FMF-Birsel Agca

Re: FMF-Birsel Agca

Mesajgönderen birsell tarih Prş Oca 19, 2012 10:09 pm

Merhaba,

pardon sizi baska bir arkadasla karistrmisin sorulariniz ayniydi o akadas facebooktan yazmisti bugün konustuk sizin olmadiginizi anladim...

yapmaniz geeken ilk adim bagli oldugunuz gemeinde rathaustaki versorgungsamta antrag auf Schwerbehinderung yapmaniz gerek,bu antragki son iki senedir gitiginiz doktor ve hastanelerin raporlari adreslerini yazmaniz ve en ufak agri sikayete kadar yazmaniz gerekir... Tek basiniza yapamasaniz versorgungsamta sosialpetergoglar vardir Schwerbehinder veya schwerbehinderungs bedrohnde personen zuständig olan..o kisiler veya Caritas calisanlarindan yardim alabilirsiniz... Eger yok ise VDK versicherung yaptirmanizi öneririm bu sigorta seneli 50-60 e kadar bi miktar tutuyor ama tüm devlet dailerlerle veya diger kurumlarla olusabilcek sorunlarda sizin yaninizda olup cogunluklada basarili sonuc almaya yardimci oluyorlar...

Antrag yapildiktan 6 ila 8 hafta icide bescheid gelir...önemli olan bu geldikten 4 hafta icinde ihtiras zureniz var verilen kararla menmun olmasaniz bu süreyi dikate alin....

Eger baska sotununuz yoksa FMf icin %20 veya 30 engelik verebilirler bu ücretsiz ulasim karti almaniza yeterli degil, eyalet eyalet degisiyor bunu en dogruyu yine versorgungsamtan ögrenebilirsiniz....Vergi ve calisma sürelerinde avantajiniz olcaktir...

Engelik oturma izni almakta sorun yaratmaz....alakasi yok bunun...

Cocuk olayina gelince yazdiklariniz dogru,daha önce bu islemler yapildimi bilmiyorum sizde... üc defa sigorta karsiliyor ondan fazla denemeler kendiniz ödemeniz gerekiyor..

Bazen bu üc defadada tutmaya biliyor cünkü genelde ilerlemis yasta bayanlarda görülen zona tabakasinin kalinlasmasi biz FMfli bayanlarda daha erken gelisebiliyor budurumda Lezar tedavisi gerekebiliyorki söyle kisaca anlatmak gerekirse;

LAZER İLERİ YAŞTAKİLER İÇİN ŞANS
Gebeliğin oluşmasında en önemli basamağı; elde edilen embriyonun (bebeğin) anne rahmine tutunması oluşturuyor. Normalde, anne rahmine tutunmadan önce embriyonun çevresindeki zona denilen dış tabaka incelerek kayboluyor. Böylelikle embriyo hücreleri zona dışına doğru tomurcuklanıp, anne rahmine tutunabiliyor. Günümüz lazer tekniği ile, bu işlemin kolaylaştırılabilmesi ve risklerin ortadan kaldırılabilmesi için geliştirilmiş laboratuvar olanaklarında, zona tabakasında bir pencere açılabiliyor. Kadın eşin yaşı ilerledikçe yumurtanın etrafındaki zona adı verilen tabaka kalınlaşarak embriyonun rahme tutunmasını, dolayısıyla gebelik şansını azaltıyor. Dr. Fıçıcıoğlu, zona adı verilen tabakada pencere açılmasında kullanılan lazer yöntemi ile 38 yaş üzerindeki birçok vakada gebelik elde edildiğini açıklıyor. Lazer kullanılarak yapılan yardımla tomurcuklanma uygulamaları, kadın eşin yaşına bakılmaksızın, yumurtanın etrafındaki zona tabakasının normalden kalın olduğu vakalarda ve birden fazla tüp bebek veya mikroenjeksiyon uygulamasına rağmen gebeliğin elde edilemediği vakalarda yapılıyor.

**** Cocugun FMf olmasini önlemek istiyorsaniz sigortanizla görüsüp bu hakllarinizi türkiyde veya mikrochipanaliz sistemle Embyro taramasi yapan ülkelerde denemek istediginizi yapabilirsiniz..Almanyada etik acidan tam onay almamis olmasina ragmen bir cok ülkede yapilan mikrocipanaliz sistemile ailede var olan genetik hastaliklarki FMFte buna dahil,tüp bebek yöntemile dölendilen embyrolarda gen arastirma yapilmakta ve hastalik tasimayan embryo anneye yerlestirelerk saglikli cocuk olmasina imkan saglayabiliyor... Münihte bir cok FMfli arkadasimiz var belki onlarin gitigi doktorlardan yararlanabilirsin... Cocuklar icin Garmisch-Patenkirchede süper bir hastane var,bende senede 4 kez cocuklarimla oraya geliyorum, eriskinler icin Oberamergau da hasatne vardi..birlikte calisiyorlardi..atak oldugunda oraya gidiyorum Gamiste Kaldigim süre...tavsiye ederim...eger FMf konusunda uzman bir doktorunuz yok ise...bana 670km uzak ama size 80km olsa gerek ...bence denemelisiniz...tekrar gecmis olsun
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
birsell

Mesajgönderen serdar34 tarih Sal Oca 24, 2012 12:14 am

Birsel ablacim merhaba,
Biz bugün antrag icin belge aldik.Türk doktoruna gidip doldurduk.Sanirim yapmamiz gereken bu kadar.2 gün icinde de elden birakacagiz.Benim doktor raporlarini göndermeme gerek yok sanirim;belge ellerine ulastiktan sonra hastaneden ve Türk doktorundan isteyeceklermis...Ben sizin yazdiklariniza istinaden ulasim karti cikarabilirmiyim dedim,böyle bir haktan bahsettiginiz icin.
Kursum bittikten sonra ise girmek istiyorum.München deki FMF (bayan)hastalarinin msn adresleri varsa onlarla irtibata gecip neler yapmislar,ne gibi haklari var,is arama süreci bunlari ögrenmek isterim.Önce raporu aldiktan sonra ise girmek,sonra oturumumu almak ve bebek sahibi olmak istiyorum.Allahim hepimize yardim etsin.Devlet cocuk tedavisiyle ilgili hic bir ilac ve arti masraflari karsilamiyor.Sadece gelirimiz 1200 Euronun altindaysa asilamada 500 Euro gibi bir miktari sigorta ödüyor.Diger masraflari biz ödüyoruz.
Antrag gönderdikten sonra,bekleme süreci...sonra verdikleri % ye göre yol alacagim sanirim.Fmf hastalarina %30 veriyorlar yazmissiniz bu hastadan ,hastaya degisir sanirim.
Mesajima cevap verdiginiz icin tekrar tesekkür ederim.
Ben sizinle telefondada görüsmek isterim.Size nasil ulasirim ?

Sevgiyle kalin
serdar34
serdar34

Mesajgönderen serdar34 tarih Sal Oca 24, 2012 8:46 pm

Birsel ablacim tekrar ben :)

Ben sizinle görüsmek istedim fakat sadece mesaj birakabildim.Mesaj kutunuza telefon numarami biraksam beni ararmisiniz?Ben München de oturuyorum.
Bugün doktora doldurtugumuz formu yetkili yere ilettik.Türk doktoru %40 is kaybi yazdi bana.Bakalim hayirlisi insallah.
Ben fmf ilacimi+depresyon ilaci+atrit icin ilac kullaniyorum.
Birde agrim geldiginde agri kesiciler+vitaminler...
Depresyon ilacini agrilarimi baskilamak icin doktor önernisti.Ban cok iyi geldi.Biz sadece antragi gönderdik,baska birseye gerek varmi?Sanirim benim hastane yatislarimi hastaneden kendileri isteyeceklermis ve Türk doktoruna ne kadar siklikla gittigimi...Bu konuda bilgin varmi birsel ablacim ???
Ayrica beni kendi doktorlarinami gönderecekler ?Simdi sadece benim yapmam gereken beklemekmi?
Sevgiler
serdar34
serdar34

Mesajgönderen kelebek34 tarih Sal Oca 29, 2013 7:11 pm

Birsel abla merhaba,

Fmf hastaligimdan dolayi %20 is kaybi verdiler.Ben München de yasiyorum.Bana ne gibi faydalari olabilir acaba ...Bilgi verirseniz sevinirim.
kelebek34

Önceki

Dön GENEL_GÜNCEL_ZİYARETÇİ DEFTERİ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir