hergün tekrarlayan ağrılar

hergün tekrarlayan ağrılar

Mesajgönderen yağmur05 tarih Cum May 28, 2010 4:44 pm

Kızım 4,5 yaşında ve 2 yıldır kolşisin kullanıyor. Forumdaki diğer yazılarımada bakarsanız hep kızımın geçmeyen, hergün tekrarlayan ağrıları olduğunu yazmıştım. Bu ağrılar atak şeklinde değildi ve doktorlarda bir anlam veremiyordu. Ancak sonunda teşhis kondu ve FMF'ın yanında birde hiper ekstansiyon yani eklem gevşekliği çıktı. Eklemlerdeki bu gevşekliğin zorlama sonucu ağrı yapabileceği ama bunların gelişim döneminden sonra biteceğini söylediler. Sevinmelimiyim yoksa üzülmelimiyim bilmiyorum aslında. Birazcık seviniyorum bu ağrılar FMF'den kaynaklanmıyormuş ve bir süre sonra geçecekmiş diye. Yani ikinci bir rahatsızlığı olmasa bir problem yaşamayacağız demek ki. Bir yandanda gelişim çağının sonuna kadar çekecek olması beni rahatsız ediyor. Aranızda ne yapmamız gerektiğini bilen var mı? Gün içinde parka bile götürsem kızımı daha eve gelmeden ağrıları başlıyor. Acaba daha az ağrı çekmesi için ne yapılabilir?
yağmur05

Re: hergün tekrarlayan ağrılar

Mesajgönderen inzb tarih Çrş Ağu 10, 2011 8:38 am

Alah şifa versin arkadaşım bol bol dua et bizde edelim yer gök du ile ayakta duruyor...Yüce Rabbim en kısa sürede şifasını versin inşallah....Allah bu hastalığın tedavisini en kısa sürede hekimlere buldursun tam olarak tedavi edilebilsin....Herşey onun elinde ol dese dağlar yerinden oynar hepberaber DUA edelim inşallah Allah hepimizin dualarını kabul etsin...
inzb

Dön GENEL_GÜNCEL_ZİYARETÇİ DEFTERİ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir