32 YAŞINDAYIM LÜTFEN YARDIM !

32 YAŞINDAYIM LÜTFEN YARDIM !

Mesajgönderen mduman tarih Sal Ara 25, 2012 7:00 pm

Herkese merhaba
Bu siteyi yapanlardan allah razı olsun ...

Size kısaca belirtelerimi yazıcam,

1) Senede 4-5 kere atak geçiriyorum
2) Ataklarım boynumda minik bir ağrıyla başlıyor koltuk altı ve arka sırta yayılıyor sonrasında gogus kafesimi sıkıstırıp ataklar meydana geliyor, ayrıca bu sene ortya cıkan karın ağrıları
3) iyileşme süresi 2-3 gün sürüyor
4) Bu belirtileri abimde yaşıyor

Çok sıkı ve dikkatli giyiniyor terlememeye dikkat ediyorum fakat bunlar bile bazen yeterli olmuyor cok yogun ve stresli donemlerimde bunu daha sık yasıyorum, ani hava degişimleri, klimalarda etkili olabiliyor,

Fakat dağda kamp yapmaya gitsem buz gibi havada çadırda kalsam hiç bir şeyim olmuyor,
Bu hastalıktan cok korkuyorum ve heran hasta olucakmısım gibi geliyor,sanırım stresin etkisi burda cok büyük,

Gözlemlediğim bir durumu sizinle paylaşmak istiyorum,
Temmuz ayında otobüsle yolculuk yaptım ve yanıma temmuz ayı olmasına ragmen ceketimi almayı unuttum biliyorum ki klimlar beni etkiliycek yol sonunda boynumda bir ağrı başladı ve hemen anladım hasta olucagımı iner inmez bir hamama gittim (temmuz ayında) ve sıcak buharın içinde dakikalarca kaldım ve bunu atlattım.
(şimdi bana bunun klima çarpması olabilecegini soyleyenler olucak fakat o kadar eminimki artık bu hastalıgın başlangıcından eger bunu yapmasaydım kesin 2-3 gun yataktaydım)

Sizce bana FMF hastalığı konulabilirmi hasta olmadığım zamanlarda yaptırdıgım tahlilerde her şey normal

ve Hastalık başlangıcında bu tip sıcak su terapilerini yasayıp tedavi olanlar varmı?

Herkese teşekkürler
Saygılarımla
mduman

Dön GENEL_GÜNCEL_ZİYARETÇİ DEFTERİ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir