herkese merhaba ben de size katıldım :D

Kolşisin hakkındaki bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

herkese merhaba ben de size katıldım :D

Mesajgönderen oguz26 tarih Sal Ara 15, 2009 8:35 pm

herkese merhaba,
öncelikle bu site için emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim.
ben eskişehir den oğuz. bugün aldığım sonuçlara göre doktorumun değerlendirmesi fmf. bendeki ilk belirtiler 1,5-2 sene öncesine dayanmakta. ilk önceleri basit karın ağrılarıydı. sonra her atakta (tabi bunu daha yeni öğrendim) daha da artan ağrılar. en son geçen sene aralık 26 da hastanenin aciline attım kapağı ve o gece acil olarak apandisit ameliyatı oldum. (muhtemelen boşu boşuna) ameliyatı takip eden 6 ay hiç sıkıntı çekmedim (gerçi ara sıra biraz ağrı oluyordu) ve bu sene ramazandan sonra bir atak daha geçirdim. ben ve ailem hep üşüttüğümü bunun sonucu hasta olduğumu zannediyorduk açıkçası. ama geçtiğimiz salı sabahı acile attım yine kapağı. önce doktor bey tam emin olamadı. ama ertesi gün çıkan test sonuçlarına da bakınca tanıyı kesinleştirdi. ben tam emin olamadım ve başka bir hastahane de başka bir dokora daha başvurdum. sonuç pek değişmedi. bir dizi test ve ultrason sonucu aynı tanı konuldu. kolşisen ilacı reçeteme yazıldı. bugün aldım ilacı ama kullanıp kullanmamakta kararsızım hala. aslında sizlere de bir soru yöneltmek istiyorum. test sonuçlarım şöyle:
yanında sadece h ve l olan değerleri yazıyorum.
LYM=17,2 L MON=9,5 H HGB=13,9 L RBC=6,39 H MCV=65,7 L MCH=21,8 L RDW=15,4 H
ALT=54 H FİBRİNOJEN=514 H ERİTROSİT=6 HPF

bu tanı bu sonuçlara göre konuldu. gen testi yapılmadı bana. gen testi yapılmadan bu tanı kesinlikle doğru mudur? ve ben kolsişen ilacına acilen başlamalı mıyım?
farkındayım biraz uzun oldu ancak gerçekten ortada kaldım. lütfen bana yardımcı olun. şimdiden teşekkürler.
aşk adamı vurur
döne döne vurur
döndükçe vurulursun
vuruldukça dönersin
oguz26

Re: herkese merhaba ben de size katıldım :D

Mesajgönderen TB2YGE tarih Çrş Ara 16, 2009 1:21 am

herkese selam ben de katıldım :)
TB2YGE

Dön KOLŞİSİN

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir