karacigerde amiloid --fmf

karacigerde amiloid --fmf

Mesajgönderen habibe tarih Çrş May 02, 2012 12:58 pm

viyanadan merhaba kader kardeslerim,

bende m694v homozygote var, buzamana kadar karacigerimde yag var dediler, gecen iki hafta bir gün arayla fmf atagi yasadim ilk defa, hastagneye yattigimda karacigerimde amoloid birikimi var dediler, kesin olabilmek icinde biopsi yapilmasi lazimmis, yani var ise ne olacak, ölümcülmü?? ne yapmam lazim,

viyanada fazla bi bilgisi yok doktorlarin, kendimi bi kuyunun icine düsmüs cikamaz hissediyorum, coook yoruldum artik gücüm tükendi, günde 3 tane colchicin kullaniyorum, yaklasik iki senedir atak yasamadim, neden amiloid olustu ozaman,
4 sene önce hersey normaldi. birden mi oluyor??? cocuklarimdada heterozygote var, amiloid heterozygote dede oluyormu?? cocuklarimdada olurmu??? oglum colchicin alamiyor kas hastasi ve fmf oldugu icin colchisin idrarindan kas kaybina neden oluyor, kizim günde 1 1/2 colchicin aliyor, onlardadami amiloid olusur??
ne olur acil cevap,
selamlar, allahtan acil sifalar.......
allahim cocuklarimizi annesiz babasiz birakmasin!
habibe

Re: karacigerde amiloid --fmf

Mesajgönderen birsell tarih Pzt Tem 23, 2012 9:53 pm

Evet dogru hatirlamisim biraz önce diger iletine cavep yazmaya calismistim...herzygot olsada ikiside FMF hastasi kabul edimislerdi zira m694v dominat gecim yapabildigi bilinien bi mutasyon...Kolsizin kulandiklari sürece koruma altindalar korkma...M694v uzanti hastaliklara yatkin bir mutsayon...üc sendir atak yasamiyor olman güzel ama unutmamak gereki bazen biz algilamadanda atak yasanabilir yani atak yok derkende kan verileri yüksek olabilir dolaysiyla amilidoza sebebiyet verebilir...üc senelik bi süre amilidoz icin yeterlimi bilemiyorum Ahmet hoca en az 10 yil kontrolsuzce devam eden atklar sonucu olusabilir demisti...Bazen uzmanar yanilabiliyor...Banada cigerkirecleme oldugundan bahsedilmi oldukca endiselendirmislerdi daha sonra bunun ilaclarin yan etkisi oldugu anlasilmisti..umarm sende amilisoz sonuc negativ cikmistir...Amilidoz olsa bile bu hemen kötü düsünme onada calismalar var uzun yillar cocuklarinla mutlu günler yasarsiniz ins...Allah yar ve yardimcin olsun gülüm...
sevgiler

Birsel
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
birsell

Dön GENEL_GÜNCEL_ZİYARETÇİ DEFTERİ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir