Sevgili Birsel! fmf in ana merkezi neye dayalı?

Sohbet etmek mi istiyorsun, bir konuyumu tartismak veya tanismak mi istiyorsunuzu ? Dogru bölümdesiniz :-)

Sevgili Birsel! fmf in ana merkezi neye dayalı?

Mesajgönderen selly tarih Çrş Eyl 24, 2008 2:13 am

Tarih: Sal Ağu 26, 2008 1:44 am Mesaj konusu: Sevgili Birsel! fmf in ana merkezi neye dayalı?

--------------------------------------------------------------------------------

Sevgili Birsel merhabalar. Sitenize yeni üye olmuş bir kader arkadaşınızım ve netice itibari ile öncelikle cümleten ataksız sağlıklı günler geceler diliyorum. Benim fmf hastası olduğum geç teşhis edildi 27 yıldan fazla bir zaman ... Merak ettiğim fmf in ana merkezi neye dayalı? daha açık sormam gerekirse sinirsel bir rahatsızlıktan mı yoksa başka bir sebepten mi ?öğrenmek istiyorum. Yaşadığım tecrübelere bakılırsa bir çok hastalıklarla da karıştırılıyor ama neye dayalı olarak bu hastalık bizlerde çıkıyor?? şimdiden teşekkürler.
selly Resim
selly

geçmiş olsun

Mesajgönderen petra yolcusu tarih Cum Ara 05, 2008 10:16 am

muhakkak doktorunuz fmf konusunda size bilgi vermiştir. birsel ablanın fmfm i anlatan bir çok yazısı var forumda. ama şunu söyleyeyim ki sinirsel yada fizyolojik bir sebepten kaynaklanmıyor. genetik bir rahatsızlık. genelde dna da bulunan 16.kromozomun mutasyona uğramasu sonucu meydana gelen bir hastalık. bu anneden veya babadan dominat ve resesif karakterli geçişler ile, yada embriyo halinde iken dna nın bölümlenmesinde meydana gelen mutosyon sonucu oluşuyor. gördüğüm kadarıyla en çok anne ve babadan geçen bir hastalık. tabii en iysini doktorun bilir.
petra yolcusu
petra yolcusu

Dön Sohbet

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir