Mezo terapie

Mezo terapie

Mesajgönderen Birsel tarih Prş Eki 05, 2006 3:55 pm

MEZOTERAPİ

Mezoterapi yöntemi 1952 yılında Dr. Michel Pistor tarafından geliştirilmiştir. Mezoterapi 1987 yılında Fransız Tıp Akademisi tarafından kabul gören tıbbi bir tedavi yöntemidir. Bugün Uluslar arası Mezoterapi topluluğunun 15.000 den fazla üyesi başta Fransa ve İngiltere olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinde ve Güney Amerikada faaliyet göstermektedir. 1998 yılından itibaren ABD de uygulanmaya başlanmıştır.

Mezoterapi klasik tıbbın bir tedavi yöntemidir. Mezoterapi tedavisinin yaygın bir kullanım alanı vardır. Bel, boyun, sırt, kalça, diz ve ayakbileği ağrılarında uygulandığı gibi Bölgesel Zayıflama ve Sellülit tedavisinde de uygulanır.

Selülit yıllardır kadınların fiziğini bozmakla beraber kendine olan güvenide azaltmıştır. Sellülit belli yapıdaki hanımları seçen sınırlı bir problem değildir, fiziksel özelliklerden bağımsız zayıf, kilolu, atletik veya büro işi yapan tüm hanımlarda sellülit görülebilir, fazla kilolar selülit nedeni değildir. Bağ dokusundaki hasar gören bandlar çekilince deride çekilmeler olur ve büyüyen yağ hücreleri çıkıntılar yapar, sellülitli deri portakal kabuğu gibi girintili çıkıntılı görünüm alır.

Bölgesel zayıflama ve sellülit tedavisinde bel, basen kalçalar, bacak üst bölümünün iç ve dış kısmı, dizin içi ve yanları, karın, omuz ve kol gibi yağ dokusunun aşırı toplandığı bütün bölgelere uygulanır. İlaçlar mikroenjeksiyon tekniği ile cilde 1-6 mm derinliğinde ve ortalama 1 cm aralıklarla enjekte edilir. Enjeksiyonun içine belli farmakolojik özelliklere sahip ilaçlar konur. Bu ilaçlar bölgesel kan dolaşımını düzenleyen genellikle doğal bitkisel ilaçlardır. Kliniğimizde selülit tedavisinde kullandığımız ilaçlar; Prokain , Lidokain, Conjonctyl, L-Carnitine, Buflomedil, Pentoxiphylline, Aminophylline, Caffeine ve Esberiven dir.

İlaçların kombinasyonu hastaya göre değişir. Tedavi hastanın durumuna göre 8-15 seans uygulanır.

Bölgesel zayıflamada ve stresli hastalara mezoterapi tedavisinin yanında kulak akupunkturu da uyguluyoruz. Beraberinde sağlıklı beslenme ve egzersiz programı ile, ortalama 8- 15 seans sonunda 2 beden incelme olur, cilt esnek ve pürüzsüz bir görünüm kazanır.
http://www.doktorum.net/mezoterapi.htm
Birsel
Site Admin
 
Mesajlar: 1412
Kayıt: Sal Haz 20, 2006 6:34 pm
Konum: Seligenstadt

Dön Alternatif Tıp

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir