idrarda protein

idrarda protein

Mesajgönderen sdly tarih Cum Oca 30, 2009 5:10 pm

Merhaba,
Ben geçtiğimiz yıl ateş ve karın ağrısı (yüksek crp ve fibrinojen) nedeniyle fmf şüphesiyle kolşisin kullanmaya başladım. Ogünden sorada hiç atak geçirmedim, crp ve diğer değerlerimde hep normal çıktı. Gen testim negatif çıktı. Fakat geçen ay yaptırdığım tahliller çok iyi olmasına rağmen dün yaptırdığım idrar tahlilinde protein çıktı. Doktoruma salı günü gideceğim, fakat proteini görünce amiloidozdan çok korkmaya başladım. Bana bu konuda yol gösterirseniz çok sevinirim.
Seda
sdly

Re: idrarda protein

Mesajgönderen Birsel tarih Pzr Şub 15, 2009 1:03 am

Merhaba,

Umarim sorun yokturdur..doktorundan iyi haberler almisindir... Idarda portein beki o an bir enfeksyon yasiyor isen ondanda cikmis olabilir...özelikle idaryolari veya böbreklerdeki iltaplanmalardada veya akinti varsa buda potein atimi cikarabilir... Daha önce FMften süpenilmesi ama tüm verilerin normal olmasi hemen Amilidoz oldugunu göstermez..umarim öyledirde...güzel haberlerini bekliyoruz...Allaha amanet ol.
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Mesajgönderen tutrakan tarih Çrş Ağu 05, 2009 12:39 am

benim okudugum bazı çalışmalar protein gözükmesede biopsilerde amilodoz olabildigini söylüyor.
tutrakan

Mesajgönderen tutrakan tarih Cum Ağu 14, 2009 1:19 am

ablacım iyi dileklerine teşekkür ederim.ama gen testim m694v aile profilini gözden geçirdim.tadım iyice kaçtı. fakat geldiginizde şu klitabın hep beraber ya baskısını yapalım yada pdf dosya olarak siz bize armagan edin. saygılar saglıcakla kalın.
tutrakan

Mesajgönderen Birsel tarih Pzr Ağu 16, 2009 7:47 pm

Selam

portein atilimi cok yüksseke arti porteinde parkli alt gruplari var örnegin mikroalubin gibi bunlar yükek bulundugunda amilidoz olusma ihtimali sonucu biobsie yapilir ve amilidoz oluup olusmadigi bakilir ...ama her portein atiminda biobiew istenmez, örnegin crp veya sa amiliod porteinlerinin izmlenmesi oan icin kiinin vucutunda ilap oluumunun varligini gösterir...uzun yilar bu porteinlerin olusumu baskilanmadiginda dolaysiyla vucuta iltap olusumu kontrol altina alinmadiginda bu porteinlerin ve ilap hücrelerinin organlarda ve eklemlerde birikme onucu amilidoz olussur...

Kitapa gelince, ilk baski tamamen kendi imkanlarimla yaptirip ve ücretsiz dagitmistik arkadaslarin yardimiyla,aslinda güzel öneriler olmustu en azindan kitapin kendi kendini finanse etdecegi kadar bir ücret alma gibi ama bunu dogru bulmamistim...tabii kriz neryerde oldugu gibi bizdede etkisini gösterdi ve ikinci baski icin madi imkanlar zorluyor benide... aslinda bir dostumuz bir sponsor bulmustu bu seferde kizimin rahatsizligi nedeniyle türkiyeye gelip gerekli temaslari yapamadim... Yoka imdiye ikinci baski yapilmis olcakti... allah izin ve ömür verirse mutlaka ikinci baskiyi biekilde basstircam...ozamana kadar kitbin icerigini siteye oldugu gibi ekledim burdan okuyabilirsiniz... dosya olarakta isteyen arkdaslara gönderiyorum,cünkü bikitaptaki tek amac yardimlasmak... Önümüzdeki aylarda sanirim madii olarakda durumum düzelcek gibi insallah tekrar bastirabiliriz....simdilik burdan okumanizi ve elestirilerinizi bekliyorum.....viewtopic.php?f=2&t=1770
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Dön GENEL_GÜNCEL_ZİYARETÇİ DEFTERİ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir