Uyari !!!!Prexige®100 adli ilac piyasadan toplaniyor!!!!

Uyari !!!!Prexige®100 adli ilac piyasadan toplaniyor!!!!

Mesajgönderen Birsel tarih Sal Ağu 21, 2007 10:18 pm

Prexige®100 adlı ilaç piyasadan toplanmaya başlandıNovartis Türkiye, geçtiğimiz Haziran ayı ortasında piyasaya verdiği, osteoartrit tedavisinde kullanılan Prexige®100 mg 30 Tablet adlı ürünü ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı’nın aldığı geri çekme ve ruhsatı askıya alma kararı doğrultusunda gerekli süreci derhal başlatmıştır.

Sağlık Bakanlığı bu kararını, Avustralya sağlık otoritesinin yüksek dozda Prexige® tedavisi gören hastalarda ortaya çıkmış olan ciddi karaciğer yetmezliği vakaları sonucunda aldığı geri çekme kararını takiben vermiştir.

Türkiye’de Prexige® 100 mg 30 Tabletin piyasada bulunduğu 2 aylık süre içerisinde bildirilen herhangi bir yan etki vakası bulunmamaktadır.

Prexige® halen, Türkiye’de ruhsatlı olduğu dozda Avrupa ülkeleri ve Kanada dahil olmak üzere 50’den fazla ülkede ruhsatlı olup satışına devam edilmektedir.

Novartis, Türkiye’deki hekim, hasta, eczacı ve diğer tüm ilgililileri Sağlık Bakanlığının aldığı bu karar doğrultusunda bilgilendirmektedir. Halen Prexige® 100 mg 30 Tablet tedavisinde olan hastaların alternatif tedavi seçenekleri için hekimlerine başvurmaları önerilmektedir.
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin
 
Mesajlar: 1412
Kayıt: Sal Haz 20, 2006 6:34 pm
Konum: Seligenstadt

Dön Önemli /faydali Bilgiler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron