AAA(FMF) ATAKLARIN DAHA KOLAY ATLATILMASI

AAA(FMF) ATAKLARIN DAHA KOLAY ATLATILMASI

Mesajgönderen Kose_88 tarih Çrş Kas 02, 2011 4:01 pm

Merhaba arkadaşlar,
Ben de bu hastalığın belirtilerini çok küçük yaştan itibaren göstermeme rağmen ancak 1 sene bile olmadı teşhis konulalı. Gen analizi yapıldı ve ikisinin etkileri henüz bilinmeyen 5 tane mutasyon çıktı.
Düzenli olarak Kolçisin kullanmaya başladım, ataklar (karında belli bir bölgeden başlayıp daha sonra yayılan şiddetli sancı) eskisine göre nispeten daha hafif geçiyor.
Ancak benim sizinle paylaşmak istediğim konu şu, ben bu atak olduğu zaman derhal bir sağlık kuruluşuna gidip serum yaptırıyorum, böylece ataklar daha kolay ve daha kısa zamanda geçiyor.
Serumun içeriği ise şöyle
Sefazol 1 gram,
Novalgin 1 amp,
Dekart 1 amp,
250 SF içerisine eklenecek(Bazı eczaneler veya doktorlar 250 yerine 150 veya 100 veriyorlar, ancak tecrübelerime göre 250 daha etkili oluyor. Ayrıca bir gittiğim bazı doktorlar FMF atağının bu serumla geçmeyeceğini iddia ediyorlar, ancak benimki de tecrübe sonuçta.)

Ancak bu ilacın etkili olabilmesi için bir ön şart bulunuyor. Ağrı belli bir bölgede başladığı zaman değil de atak tam olarak şiddetlendiği zaman yaptırınca etkili oluyor. Yani önleyici bir etkisi yok ne yazık ki, keşke atak başladığını hissedince kullansak da atak başlamadan bitse. Tabii böyle bir yöntem varsa ben bilmiyorum, eğer bilen arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim. İnşAllah verdiğim bilgiler faydalı olur.
Kose_88

Dön Önemli /faydali Bilgiler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir