Yorumsuz

Sohbet etmek mi istiyorsun, bir konuyumu tartismak veya tanismak mi istiyorsunuzu ? Dogru bölümdesiniz :-)

Yorumsuz

Mesajgönderen Sercan tarih Pzt Eyl 01, 2008 12:01 am

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/9788284.asp?m=1

Acaba FMF mıydı dıye aklımdan geçmiyor degil ama ülkedeki rahatlık çok saçma.. FMF tanısı koymak ıcın benı 4 gün hastenede yatırdılar hala bi kısı FMF dıyemıyo kımlerın elındeyız ya..
Sercan

Mesajgönderen GULEYSAH tarih Pzt Eyl 01, 2008 10:11 pm

merhaba

söylediklerine katılıyorum :cry:

Türkiyede doktordan çok doktorculuk oynayanlar çok sanırım fmf konusunda doktordan çok doktorculuk oynayanların elinde kalıyoruz ne yazık ki :?
GULEYSAH

merhaba

Mesajgönderen petra yolcusu tarih Cum Ara 05, 2008 10:21 am

lütfen öyle söylemeyin. fmf bu bölge insanın hastalığı olduğu için işin gerçek uzmanlarıda burdan çıkıyor. doğrudur çok bulunmadığından doktoru az her doktor bilmiyor ama bilen bir doktor bulduğunuzda işin gerçekten uzmanı olabiliyor. umarım reklam olarak algılamazsınız ama izmirde profesör mehmet tunca var benim doktorum o ve fmfliler derneğide kurucusu sanırım. bence bir görüşün.
petra yolcusu
petra yolcusu

Mesajgönderen destina13 tarih Cmt Ara 06, 2008 1:12 am

Slm arkadaşlar fmf tanısını koymak cidden zor.Ben yıllarca bunu çektikten sonra boş yere apandisit ameliyatı olduktan sonra ve abimde bu hastalığın olduğunu söyledikten sonra teşhis konuldu.Atak zamanında teşhisi koymak çok kolay ama atak olmadığı zaman teşhisi koyamıyorlar.Allah hepimizin yardımcısı olsun.En kötüsü de bu hastalığı kimsenin bilmemesi ve insanlara bunu anlatamamız.Bana teşhis kondu ama doktorlar beni hiç bilgilendirmemişler ben herşeyi bu siteden öğrendim.Ataksız günler dileğiyle...
Benimle aynı kaderi paylaşan herkese acil şifalar dilerim...
destina13

doktorlar

Mesajgönderen saliha yeniler tarih Çrş Ara 17, 2008 1:58 pm

merhaba arkadaşlar
yaşadığınız şeylerin benzerlerini bende yaşadım.birgün çok ağrım vardı ve hastaneye gittik,nerdeyse bütün bölümlerde muayene oldum,doktorlar dalga geçti,hiç kullanmamam gereken ilaçlar vermişler sonradan anlaşıldı.haftalar sonra hala çok kötüydüm,tanıdığımız eczacıya tahlil sonuçlarını gösterdik,hemen üniversite hastanesine gitmemizi söyledi.tahlil sonuçları iyi değildi.doktorlar bizi uyarmamıştı.sonra üniversite hastanesine gittik,bir ay hastanede yattım,bir ay sonunda kollarım tanınmıycak haldeydi,mosmordu serumdan,kan alınmaktan.ŞÜKÜRLER OLSUN.sonunda teşhis konuldu.
Hala ilk gittiğimiz hastanedeki doktorlara güvenmiyorum.yakınlarımında oraya gitmesini istemiyorum.
İlerde doktorların FMF i tanımasıyla böyle olayların yaşanmayacağını umuyorum.
HEPİNİZE ATAKSIZ SAĞLIKLI MUTLU GÜNLER DİLİYORUM... :)
saliha yeniler

Re: Yorumsuz

Mesajgönderen cuneyt_bag tarih Çrş Tem 15, 2009 12:01 pm

erken teşhisin konulması çok önemli ya. geç kalınırsa allah korusun hastalık ilerlemiş oluyor ve dayanılmaz acılar...aslında her doktor da bu hastalıktan anlamıyor anlamıyor. bizzat kendim şahit oldum buna. o yüzden bu hastalığın belirtileri olan arkadaşlar gidecekleri doktorları da iyi araştırmalılar. yine tuttu eklem ağrılarımmmm oooofffff ooofffff:( hayatımız ince bi çizgi üzerinde yaa ha bitti ha bitecek gibi hissediyorum
cuneyt_bag

Dön Sohbet

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir