var, onda karın ağrısı diye bir şey hiç olmamış, onda sadece ayak ağrısı ve ateş oluyor, yani onun atakları bu şekilde, fmf kesinlikle karın zarı iltihabı olarak tanımlanacak bir hastalık değil.
ozankucuk

Mesajgönderen bekir38 tarih Sal Ağu 25, 2009 4:17 pm

slm bende bı fmflıyım ama o kadar cok agrı sadece karnımda oluyo tabı kolişisin kullandıgımdan bu yana o kadar agrı kalmadı ama baska bı agrım yoktu
Kaderler Aynı...
bekir38

Mesajgönderen marmara tarih Pzt Eyl 07, 2009 10:14 pm

gen testi yaptırdım. homozigot mutasyona uğramış çıktı. Yani hastalıktan şüphem kalmadı. Ben FMF liyim
marmara

Mesajgönderen bekir38 tarih Prş Eyl 10, 2009 5:42 pm

marmara gecmıs olsunn
Kaderler Aynı...
bekir38

Mesajgönderen unloved tarih Prş Kas 26, 2009 12:09 pm

insan geninde 12 bölgede etkili olan fmf bir çok isimde gen etkilenmiş olabilir önemli olan adıdır benimki M680ı c/g mutasyon dur bu biraz hafif sevimli gen ötekiler daha beter :(
unloved

Mesajgönderen bade_16 tarih Pzr Ara 27, 2009 11:58 pm

bende de agrı oldugunda dik duramıyorum.nefes aldıkça yürüdükçe siddetli agrılarım oluyor.belli noktada baslayıp tüm mide ve cevremi sarıyor.ufacık üşütmeye strese gelemeiyorum..bu tanı konulmadan önce apandsitten ameliyat oldum bosuna oldugumu söledi dr.şimdi tanıyorum hastalıgımı..bunun biktisel kürü yada başka yolu varmı..herkese geçmiş olsun
bade_16

Mesajgönderen Karena tarih Pzt Oca 04, 2010 2:42 pm

3 Yıl önce konuldu hastalığımın adı.Yaklaşık bir sene acile git iğne ye eve dön modunda uğraştım durdum.Ayağa kalkamadan omuzlarıma ve karnıma giren ağrılarla uğraştım bende.Ve 1.5 yıl kadar hiç aksatmadan kolşisin kullandım ve bir gün kestim ilacı.O günden bu güne hiç bir şikayetim yok.Ama doktora gidipte ne durumdayım diye öğrenmeyede korkuyorum...
Karena

Dön Sohbet

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir