f479L mutasyonu heterozigot

f479L mutasyonu heterozigot

Mesajgönderen fastmale tarih Prş Oca 20, 2011 6:59 pm

başlıktanda anlaşılacağı gibi gen testinde bu sonuç çıktı ne anlama geliyor acaba cevaplarınızı bekliyorum haftaya doktoruma gösterecem ön bilgi olsun
fastmale

Re: f479L mutasyonu heterozigot

Mesajgönderen hera tarih Çrş Nis 20, 2011 11:44 am

benim de gen testi sonuçum mg/c6801 heterizigottu,çok doktor dolaştım bir buçuk aya yakın kolşin kullandım,sonra prof dr huri hanımı ögrendim siteden ve ona gittim derhal ilaçımı kesti sağlıklı taşıyıcı olduğum için kas ağrılarım somatisazyon bozuklugundan,ateşimin yükselmesi de psikolojik oldugundan antidepresana başladım şimdi şükürler olsun çok iyiyim,ama hala ant,depresan kullanmaktayım,heterixigot genelde sağlıklı taşıyıcı anlamına geliyor umarım sizin de öyledir.geçmiş olsun
hera

Mesajgönderen kerem tarih Pzr May 29, 2011 1:16 pm

Slm Hera,

Benimde mutasyonum M694V / N Heterizigot Aslında taşıyıcı olmam lazım ama 2009 mayıs ayında ataklar başladı en azından bi 20 defa atak geçirdim 6 ay içinde en sonunda fmf dendi kolsine başladım ve ataklar kesildi hiçbir atakta karnım ağrımadı ama yaygın kas ağrıları boğazımda ağrıyordu bazen idrarımda atak öncesi yanma v.s. vardı. Askerlik durumlarından 6 aydır ilaç içmiorm ve hiç atak gelmedi acaba benimde aynı durum olabilirmi diye düşünmeye başladım? Peki bu psikolojik ateş durumunda veya bu somatizasyon durumundada kan verdinmi? Değerler nasıl oluyordu fibrinojen crp sedim hepsi yükseliyormuydu?
kerem

Mesajgönderen hera tarih Prş Haz 02, 2011 3:57 pm

Merhaba Kerem;

Benim yaygın kas agrılarım (dayanılmıycak agrılardı belirtmeden geçemiycegim),ateş yükselmesi,ilk zamanlar yan karın agrısı diye adlandırrılan bir agrı(ilaç kullnmadan geçti daha sonra) bu tür yakınmlar yaşadım,ateşim 39,7 çıktı digital ile ölçtükleri için ve daha sonra cıvalı derece ile ölçtükleri için 37 çıktı ateşim bu baz alın dı,digitaller yanlış ölçebiliyorlarmış o esna da beni yüzüm yanıyor du ama elim ayagm bu gibiydi,idrar da pratein kaçagına bakıldı sonuç negatifti,sedimasyon,rf, bunlarda negatifdi ama sanırım crp de hafif yükselme vardı bu da grip olmama sebep diye düşünüldü,Huri hanın bana ateeş düşürücü ve agrı kesici bir ilaç verdi ve saglıklı taşıyıcı oldugumu söyledi ben de yaygın kas agrısı ve baş agrısı için norologa gitmiştim daha sonra somatisazyon bozuklugu yani vücutun yanlış sinyalleri ile organik olmayan bir hastalıgı agrıyı var gibi giöstermekmiş,Allah kimseye yaşatmasın şuan fmf ile ilgili ataklar yaşamıyorum ama psikolojik ataklarım çok oluyor benim de,tansiyon yükselmesi,nabız yüksekligi,ateş basması,elin ayagın tutmaması,bayılıcakmış gibi olma,bayılma,kusma,bagırsak bozuklukları,huzursuzlık,kaygı, vs şuan da bunları yaşıyorum ama inan en agırı psikolojil ataklar ben ce sen de iyi bir doktora görün askere gitmeden kardeşim ben çok doktor doktor şehir şehir dolaştım hastalıgım için yanlış ilaçlar da kullandım kısa bir süre ama sonun da herşeyin psikolojik oldugu ortaya çıktı,umarım sen de saglıklı taşıyıcısındır,geçmiş olsun..
hera

Mesajgönderen kerem tarih Pzt Haz 06, 2011 4:49 pm

Benim durumum aslında senden biraz farklı,

Bende Yüksek ateş ve bacaklarımda ağrı oluyordu buna takiben sedim crp ve fibrinojen değerlerimde oldukça yüksek çıkıyordu. Bende prof. Ahmet Gül ile görüştüm kendisi Fmf olduğumu doğruladı. Ztn Fmf olman durumunda kan değerlerinin yükseliceğini düşünüyorum.
kerem

Mesajgönderen birsell tarih Cmt Haz 18, 2011 11:50 pm

Merhaba

her ikinizede cok gecmis olsun arkadaslar umarim ataksiz günler yasiyorsunuzdur...kerem sizde arkadastan daha farkli zira m694 v mutasyonu dominat gecim yapabilen tek mutasyon dolaysiyla bu mutasyona sahib hastalar saglikli tasiyici olmalari gerekene hasta olabiliyorlar..yapilan arastirmalarda m694v heterozigot olan hastalarin %80 FMF hastasidir..ayrica bu mutasyonun ataklarin daha agir ve sidetli gectigi, uzanti hataliklara yatkiniligi ve hastalarin kolsizine duyarsiz kalabilecekleri budurumdada destek tedaviye ihtiyac duyabilcekleri artik bilinen bir gercek... siz prof. ahmet Gül beyde emin ellerdesiniz..umarin ataksiz ve huzurlu günler sizin olur... Sizde Huri hanimda emin ellerdesiniz..her ikinizinde ici rahat olsun arkadaslar..herseke sevgi ve selamlar
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
birsell

Mesajgönderen fastmale tarih Cmt Haz 25, 2011 3:35 pm

Arkadaşlar cümleden geçmiş olsun dileklerimle hiç ağrısız günler dileğiyle başlamak istiyorum sözlerime
ben de bir FMF hastası olarak herhalde ilk olarak psikoloğa gitmekte yarar çünkü insan çok takiyor bende 2007 yılında bir cerrahin ağzından duyduğumda bu ne ya demiştim. yeni evliydim. hastalıkla ilgili hiç bilgim yoktu. 3 4 sefer ameliyat masasından döndüm. apandis şüphesi var diyerekten kesiyorlardı az kalsın. ama insan alışyor biraz araştırmacı birazda dikkat ederseniz yaşamayı öğreniyorsunuz. FMF hastası ve karın ağrısı ve eklem ağrısı var ise colsışin kullanılması gerekiyor bence normal olarak bu rahatsızlık genel olarak böbreklere vurduğu için dikkat gerekiyor. nacizane fikirlerimi sundum
saygılarımla
fastmale

Dön GENEL_GÜNCEL_ZİYARETÇİ DEFTERİ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir