nefroloji ramotoloji ?

nefroloji ramotoloji ?

Mesajgönderen ssmyn1 tarih Pzr Ara 26, 2010 10:36 pm

Arkadaşlar kafam karıştı ben oğlumu 2 yıldır nefroloji doktoruna götürüyorum ama sitede tavsiye edilen doktorlar içerisinde ramotoloji doktorlarıda var. Acaba romotoloji doktoruna da götürsemmi oğlumu?
ssmyn1

Re: nefroloji ramotoloji ?

Mesajgönderen bekir38 tarih Pzr Ara 26, 2010 11:36 pm

bildiğim kadarıyla ramatoloji eklem agrılarına bakıyor yanı cocugunuzun eklem agrı şıkayetlerı cok oldugu ıcın mı o bölume göturuyorsunuz. benım eklem agrım yok ben ıc hastalıkları bölumu dahılıyecıye görunuyorum
Kaderler Aynı...
bekir38

Mesajgönderen ssmyn1 tarih Pzt Ara 27, 2010 5:37 pm

ben nefroloji bölümüne götrüyorum. Yanlış anlaşıldı sanırım. Tedavi başlangıcında bizdede sadece karın ağrısı ve ateş vardı. 2 yıl sonra eklemlerndede ağrı olmaya başladı bu sebeple ramotoloji doktoruna götürsem ağrıları için daha iyi bi çözüm bulunurmu diye sormak istedim. Baba yürüği dayamıyor evladının acıdan kıvranmasına.
ssmyn1

Mesajgönderen bekir38 tarih Sal Ara 28, 2010 11:43 am

evet eklem agrılar var ise götürün daha fazla agrı cekmesın tabı
Kaderler Aynı...
bekir38

Mesajgönderen T Kuzu tarih Çrş Ağu 03, 2011 7:25 pm

FMF'in tanısı için romatoloji uzmanına görünmeniz şarttır.Nefroloji uzmanına gerek ise hastalığın tanısından sonra gereklidir.

FMF'te vücuttaki yangı sonrası oluşan genetiği hatalı proteinler(amiloid)(FMF'te amiloid-A) böbrekte birikir,zamanla böbrek yetmezliğine neden olur.Onun için nefrolog takibi önemlidir.

Bunu önlemenin tek yolu KOLŞİSİN'den geçer.
T Kuzu

Mesajgönderen birsell tarih Pzt Eyl 05, 2011 7:16 pm

mehraba,

Herkese cok gecmis olsun... t kuzu kesinlikle dogru...yazdigina tek ilave etmek istedigim bazi bölgelerde sehirlerde Romatoloji uzmani olmayabiliyor bu durumda hastalarin nefrolog veya Immugologlara basvurmalari gerekebiliyor...Asil branj FMf icin Romatolojidir...

Kolsizin bazen yetersiz kalabiliyor..Düzenli ve önerilen en yüksek doz kolsizine (2mg) ragmen ataklari yogun devam eden arkadaslarin mutlaka kolsizin destek tedavilerinden yararlanmalari gerekmekte..Amilidozu önlemek icin...
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
birsell

Dön GENEL_GÜNCEL_ZİYARETÇİ DEFTERİ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir