fmf sonucum çıktı. lütfen yardım...

fmf sonucum çıktı. lütfen yardım...

Mesajgönderen didem inal tarih Cmt Tem 07, 2012 2:16 pm

Herkese merhaba arkadaşlar.
25 yaşındayım ve yaklaşık olarak 7 seneden beri bu saçma ağrılarla uğraşıyorum. Defalarca doktora gitim. en sonunda bir doktorun fmf şüphesi ile beni yönlendirdi ve ankarada fmf testi yaptırdım. sonucum ise şu şekilde geldi.

Hastanın perifenik veniz kanından elde DNA örneği işe yapılan çalışmada, taranan MEFV genine air 14 lokusta K695R HETEROZİGOT, V726A HETEROZİGOT mutasyonlarını taşıdığı tespit edilmiştir. Analiz yapılan altı lokus, türk popülasyonunda görülen FMF gen mutasyonlarının %85 'lik kısmını kapsamaktadır.

Merak ettiğim şeylerden biri yaptırmış olduğum FMF testi teşhis için yeterli midir?

Şimdiden teşekkür ederim :)
didem inal

Re: fmf sonucum çıktı. lütfen yardım...

Mesajgönderen didem inal tarih Çrş Tem 18, 2012 1:26 am

:((
didem inal

Mesajgönderen birsell tarih Pzt Tem 23, 2012 9:32 pm

mehaba
öncelikle cevap gec yazdigimiz icin cok özür dilerim...insallah bundan sonra daha aktiv bisekilde yardimlasmaya firsat bulabiliriz...
yaptirmis oldugunuz test yeterli bu sonuclar dogrultusunda doktorunuz sizi FMF hastasi olarak kabul etmis ve kolsizine baslatmis olmalidir...sonucta K695r ve v726a bulunmustur...buda evebeyinlerin tasiyici oldugunu gösterir eger baska karsesler var ise veya evebeyinlerde FMF bulgulari izleniyor ise onlarinda mutlaka gen arstirma yapip ve gerektigi halde kolsizin tedavi baslamalarini öneririm...
artik tesiz konulduguna göre tasidiginiz mutasyonlarda ilimli ve tedaviye iyi cevap verdigi bilinen mutasyonlar,korkmaniza gerek yok...tedavi süreniz uzadikca ataklariniz ilimlasaip belkide tamamen yok olabilirler...önemli olan dzenli ve yeterli miktarda kolszin almaya devam edin...tekrar gecmis olsun
sevgi ve selamlar
Birsel Agca
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
birsell

Mesajgönderen didem inal tarih Pzt Ağu 13, 2012 3:14 pm

çok teşekkürler. en yakın zamanda ilacımı kullanmaya başlayacağım inş.
didem inal

Dön GENEL_GÜNCEL_ZİYARETÇİ DEFTERİ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir