Atak sırasında baş ağrısı

Atak sırasında baş ağrısı

Mesajgönderen sdly tarih Cum May 21, 2010 2:59 pm

Arkadaşlar,

Atak sırasında dayanılmaz baş ağrım oluyor, oturup kalkarken yürürken hep yavaş harket etmek zorunda kalıyorum, yoksa dayanılmaz ağrılar giriyor ve dengem bozuluyor.

Sizde de atak sırasında buna benzer şikayet yaşayan var mı?
sdly

Re: Atak sırasında baş ağrısı

Mesajgönderen Gamzeli tarih Cmt Ağu 28, 2010 7:01 pm

Selam,

Atak sirasinda benimde cok basim agrir.
Ayni sizin gibi bende yavas oturur kalkarim, yoksa cok zorlaniyorum...

Hepimize gecmis olsun...
Gamzeli

Mesajgönderen smmk tarih Pzr Ağu 14, 2011 12:22 am

evet benim 4 yıl aradan sonra ataklarım sıklaşmaya ve ağırlaşmaya başladı.en son 2 gün önce şuurumu kaybedecek kadar başım ağrıyordu doktorlara ne cevap verebildim ne de hareket edebildim.
smmk

интернет магазин lagos футболки

Mesajgönderen outrapy tarih Pzt Eyl 05, 2011 5:16 pm

майка с кружевом майка " веселый роджер" фото мокре майки футболки чёрные распродажа на дом модные летние майки майки для клубов длинная белая майка смешные надписи для девушек на майках печать рисунка на футболках заказать прикольные футболки футболки сука от галыгина адидас футболка аргентины майки honda купить мужскую гламурную футболку в красногорске футболки отделанные рисунком с крыльями

а футболка для мужчин интернет магазин турция майку любимой мамочке футболки со стразами сваровски в интернет магазине футболка дель пьеро печать фотографий на футболке город рязань шелкография оборудование футболки фото на майках на заказ мужские футболки на заказ выкройка футболки с апюшоном детской печать на футболках сущевский вал футболка сталин

майки с надписями парные футболка с наклейкой рыбы заказать майку со своей надписей модные майки лето 2010 фото майки adidas футболки с логотипом олимпиады майки ди джеи логотип магазины где рисуют на футболках фотопечать на футболки санкт-петебург купить майку сборной испании

видность полос майкельсона футболки с изображением наив печать футболки на заказ футболки с эмблемами и чертиками майки нижнее белье печать на футболке сувениры оптом москва прикольные футболки интернет магазин москва онлайн футболки футболки slipknot черная классическая футболка в магазинах футболист в синей футболке и шортах и гетрах

футболки с надписью ac/dc футболки c рисунком на заказ парные футболки нанесение фото на футболки футболки свои дизайн
[url=http://serwawor.maiki-vsem.ru/574.html]пацан сказал пацан сделал футболка[/url]
[url=http://knocazac.maiki-vsem.ru/472_mayka-s-michael-jackson.html]майка с michael jackson[/url]
[url=http://mimovo.maiki-vsem.ru/199_resunki-na-futbolku.html]ресунки на футболку[/url]
outrapy

Mesajgönderen birsell tarih Pzt Eyl 05, 2011 7:36 pm

Merhaba arkadaslar,

öncelikle cok gecmis olsun... Bas agrisi FMF ataklarda iki sekilde ortaya cikabilirki oglum bukonuda cok cekmistir hatta cocuk migren sanilmisti...

1, sebep ataklarda ates ve iltaplanma nedenile sivi kaybi olmakta,istahsizlik ve bitkinlik nedenle sivi almayi ihmal edebiliyoruz oysaki ataklarda bol bol sivi tüketmeli yogun sidetli ataklarda gerekiyorsa agri kesiciler serum karisiminda verilmelidir....

2. sebep ise daha önemli bazen atak beyin ve beyin zarindada etkili olabilir...tipki MS hastalarinda oldugu gibi a-plaka umarim türkcede böyledir, salgilanmasina sebep olabilmedke cok ama cok nadiren buyüzdende asiri bas agrisi atak aninda algilama güclügü unutkanlik ,isiga duyarli gibi syntomlar izleniyorsa mutlaka uzmana gitmeli ve EEG yaptirrak bi sonuca varabilir herseyde erken tesiz cok önemli...türkiyde bu cok yaygin degil anladigim kadariyla ama Almanyada 6aylik rutin kontrolerde mutlaka EEG yapilarak beyin sinyalöcümü mutlaka yapilmakta....

Korkutmak icin degil sadece dikkatli olmaniz icin paylasmak istedim bu bilgiyi ...Buarda bi öneri cok agriniz oldugunda ilaki bas agrisi degil basparmakla isaretparmagin arasindaki gölgeci diger elinizin basparmak ve isaretprmagi arsasinda birkac saniye sikistirin birakin aynisini diger elinizde yapin agri hissinin azaldigini hisedeceksiniz... zamanin uzatabilir veya istediginiz kadar tekrarlayabilirsiniz ayni sekilde kolla elinizin birlestigi yerde nabiz bakilan yerde yani üc barmak üstüne baski uyguladiginizda mide bulantisinin yatistigini göreceksiniz....Inanmasaniz bile deneyin...lütfen....Tecrübe konusuyor dermisim :-)))...
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
birsell

Mesajgönderen bilgeözge tarih Çrş Eyl 07, 2011 12:01 am

merhabalar
Ben de siteye yeni üye oldum. 8-9 yıldır fmf hastasıyım. 2 çocuk annesi ve 32 yaşındayım. 3 yıl önce fmf teşhisi kondu ve günde 3 kolşisin kullanıyorum. Kolşisin kullanmaya başladıktan sonra ataklarım yılda 2-3e kadar düştü ancak atakların şiddeti azalmadı. Bende ateş ve eklem ağrısı olmuyor. karın ve sırtımın sol üst kısmında çok şiddeetli ağrılar oluyor. ağrım olduğunda dalağımda büyüme oluyor ve ağrı yapıyor. Hiç bir şey yiyip içemiyorum yediğim zaman hemen ağrım tutuyor. ataklarım 2-3 gün sürüyordu , şu andada atak geçiriyorum ve 5 gündür yatakta kıvranıyorum 2 kez acile gidip sırf direncim artsın diye serum bağlandı. Atakları benimle benzerlik gösteren arkadaşlarımdan yardım bekliyorum. Herkese ataksız ağrısız sağlıklı günler dilerim.
bilgeözge

Mesajgönderen birsell tarih Pzr Eyl 11, 2011 5:21 pm

Merhaba,

öncelikle cok gecmis olsun... yazmis olduklariniz tipik FMf ataklarinda yasanan syntomlar, bir cogumuz busekilde yasarizki dönem dönem kendi ataklarimda sizin tarif etmis oldugunuz gibi gecmekteydi, zamanla sekli degisebiliyor...bende her atakta digerine razi gelirdim örnegin dizlerim eklemlerim etkilenmise yine karin agrisi gögüs agrisi olsun allahim eklemler degil derdim onlar oluncada ya eklemler olsun bunlar degil :-)..insanin nersi agrirsa cani ordaymis derlerye öyle yani...

üc Kolsizine ragmen hala atak yasadiginiza göre doktorunuzun bunu 4de yani 2mg cikarmis olmasi gerekirdi anlamadigim,veya kolsizine destek tedavi ye... ataklari kontrol altina almak uzanti hastaliklardan korunmak icin sart... FMfi ve güncel bilgilere hakim bir doktora görünmenizi tavsiye ederim...bazi uzamnlarin ades ve tlfonlari doktorlar bölümden alabilirsiniz...

Ates ve Eklem agrisi illaki herhastada olcak diye birsey yok,ataklar herkeste farkli izlenebilir ve zaman icinde sekil degistirebilir...

Tekrar gecmis olsun
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
birsell

Dön GENEL_GÜNCEL_ZİYARETÇİ DEFTERİ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir