Colchicine Sandoz

Colchicine Sandoz

Mesajgönderen yorgun tarih Sal Eyl 06, 2011 3:37 pm

merhabalar,

en son 3-4 sene önce yazmıştım size. o arada ben hollandaya taşındım.gelirken yanımda getirrebildiğim kadar kolşisn getirdim ama bitiyo tabi ki, bi de sigortam yok artık, kendi üzerime yazdıramıyorum.burda bi doktor bulmam gerekiyodu kendime, acile gittiğimde apandistimi alsınlar istemedim açıkçası ve o doktor hollandadaki her doktor gibi bişiden anlamıyor. fmf i de dogal olarak bilmiyor zaten.. internet aratırıp araştırırp bana bilindik basit genel bilgileri tekrarlıyor. neyse bana verdiği ilaç colchicine sandoz.. bu ilaç hakkında bilgi bulamadım. fmf e ii gelir dedi ama güvenemiyorum.türkiyeye gittikçe abimin üzerinden yazdıırp alıyorum kırmızı kolşisinlerimi gerçi artık içmiyorum artık ilaç ! isyan etme modundayım son 6-7 aydır ama çok enteresan ki ataklarım da olmadı. bugün -şu an bi atak geçiriyorum hatat parmaklarım buz kesti. kısa kesmeliyim, hollandada olmak ataksız geçen 6-7 aya bakıncaa sanki yaradı bana..havası suyu belki de bilemiyorum. zaten hastalıgı mantıgım almıyo ki etkileyici unsurları alsın..

bu ilaç hakkında bilginiz var mı? cevaplarınızı bekliyorum.. bu arada burada ilaçarımı kullanmaya başlamak için ilaç psikiatrına başladım.. ama öncelikle bu sandozun ne oldugunu bilmek güvenmek istiyorum..

cok tesekkrler ataksız günler..
YORGUN GELDİM BU DÜNYAYA
yorgun

Re: Colchicine Sandoz

Mesajgönderen birsell tarih Pzr Eyl 11, 2011 5:31 pm

Merhaba,

Colchicine Sandoz Türkiyden getirdigin kolsizinle hemen hemen ayni rahatlikla alabilirsinin..sadece üretici firmanin adi Sandoz oldugu icin kolsizine sandoz isminide eklenmis..iceriyi almanyadaki Colchicumdisperte ayni 0,5mg kolsizin icermekte,diger etken madelerde farklik var ama bunlar okadarda önemli degil önemli olan kolsizin mikari... üc veya 4 adet olarak kulanmaniz gerekir...

6-7aydir atak yasamadiginiza sevindim ama kolsizine ara vererek zorlu hastaliklara davetiye cikarmayin zira olusan bi hasari istesekte geridöndüremiyoruz,hayatiniza saglikla oynamayin derim...
bazen ataklari algalayamayabiliyoruz yani biz iyiyiz derkende kan verilerde farklik olabiliyor uzun süre kolsizin almadiginiza göre tavsiyem mümkünse birkez olsun rutin kontrolerinizi yaptirmanizdir... Saglik sigortaniz olmasabile FMf oldugunuza dair bir raporunuz var ise Kolsizin hayati önem tasidigindan devletin bu ilaci ve kontrolerinizi vermek zorunlugu var,ayrica tüm diger sozial hakklar sizin icinde gecerli...yararlanmanizda fayda var derim
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
birsell

Mesajgönderen yorgun tarih Pzt Eyl 12, 2011 12:42 pm

çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.. burada(hollanda) doktorlar herhangi bi kontrol falan yapmaya üşeniyolar mı sistemin saçmalığı mı bilmiyorum ama baya önceden, doktoruma böbreklerimi kontrol etmesinin önemli oldugunu söledim. yok ben senin testlerine baktım bişi yok dedi. bu ara o testlerin aynısını olaydan 2 ay önce turkiyede yaptırdıgımda proteinim çok yüksek çıkmıştı..doktorlar burada herhangi bişi yapmaya o kadar üşeniyolar ki. dizlerimdeki sorun için bile çok ısrar edince film çekildi kemikle ilgili bişi çıktı mesela. hollandadaki yaşlı nüfusun fazlalıgından mı bilmiyorum aama doktor çok da önemsemiyolar. hele hele bilmedikleri bi hastalıgı hiç sallamıyolar. ben tekrar bi kontrollerin yapılmasını rica edeyim. peki doktordan hangi kontrolleri istemeliyim mesela feci baş agrılarım var EEC istemeli miyim? böbrek kontolu dedik kan idrar tahlilleri zaten yapılıyo.. hangi kontroller yapılmalı?böbrek kontrolu nası yapılıyo?

