Agri Merkezleri adesleri ve tanitim

Agri Merkezleri adesleri ve tanitim

Mesajgönderen Birsel tarih Prş Eki 05, 2006 4:40 pm

İstanbul Ağrı Merkezi Hakkında

Tıbbın genel ahlaki kuralları içinde hastanın bilimsel değerlerden ödün vermeden incelenmesi ve bir sonuca varılması ön koşuldur. Bu da ancak her dalın kendi sınırları içerisinde sınırlı kalma dürüstlüğü ile mümkündür. Hastanın yalnızca hekimin denetiminde tedavisi yeterli değildir.Hastanın yakındığı ağrı konusunda eğitilmesi, ağrısı ile kendisinin başa çıkma yöntemlerinin öğretilmesi, kullandığı ilaçlar konusunda bilgilendirilmesi ile gerçek anlamda başarı sağlanabilir. İşte bu yüzden AĞRI MERKEZİ GEREKLİDİR.

Ulaşım ve iletişim olanaklarının artması ile artık dünya, bir bütün haline geldi. Gelişen teknolojik olanakların paylaşılması, bilgi birikimlerinin tüm insanlığın hizmetine verilmesini sağladı. Ağrı konusunda son 20 yıldır elde edilen büyük ilerlemelerin ve bilgi birikiminin paylaşılabilmesi amacı ile 1995 yılının kasım ayında merkezi Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan DÜNYA AĞRI ENSTİTÜSÜ kuruldu.

İSTANBUL AĞRI MERKEZİ DÜNYA AĞRI ENSTİTÜSÜ kurucu üyesidir.


Telefon numaralarımız: 0212 3240148 - 3240149 - 2837385
Algoloji Departmanının İşlevleri

Ağrı kimi zaman romatizmal bir hastalığın, bazen kas iskelet sistemindeki mekanik bir problemin, bazen bir enfeksiyonun, bazen de bir tümörün habercisi olabilir. Bu nedenle ağrısı olan hastanın çok ayrıntılı ve ciddi bir biçimde incelenmesi gerekir. Doğru tanı ancak hekimin hastadan şikayeti ile ilgili ayrıntılı bilgi alması (anamnez), özenli bir muayene ve anamnez ile muayeneyi destekleyecek nitelikte olan laboratuar ve radyolojik tetkiklerin incelenmesi ile konulur. Tanının doğru konulması en uygun tedavinin belirlenmesi ve geri dönüşümü imkansız olan durumların yaşanmaması için şarttır.

İstanbul Ağrı Enstitüsünde ağrılı hasta algolog ve fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı tarafından değerlendirilir. Ayrıntılı anamnez, muayene ve gerektiğinde istenen laboratuar ve radyolojik incelemeler ile ağrının nedeni araştırılır. Gereğinde ortopedi, nöroloji, beyin cerrahisi, psikiyatri ve diğer branşlarla birlikte değerlendirilir. Hastanın tanısı kesinleşince en uygun tedavi yöntemi belirlenir.

Merkezimize başvuran hastaların en çok şikayetçi olduğu ağrılar şöyle sıralanabilir:

Boyun ağrıları
Yüz ağrıları - nevraljiler
Bel ağrıları
Diz ağrıları
Bacak ağrıları
Damar tıkanıklığına bağlı ağrılar
Baş ağrıları
Kanser ağrıları
Sırt ağrıları
Nedeni belirlenemeyen ağrılar
Omuz - kol ağrıları
Birsel
Site Admin
 
Mesajlar: 1412
Kayıt: Sal Haz 20, 2006 6:34 pm
Konum: Seligenstadt

Dön Alternatif Tıp

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron