FMF ten Korkmayin

FMF ten Korkmayin

Mesajgönderen wolvox69 tarih Cmt Eki 08, 2011 12:20 am

Ben 32 yasindayim ve 12 yildir FMF hastasiyim. Gen bozuklugundaki özel bir durumdan dolayi yilda ortalama 15-17 defa atak geciriyorum.Ataklar Sol gögüs (kalp bölgesi), sag gögüs(karaciger bölgesi) ve karin bölgesinde düzensiz olarak olusuyor. Bazen birinci atak gecmeden ikincisi geliyor.Hastaligin ilk yillarinda bende cogu hasta gibi atak sirasinda hayattan kopup yataga mahkum oluyordum .(katlanilamayan agrilardan ötürü)
Ama insan belli bir kirilma nokasindan sonra dayanilmaz gelen agrilara öyle bir alisiyorki, sanki yürürken ayagini tasa carpmis gibi.Yillardir ben ataklarimi yataka degil, günlük hayatin tam ortasinda ve hatta calisirken geciriyorum.
Akliniza belki ilk olarak"cok basit ve agrisiz atak geciriyorsun, konusmak kolay "düsüncesi gelebilir. Ama bende sizler gibi siddetli agrilarla ve 5 gün süren ataklarla yasiyorum. Dahasi 2 atak arasi 1 ay bile sürmüyor.
Benim síze tavsiyem sadece hayatinizi yasayin.Ataklardan korkmayin ona alisin, cünkü o sizin tek cigeri paylastiginiz yapisik ikiziniz
wolvox69

Dön GENEL_GÜNCEL_ZİYARETÇİ DEFTERİ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir