acil bilgi lazım arkadaşlar

acil bilgi lazım arkadaşlar

Mesajgönderen zehra tarih Pzt Kas 05, 2012 12:11 pm

merhabalar ben 7 senedir bu hastalıktayım abim ise daha 2 gün önce acile kaldırıldı dr. apandisitten şüphelendiler taki ben akdeniz ateşinden bahsedene kadar bazı tahlillerden sonra dr. kolşisin tedavisine başladı
ilerde karışıklık olmasın diye dr. apandistini almakta kararlı gözüküyor acaba bu duruma düşen herhangi birisi varmı ve aldırmalımıyız cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum ataksız günler
zehra

Re: acil bilgi lazım arkadaşlar

Mesajgönderen birsell tarih Pzt Kas 05, 2012 11:17 pm

merhaba,

FMF ataklar ve apantis cogu kez birbirine karistirirlir....Doktorunuz karar vercektir amaliyatin gerekli olup olmadigina...ama kisisel düsüncem sorar iseniz,apantis alinsada cok önemli degil ama eger FMF diye beklenip Apantis patladiginda ciddi koplikasyon olustusturabilir...

genel olarak sizde FMF olduguna göre Kardesinizde olma olasiligi yüksek buyüzden illerki dönemlerde mutlaka iyi gözlemek gerekir...tekrar gecmis olsun...

diger soruya gelince doktorlar bölümde istanbuldaki doktorlar bulabilir arkadaslarin önerdigi doktorlardan yararlanabilirsiniz...uzun zamandir uzak kaldim buyüzden tam bi tavsiye veremicem..ama facebooktan FMF gruptanda doktor icin yardim alabilirsiniz... mümkün oldugunca en azinda senede birkez olsun kontroleri yaptirmaniz önemle tavsiye ederim ...tekrar gecmis olsun

saygilar
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
birsell

Re: acil bilgi lazım arkadaşlar

Mesajgönderen zehra tarih Sal Kas 06, 2012 8:36 pm

cevap için çok teşekkür ederim
zehra

Dön GENEL_GÜNCEL_ZİYARETÇİ DEFTERİ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir