ALTERNATİF TIP FMF İÇİN ALTERNATİF OLABİLİR Mİ?

ALTERNATİF TIP FMF İÇİN ALTERNATİF OLABİLİR Mİ?

Mesajgönderen Quasar tarih Cum May 15, 2009 7:54 pm

Merhaba ben Kemal siteye bu gün üye oldum.Bunun bir sebebi var yaklaşık 18-20 yıl oldu bu hastalıkla tanışalı gitmediğim hastane gitmediğim doktor kalmadı.Kime gittiysem kosişin veya kolsin her ne karın ağrısıysa işte bu ilacı kullanmaktan başka yapacağım hiçbir şeyin olmadığını 18 yaşından sonra atakların arasının çok uzayacağını ama tamamen kesilmeyeceğini FMFin ömür boyu benimle arkadaş olacağını söyledi doktorlar.Ben o zamanlar iyi madem beni fazla ziyaret etmeyecekse FMF ile arkadaş olabileceğimi söyledim onlara 8-9 yaşında bir çocuk olarak.Aradan seneler geçti her gün kolsin denen ilacı içmeye devam ediyorum. Önceleri yurt dışından getirtiyorduk dozajı yüksek olduğu için.Bu arada ben maalesef bir çokları gibi 5-10 senede bir ataklara maruz kalmıyorum hemen hemen her ay hatta her hafta bu sancıları yaşıyorum. Son 2-3 aydır ataklar hem sık hemde çok şiddetli olmaya başladı.İşe başlamıştım ayrılmak zorunda kaldım çünkü ataklar geçinceye kadar yatağa adeta yapışıyor lavaboya bile kalkamıyorum.Suyun haricinde hiçbir şey yiyip içemiyorum.Bu hastalık eğitim,iş,gündelik yaşantıma çok büyük bir darbe vurmuştu.Bin bir sıkıntıyla ailem beni dersaneye göndermiş ama ben büyük bir kısmında dersaneye gidememiştim. Hatta öyle ki dersane müdürü, zengin, gelecek kaygısı olmayan cocuklar dışında dersane tarihinde ilk defa bu kadar devamsızlık yapanı gördük dediler.Sonuç mu istediğim bölüme bir türlü puanım yetmedi açıköğretime devam ediyorum ama bu sene sınava bir daha gireceğim. Her neyse bunları acıtasyon olsun diye anlatmadım bu kadar zarar gördüğüm bu hastalıktan nasıl kurtulabilirim diye çok düşündü hayattan o kadar beklentim azalmıştı ki hatta bu hastalıkla ilgili bilimsel araştırmalar yapan uzmanlara gönüllü kobay bile olmayı düşündüm.Bir kaç gündür nefes alıp verdikçe kalbimde sıkışma oluyordu. Nefes almakta zorlanıyordum önceleri fmf dir diye önemsemedim nasıl olsa geçer dedim.Ama geçmedi hemen yakınımızdaki kliniğe gittim.Dahiliye doktoru bunun bir fmf atağı olduğunu söyledi.FMF ile ilgili hikayemi onada anlattım ve bana tıbbın bu haslalığa yapabildikleri sınırlı maalesef kolsin dışında birşey öneremiyoruz.Ağrınız olduğunda en fazla gelirsiniz ağrı kesici iğne ve serum veriri
z başkada elimizden birşey gelmez dedi.Bütün bunlasrı zaten biliyordum.Ama dedi ve ekledi isterseniz alternatif tıpla ilgilenen Viladamir hocamız var bizde ondan ders alıyoruz. Bana: sizin gibi fmf hastaları geliyor hocamızın genelde sizin gibi hastalara akupunktur yerine koldan alınan kanın kalçadan geri verilerek vucun kendisini yenilemesini ve bu ataklara sebep olan amiloksidan gibi ismini tam hatırlayamadığım bir etken maddenin yok olmasını sağlalıyormuş bu gibi tedaviler.Bir kaç fmf liden olumlu dönüşler aldıklarını söyledi.Doktor Viladamir Ümraniye Devlet Hastanesindeymiş anlattığı işlem pek mantıklı gelmese de bu çarşamba gidip en azından fikir sahibi olmak istiyorum ve sizlere soruyorum bu konuyla ilgili bilgisi olan var mı? gidip faydalanan veya aksi yönde bir bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim selamlar.
Quasar

Re: ALTERNATİF TIP FMF İÇİN ALTERNATİF OLABİLİR Mİ?

Mesajgönderen msd1453 tarih Cmt May 16, 2009 10:48 pm

olmaz olmaz diye bişey yok bilgilenirsen ve bizide bilgilendir...yaşadığın sorunlara gelince inan hepsini yaşadım kaç gece uykusuz kaldım ama ümidimi yitirmedim.m.akifin söyle bir dizesi var
yeis öyle bataktır ki düşersen boğulursun
azmine sarıl sımsıkı bak ne olursun
yaşayanlar hep ümitle yaşar
ey dipdiri insan
iki el bir baş içindir
elde senin başta öyleyse kurtarmaya
azmin niçin süreksiz
sen mi yoksa ümidin mi yüreksiz....

colsisinle ve ümitle kal...sınavında başarılar
msd1453

Mesajgönderen sinoşş tarih Pzt May 18, 2009 11:08 am

arkadaşımız haklı bizde yıllardır bu hastalığı yaşıyoruz bende birsürü iş değiştirdim.iş bulamıyorum diye günlerce ağladım.ama önemli olan tekşey moralimiz yüksek tutmakmış ben bunu anladım.oyüzden bencede gidip araştır.hayata tutunmayı sakın bırakma ve ne olursa olsun moralini yüksek tut.
Ağrısız Günler..
sinoşş

Mesajgönderen rezaeı tarih Çrş May 27, 2009 1:57 pm

ah ah ah bir zamanlar bende aynı şekildeydim 3 gün işe gidiyosam 2 gün evde kalıyordum allahtan benim patronum insaflı idi amabend zor durumda kalıyordum şimdi fındık gibi bi kızım var herşeyi unuttum.
rezaeı

Mesajgönderen ozayeken tarih Sal Haz 30, 2009 10:34 pm

himura diye bi iğne cıkmış onu deneyin sitede kullananlar varmış ssk karşılamıo ataklar sende 1 sefere düşüyomuş
ozayeken

Dön GENEL_GÜNCEL_ZİYARETÇİ DEFTERİ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir