45 SENEDİR BU HASTALIĞI ÇEKİYORUM DAHA TEDAVİ BULANAMADIMI?

45 SENEDİR BU HASTALIĞI ÇEKİYORUM DAHA TEDAVİ BULANAMADIMI?

Mesajgönderen şabanb tarih Pzt Eki 17, 2011 9:27 pm

Afyonkarahisar'dan yazıyorum;

Başlıktada belirttiğim gibi doğduğumdan beri bu hastalığı çekiyorum. Hastalığın ne olduğunu anlaşılmadığı dönemde bir kulağımı ve apandistimi kaybettim. Acı ama gerçek. 25 sene önce evlilik işlemleri sırasında yaptırdığım kontorollerde hastalığımızla tanış olduk Ailevi akdeniz ateşi (fmf)' ile.

Dedemde şu anda çektiğim rahatsızlıkları çekerdi, ağrıları emekli olduktan sonra iyice şiddetlendi ağrıların başka bir organdan kaynaklandığı düşünüldüğünden 2-3 kez ameliyat geçirdi dedemiz tedavisi olmayan bir hastalıktan vefat etti dedik.

Yaşım ilerlediğinden ağrılarım ve şiddetleri artık çekemez oldum. Korkmaya başladım, Çeken bilir! 25 senedir bildiğim tek tedavi yöntemi kolşisin denen hap! Kulağımı kaybettim apandistimi kaybettim, şu andada böbreklerim ağrıyor , sıra böklerimdemi bilmiyorum! Ne hastalıkların, Kanser gibi önemli hastalıklara tedaviler bulundu ama FMF yıllardır aynı tedavi!

5 yıl önce Afyon Araştırma hastahanesinde genetik araştırma yapıldı biz sizi arasıra çağıracağız, sizi takip edeceğiz dediler ama ne arayan var ne soran! Bize söylenen japonyada bu hastalık hakkında çalışmalar varmış 10 seneye kadar sonuç alınması bekleniyormuş.

Ben bugün de izlenecek yol yordam, tedavi edebilecek yeni bir doktor arıyorum! Bu zamana kadar gittiklerim bana ne verdi, bundan sonrakiler ne verecek merak ediyorum ve soruyorum? Tavsiyeniz varmı?

Kendimizi Türk doktorlarına emanet ediyoruz! Allah yardımcımız olsun.

Afyonkarahisar'dan
Şaban Barlak
şabanb

Re: 45 SENEDİR BU HASTALIĞI ÇEKİYORUM DAHA TEDAVİ BULANAMADIMI?

Mesajgönderen inzb tarih Cum Şub 03, 2012 10:13 pm

Allah yardımcınız olsun bugün kandil Rabbim çektiğiniz ağrıları günahlarınıza kefaret eder.Bugünden itibaren de ömrününzün sonuna kadar hiç ağrısız çok güzel bir hayat sürersinüz inşallah Allah dualarınızı kabul etsin şifa versin.Kendinizi çok iyi bakın...
inzb

Dön GENEL_GÜNCEL_ZİYARETÇİ DEFTERİ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir