Lütfen bana yardım edin

Lütfen bana yardım edin

Mesajgönderen inzb tarih Pzr Ağu 07, 2011 10:55 am

5,5 yaşındaki kızımın fmf olduğunu dün öğrendim sürekli ağlıyorum okudukça daha çok ağlayasım geliyor kimseyi üzmeyim diye kimseye bişey söylemedim lütfen bişeyler yazın çok korkuyorum...
inzb

Re: Lütfen bana yardım edin

Mesajgönderen sai tarih Pzr Ağu 07, 2011 11:27 am

Öncelikle geçmiş olsun. Bundan 10-15 yıl öncesine göre FMF liler oldukça şanslı. Eskiden hekimler dahi hastalık hakkında hiç bir bilgiye sahip değillerdi. İlk şikayette apandisti alıp bırakıyorlardı. Şikayetler ise devam ediyordu. En büyük şansınız erken teşhis. Hastalık organlara zarar vermeden teşhis edilmiş durumda. Bundan sonrası küçük kırmızı haplarla ve periyodik takiplerle kontrol altına alabileceğiniz bir hastalık. Bu hastalıktaki en büyük risk hastalık teşhisinin konmamış olmasıydı. Siz o aşamayı geçmişiniz. Eğer kuş uçmaz, kervan geçmez bir dağ başında değilseniz endişelenecek hiç bir şey yok. Artık en yakın eczanede ulaşabileceğiniz ilaçlar ve bu hastalığı tanıyan hekimlerimiz var. Bu hastalığın en zor anlarını yaşayanlar, en cok acısını çekenler, en caresiz kalanlar sdece ve sadece hastalıkla ilgili teşhisi konmayanlar ve hastalığı tanımayanlardır. Yıllarca bu durumda kalan ve her türlü sıkıntısını cektikten sonra hastalığı kabullenmiş ve onunla yaşamayı öğrenmiş olmanın şükrü ve güveni içerisindeyim.

Sağlıklı ve mutlu günler dileği ile...
sai

Mesajgönderen inzb tarih Pzr Ağu 07, 2011 11:43 am

Çok teşekkür edrim çok saolun böyle şeyler duymaya çok ihtiyacım var...Allah razı olsun...Allah şifa versin inşallah...Ben bu hastalığı yeni öğrendim bundan sonra hepinize sürekli dua edeceğim. Yüce Rabbim herkese sağlık versin...Çekemeyeceğimiz yükü yüklemesin inşallah....
inzb

Mesajgönderen sai tarih Pzr Ağu 07, 2011 11:53 am

Çok sağolun. Allah cc kimseye çekemeyeceğinden fazlasını yüklemez. Tıptaki gelişmeler oldukça hızlı. Eminim daha güzel haberler de duyacağız.
sai

Mesajgönderen birsell tarih Pzt Eyl 05, 2011 7:53 pm

merhaba,

cok gecmis olsun cocugunuza, sizi cok iyi anliyorum malum iki evlatimla yasadiklarim sizlerde burdan okumussunuzdur... arkadasinda yazdigi gibi suan 10 sene önceye göre cok farkli hersey daha kolay..bilgi daha cok... erken tesiz sayesinde yavrularimizi normale yakin bir hayat bekliyor,belki ilimli adlandirilan bir mutasyon sahibtir ve kolsizin tedavi sonucu hic birdaha atak yasamaz...gönlüm böyle olsun ister ama en sidetli halinde bile careler tükenmiyor bunu kendi kizimda görüyorum... yeni yeni ilaclar tedavi yöntemler kolsizinle birlikte inanilmaz sonuclar veriyor..bigün kesin bir tedavi yöntemde buluncaktir mutlaka...yeterki ümiti yitrmeyelim ve evlatlarimizn yaninda onlara destek verek güclü olarak onlara bi yol cizebilelim...cocuklar baska alternativ de bilmediklerinden inanin bir cok eriskine örnek olabilcek kadar tutarli ve hem hastalik hemde hayatla barisik büyüyebiliyorlar...allah yar ve yardimciniz olsun
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
birsell

Mesajgönderen inzb tarih Çrş Eyl 07, 2011 7:49 pm

Cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim. Allah yardımcımız olsun ben en kısa sürede hastalığın tedavisinin bulunacağına inanıyorum.Bol bol ''Ya Şafi'' tesbihini çekiyorum. "Allah her zorluğun arkasından bir kolaylık yaratır." (Talâk, 65: 7.)Allah bütün hepimize şifa versin inşallah....
inzb

Mesajgönderen bekir38 tarih Çrş Eyl 07, 2011 11:36 pm

rabbim yar ve yardımcınız olsun....
Kaderler Aynı...
bekir38

Mesajgönderen inzb tarih Prş Eyl 08, 2011 4:14 pm

Amin.....
inzb

Dön GENEL_GÜNCEL_ZİYARETÇİ DEFTERİ

Kimler çevrimiçi