çocuklarınıza ve herkese ataksız günler diliyorum.
YORGUN GELDİM BU DÜNYAYA
yorgun

Mesajgönderen birsell tarih Prş Eyl 15, 2011 9:58 pm

merhaba,

Türkiyde tahlil yaptirken atak varmiydi yani bazen atakli dönemlerde serum amilod porteini ve dier kan verileri yüksek cikabilir sonra normale döner.

6aylik rütin kontrolerde yapilmasi gereken tahliler;

24 saat icide biriktirilmis idar;bunun miktari,kilonuz boyunuz yasiniz verileriyle birlikte ,spontan (anlik )idar la birlikte verilmeli ve bu idarda Keratin, idrarasitleri ve idrar yapisina bakilmali,ayrica Ascorbin asit,Leutozyten, nitrit,Erythrozyten, Porteine,Ketone,Bilirubin,Urobilinogen, Serum Amiliod gibi verilerin bakilmasi gerekmekte,

ayrica kan vererek burda kan sayimi, CRP,Leukozyten,Trombozyten,Erythrozyten,Hämoglobin,Lymphozyten,monozyten,Granulozyten,GOT,GPT,GGT,LDH,CK,Alkalische phosphatase,lipase,Keratin Ayrica Tiriot icin TSH FT4 testleri yapilmali...

ayrica Ultrasyonla böbrek ve böbrek yatagina, dalak karin bölgesi, yumurtalik rahim gibi organlarin tümü Ultrasyonla bakilark büyüklügü sekilerinde farklik varmi bakilmali, Kapte EKG VE Kalp ECHO yapilarak kalbin sekli ritmi ve yapisi izlenmeli, ciger funksyonlari ölcülmeli,gerekli duyuldugunda gögüsten rotgen cekilmeli zira bazi durumlarda iltap veya kalpteki büyüme bu sekilde tesiz edilebilinir...
Eklemlerde özelikle dirsekler, dizler eleklemleri ve halca eklemlerinde OSG ve USG ultrsaon yapilarak eklemlerde sivibirikinti ve stukturunda degisim varmi artik günümüz tipinda kolaylikla izlenebilmekte ve erken tani hastaligin ilerlemesine dolaysiyla uzanti hastaliklaradan olusmamsini saglayabiliyor...
Ayrica senede bir kere EEG yapilark beyin sinayalerin ölcümününde yapilmasi gerekmekte...

Holandada yasayan diger FMfli doslerla kontak geceriseniz belki size yardimci olabilirler,bir diger önerim ise Forumdaki Almanca bölümdeki bilgileri cevri yaptirabilirseniz doktorunuza verek size yardimci olmasini saglayabilirsiniz... bu cok komik tuaf oldugunu biliyorum, tesat bir durum önce doktoru bilgilendirip sonra yardim beklemek ama baska alternativ yok ise napabiliriz, sakin olun... mümkünse piskolojik destekte fayda var...ama unutmayin doktora sunacaginiz bilgi belki baska bir FMflidede ise yarayacaktir... Yani aman türkiyde yaptirim diye düsünmeyin... ayrica doktorunuz isterse Almanyadaki doktorlardan bu konuda bilgide alabilir özelikle Prof :Dr.rogalski veya Heidelbergten Dr.Blank bu konuda herzaman bilgilerini paylasabildigi gibi prof.ahmet gül beyde mailerle herzaman yanimizda... tekrar cok gecmis olsun
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
birsell

Dön GENEL_GÜNCEL_ZİYARETÇİ DEFTERİ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir