Nöral terapie

Nöral terapie

Mesajgönderen Birsel tarih Prş Eki 05, 2006 4:04 pm

NÖRAL TERAPİ

Nöral terapi vücudun kendi nörovejetatif sistemini kullanarak iyileşmeyi sağlayan bir tedavidir.

Uyarı bilgileri ve bilgi değişiklikleri nörovejetatif sistemde yer almakta ve aşırı uyarı enerjinin üretimin ve dağılımın engellemekte ve bozmaktadır. Bütün nöral terapötik metotlar ise ya bozulmuş dokuya enerji sağlamakta, ya da enerji bloklarını çözmektedir.

Lokal anestezik kullanılarak yapılan nöral terapi ise Ferdinand Huneke M.D ve Walter Huneke M.D tarafından geliştirilmiş önemli bir nöralterapötik tedavi formudur.

Bütün nörovejetatif sistem fonksiyonları humoral, selüler, nerval ve hormonal düzenleyici mekanizmaların aralarındaki ayarlamalar sonucu sistemdeki reaksiyonlara katılımı ile ilişkilidir. Bu mekanizmaların sadece birinde oluşacak herhangi bir bozukluk bütün sistemin fonksiyonel düzensizliği ile sonuçlanacaktır. Yani hastalık yalnızca bir organı değil, bütün vücudu etkileyecektir.

Nöral Terapi ile vücudun kendiliğinden iyileşme yeteneği gelişmekte ve bu da rahatsızlığın giderilmesinde önemli ölçüde rol oynamaktadır.

Nöral Terapi tek başına uygulandığı gibi diğer tedavilerle beraberde kombine bir şekilde uygulanır.

Nöral Terapi ile boyun , bel ağrıları ve fıtığı, omuz, kalça , diz ağrıları ve kireçlenmeleri ve vücutta oluşan diğer ağrılar tedavi edilir

Nöral Terapi fonksiyon düzenleyici, sistem dengeleyici ve ağrı giderici bir teknik olarak batı ülkelerinde uzun yıllardan beri uygulanmaktadır.


http://www.doktorum.net/noralterapi.htm
Birsel
Site Admin
 
Mesajlar: 1412
Kayıt: Sal Haz 20, 2006 6:34 pm
Konum: Seligenstadt

Dön Alternatif Tıp

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron