Kıl Dönmesi Hastalığı Önlem

Nadir izlenen, Genetik Hastaliklar, ve FMF hastalarinda izlenilebilen hastaliklar

Kıl Dönmesi Hastalığı Önlem

Mesajgönderen dryolcu tarih Prş Eki 27, 2011 3:28 pm

Kıl Dönmesi Nedenleri
Önlem almak tamamen sizin elinizde ve çok basit yöntemlerden oluşmaktadır. Günboyu oturanlar araç kulalnanlar özellikle bu hastalığın risk grupları arasında yer almaktadır. O nedenler dikkat etmesi gerekenler olarak memurlar, sürücüler kaykırık ve geriye yaslanarak oturmak yerine dik oturmaları önerilmektedir.

Kıl Dönmesi
Hastalık herkeste görülebilecek bir hastalık diyebilirimki özellikle gün boyu oturanlar ve araç kullananlar daha çok dikkat etmeleri gerekmekte. Kıl dönmesi insanın oturma şekline bağlı olarak uzun oturuşlarda geriye yaslanık kaykırık oturmalardan dolayı ense ve saç tüğlerinin kuyruk sokumuna dökülmesi ve kaba et olarak tasvir edilen kuyruk sokumu bölgesindeki cildin çok hassas olması ve vücutta bulunan milyonlarca gözle görülmeyen deliklerden cilt altına girerek toplanmasıdır.

Kıl Dönmesi Tedavi
Hastalığı anladık sanırım dökülen kıllar cilt altında toplanması sonucu makatta kızarıklık, şişlik ve kaşıntı ile kendini gösterir peki ilaçla tedavi edilirmi sizce bir düşünün ve sakın üç kağıtçılara aldanmayın arkadaşlar.

İlaç orda biriken kıllara ne yapabilir hiç birşey yapmanız gereken bir tedavi merkezinde bir çok tedavi yöntemi bulunan kıl dönmesi hastalığının cilt altında toplanan kılların çıkarılmasıdır.
dryolcu
 
Mesajlar: 2
Kayıt: Prş Eki 27, 2011 3:20 pm

Dön Genel saglik / Hastaliklar ve tedavileri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron