Kolşisin dispert ve kolşin arasındaki fark?

Kolşisin hakkındaki bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

Kolşisin dispert ve kolşin arasındaki fark?

Mesajgönderen kerem tarih Cum May 14, 2010 2:35 pm

Annem benim yerime doktora gidip ilaç yazdırmış 9 kutu kolşin almış aslında önceden kolşisin dispert kullanıyordum şimdi bu ilaç farklı isim ama içeriğinin aynı olduğunu söylemiş eczacı size sorum bu ikiside aynı ilaçmı bunu kullanmamım bir farkı olucakmıdır?
kerem

Re: Kolşisin dispert ve kolşin arasındaki fark?

Mesajgönderen medussa tarih Cmt May 15, 2010 10:37 pm

Merhaba
Kolşin türk malı, diğeri ise ithal. İçerikleri aynı, ikisi de kullanılıyor. Geçmiş olsun.
medussa

Mesajgönderen yigithakan tarih Sal Eyl 13, 2011 8:21 pm

arkadaşlar çok kötü hissediyorum Colchicine despert kullanıyorum ve kullanmaya başladığımdan beri saçlarım çok fazla dökülüyo durduramıyorum bilginiz varmı bukonuda lütfen yardım edin aydınlatıcak biri varmı beni? kullanmazsam eğer ilacı bitkisel birşeyler yapsam onun yerine olur mu bunuda açıklarsanız sevinirim...
teşekkürler şimdiden...
yigithakan

Mesajgönderen birsell tarih Cum Eyl 16, 2011 1:02 pm

Merhaba,
detayli olarak özel iletinizdede anlatigim gibi brkez daha belirtemek istermki cok nadirende olsa sac dökülmesi yan etki olarak izlene bilir,bir diger teken ise FMfin Triot bezesindede etkin olabildigi ve budurumdada sac dökülmesi yasana bilmekte..öncelikle böyle bir sorununuz varmi onu baktirin..Izmirde cok iyi uzmanlar var bunlardan yararlanabilirsiniz,arkadsalr önerileri doktorlar bölümünden takip edebilirsiniz...ayrica triot konusunda; viewtopic.php?f=17&t=46 bilgi edinebilirsiiz...Kolsizine alterantiv malesef yok ,bitkilerle anacak FMF bulgu ve sikayetleri ilimlastirabilirsiniz bunun icinde önerileri Sifali bikiler ve alterantiv tip bölümünden okuyabilirsiniz...tekrar gecmis olsun
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
birsell

Dön KOLŞİSİN

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir