FMF HASTALARINA GÜNCEL BİLGİLER MUTLAKA OKUYUN..

FMF HASTALARINA GÜNCEL BİLGİLER MUTLAKA OKUYUN..

Mesajgönderen cocukoloji tarih Cum Oca 06, 2012 6:57 pm

Bir FMF hastası olarak ben şahsen kendim bizzat sizlerle paylaşmak isterim...

3 yaşımdan beri fmf hastasıyım, şuan 25 yaşındayım, tam 22senedir hala devam etmekle birlikte, 10 yaşımda fmf teşhisim konuldu.
2011 Aralık ayı gibi tekrar atagım yineleyince ACIBADEM HASTANESİ Dç Dr. MEHMET KARAASLAN'a kontrole gittim, Kendisi Romatoloji Bölümünde çalışmaktadır, Kendisinden aldıgım bilgiler ışıgında; Fmf hastalıgının öncelikle ne oldugunu sizlere tam olarak tanımlamak isterim; Bir bilgisayar kasası düşünün kendinizi bizde dıştan herşey gayet normal saglıklı insanlar gibi aynı fakat bilirsiniz bilgisayar normal koşullarda düzgün çalışırken bir anda normal çalışması bozulur, ayarlar karışır, ama oysaki herşey yolunda giderken bir anda reset atılması gerekir, aynı organlar gibi düşünün herşey yolundayken, bir anda rahatsızlanırız, bu rahatsızlanmaya uyuyan ve ayaklanan düşmanlar dersek, bu düşmanların sürekli uyuması uyanıp bize savaş açmamaları için, Düzenli COLCİHUM DİSPERT denilen haplarımızı kendi yaş ve kilolarımızı uygun sayıda düzenli kullanmak düşmanları uyutacak ve bilgisayarımız kendi düzenli ayarlarında devam edecektir...

6 Ayda bir genel testlerimizi kontrollerimizi bir alışkanlık haline getirelim, Mutlaka amiloid ölçümü yaptırıp vücutta organlarda amioid birikimi olup olmadıgını kontrol yaptıralım, Kilomuza mutlaka dikkat edelim saglıgımız için, Hamile kalmayı düşünenler mutlaka düzenli haplarını hiç aksatmadan hamileyken süt verirken dahi almaları gerektigini unutmamalılardır. Senede 1kez mutlaka bir romatoloji doktoruna görünün saglıgınız için stresten uzak duralım...

Herkese ACIBADEM HASTANESİNDE ROMATOLOJİ Bölümünde çalışan Dç dr MEHMET KARAASLAN'ı Tavsiye ederim aklınızdaki tüm sorularınızı rahatlıkla içtenlikle cevaplar ve size morel verir....

HAYAT HERŞEYE RAGMEN GÜZEL....
cocukoloji

Re: FMF HASTALARINA GÜNCEL BİLGİLER MUTLAKA OKUYUN..

Mesajgönderen birsell tarih Prş Oca 19, 2012 1:08 am

Slm,

cok güzel detayli bi anlatim....ellerinize yüreginize saglik... tekrar gecmis olsun...

saygilar
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
birsell

Dön GENEL_GÜNCEL_ZİYARETÇİ DEFTERİ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir