Arkadaşlar çok önemli !!!

Arkadaşlar çok önemli !!!

Mesajgönderen aau_001 tarih Cum Eyl 30, 2011 12:37 am

Benim şikayetlerim 3 yıldır var. Bende sürekli kas ve kemik ağrıları mevcut. Yani hergün var. Böyle bi gidip gelen ağrı şeklinde değil. Sürekli var. Ataklar şeklinde gidip gelen ağrılar değil. Çok şiddetli olmamakla beraber her gün olan ağrılar. 3 yıldır hep böyle. Her günüm ağrılı. Bazı arkadaşlar işte benim ataklarım başladı, ataksız günlerim, atak geçiriyorum gibi tabirleri kullanmış. Bende böyle bi durum mevcut değil. Yani ataklar şeklinde gelip gitmiyor. sürekli olarak var. baş ağrısı, karın bölgemde ağrı, komple bacak ağrısı, dilimin her iki kenarında hiç ama hiç geçmiyen yaralar, sürekli yorgunluk halsizlik mevcut. kas seğirmeleri var. eklemlerde kütürdemeler oluyor. göz kapaklarım kızarık. genelde cıvık dışkılama var. sürekli bağırsaklarımda gerginlik mide problemleri yaşıyorum. hiç bi yerimde şişlik, kızarıklık ısı artışı yok. bende bugüne kadar ateş hiç olmadı. bütün tahlilerim hep temiz çıkıyor. crp sedimantasyon vs. bunları belki 10 kez verdim hiç birinde bi anormallik yok. hep normal seviyelerde. kolşisin kullandım beni çok rahatsız etti. daha yorgun daha halsiz yaptı. kullanınca kendimi dahada hasta hissettim. etkisini göremedim 1.5 ay kullandım ve bıraktım. dna testimde m694v heterozigot mutasyon taşıdığım tespit edildi. ama tam teşhis konulmadı. sülalemde tanıdığım hiç bir fmfli tanıdığım yok. şimdi ben fmfmiyim değilmiyim. benim gibi olanlar var mı? ne yapmam gerekiyor. bilgilerinize çok ama çook ihtiyacım var. bana lütfen bi akıl verin. başka hastalıklar olabilirmi? sormak istediğiniz bir soru varsa cevaplarım. öğrenmek istediğiniz bi detay varsa cevaplarım. lütfen hepinizden yardım bekliyorum.
aau_001

Re: Arkadaşlar çok önemli !!!

Mesajgönderen aau_001 tarih Cum Eyl 30, 2011 12:40 am

Mail adresim: aau_001@hotmail.com ekleyebilirsiniz.
aau_001

Re: Arkadaşlar çok önemli !!!

Mesajgönderen hera tarih Çrş Eki 05, 2011 6:54 pm

Sizin yaşadıgınız sıkıntıların bir çogunu yaşadım,ve hepsi de psikolojik çıktı,sizde somatisazyon bozuklugu olabilir,yani psikosomatik agrılar,sebebsiz ve hiç geçmek bilmeyen kas agrsı,kemik agrısı,her yerinizi agrıtır bu rahatsızlık benim kulagımın arkasın da buluna kemikler ve ensem çok agrırdı dokunamazdım,şiddetli kas,kemik agrısı sızısı yanması yaşardım,ateşim de psikolojk olarak 39,7 çıkmıştı nabzım 200 e kısa bir süre colsium kullandım fayda etmedi,sonra Huri hoca ye gittim benim saglıklı bir taşıyıcı oldugumun ilaç kullanmamam gerketigini söyledi ve bir psikiyatriye gitmemi önerdi sonuççççç psikolojik çok şükür kurtuldum agrılarım yok...benim de agzımın içinde yaralar olurdu atteş gibi yanardı agzım ve daha neler yaşadım karın agrım bile psikolojk çıktı bence sizde bir psikiyatri ile görüşün,geçmiş olsun..
hera

Dön GENEL_GÜNCEL_ZİYARETÇİ DEFTERİ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir