Bir Sorum Var

Bir Sorum Var

Mesajgönderen nehirida tarih Sal Mar 04, 2008 3:57 pm

Gen Testimin yorum bölümünde DNA Dizi Analizi Gerekmektedir diyor? Ayrıca Gen Danışmanlığı alması önerilir diyor bu ne demektir?
Günde 3 tane kolsişin kullanıyorum. Benim şikayetim sağ göğsümün altında başlayan ve kımıldadıkça artan ama en fazla da el bileklerimle ayak bileklerimdeki dayanılmaz ağrı. ilaç kullanmadan önce de aynı ağrılar vardı şimdi de aynen devam ediyor. Karın ağrısı birkaç ayda bir kez oluyor ama bir gün sağ ayak bileğim şişiyor ertesi gün sol. Ve inanılmaz halsizim.
nehirida

Mesajgönderen Birsel tarih Sal Mar 11, 2008 1:04 am

Mehraba Nehirida,

aramiza hos geldin...Cok gecmis olsun... yazmis oldugun sikayetler Daha Cok Kronik Atrit veya diger Romatizmal hastaliklardan birine sahib oldugunu göstermekte..Tabi buna FMfte dahil olabilir..Ancak Kolsizine cevap vermemen bunu sanirim cürütüyor ancak nekadar süre kolsizin kulandigini bilmiyorum..cünkü kolsizin hemen etkili olmaz önce vücütün ona alismasi gerekir...

DNA dizi Analiz gerekmekte yazmasi Farkli hastaliklarin FMf Arti Romatizma arti diger bu sikayetlere sebep olabilcek sorunlarin insan DNasinda Farkli Kromozumlarda Farkli degisimlerle tespit edilebilir bu nedenle sende bir degil bir cok kromozum ve degisimie bakilmasi istenmis..Bu durumuda sana en iyi sekilde bir Humangenetiker yani Gen Danismani yapabilir... Korkulcak endise edilcek birsey yok... Bulundugun kente bir Gen danismanina giderek Kan verebilir DNa hartasini cikartarabilerek tesiz konulabilirir..

simdiden cok gecmis olsun...Gelismeleri paylasirsan sevinirim..Allah yar ve yardimcin olsun saygilar
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Mesajgönderen nehirida tarih Sal Mar 11, 2008 1:08 am

Kolşisin 1.5 aydır kullanıyorum. Önceki yıllarda fibromiyalji teşhisi konulmuştu ve ilaçlar da kullandım ama sonuç alamadık. Belki de dediğiniz gibi ilaca başlama süremin kısa olmasından kayanaklı olumlu yanıt alamayışım.
Çok teşekkür ederim.
Yıkılan güzel şeylerin
Dışımıza dökülen kırıkları mı çok ses çıkarır
Yoksa içimize dökülen kederleri mi?
nehirida

Mesajgönderen Birsel tarih Sal Mar 11, 2008 1:13 am

Evet yazdiginiz belitiler fibromiyalji belirtilerine cok benzemekte tabki FMfle birliktede olabilir bu durumda arkadasimizda var...ve malesef bu hastalikla yilarca süren tedavi ve düzenli eksersizler,arti piskolojik yardim cok önemli yer aliyor..detayli bilgi Genel hastalik bölümünde bulabilirsiniz...

Bir bucuk ay kisa bir süre kolsizine en iyi cevap enaz 6ay sonra beli olur...

Siz yinde bir gen analiz yaptirmanizda fayda olcaktir..tekrar gcmis olsun
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Dön GENEL_GÜNCEL_ZİYARETÇİ DEFTERİ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir