KOLŞİSİN TEDAVİSİNE YENİ BAŞLADIM YARDIM LÜTFEN

Kolşisin hakkındaki bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

KOLŞİSİN TEDAVİSİNE YENİ BAŞLADIM YARDIM LÜTFEN

Mesajgönderen kerem tarih Pzt Ara 07, 2009 5:31 pm

Merhabalar Kolşisini 1 Aydır kullanıyorum 5-6 ay önce 2 haftada bir atak geçirirdim son 1-2 aydır ayda bir geliyor ataklarım. Şimdi ilacı 1 aydır içiyorum ve iyiyim hiç bişi olmadı daha ama 2-3 gündür atak gelcekmiş gibi bacaklarımda hafif ağrılar gelip geçiyor. İlacı içmeye başlayınca bir daha atak geçirmemem mi gerekir yoksa atak geçirebilirmiyim?
Doktor bana İlaca başladıktan sonra 1 kez daha atak geçirmen olağan sonra geçirmemen lazım dedi. Bu konuda bilgi verirmisiniz lütfen.
kerem

Re: KOLŞİSİN TEDAVİSİNE YENİ BAŞLADIM YARDIM LÜTFEN

Mesajgönderen ahmet emin tarih Pzr Ara 13, 2009 12:08 pm

KOLSİŞİN ATAKLARI TAMAMEN BİTİRMEYEBİLİR.SÜREKLİ KULLANILDIĞINDA ATAKLARI DAHA HAFİF ATLATMANA VE DE ATAKLARIN SIKLIĞINI AZALTMADA ETKİSİ VARDIR.
ahmet emin

Mesajgönderen murat0614 tarih Cmt Oca 02, 2010 2:10 am

merhaba arkadaşlar ben bolu dan murat yaşım 20 rahatsızlıgımda 18 seneye dayanıyor oncelıkle hepımıze gecmıs olsun dıyorum bende 18 senenın deneyımıyle bı kac bılgı vereyım dedım ben kolşisini gunde 3 kere alıyorum kolşisin atakları onlemez bıldıgım kadarıyla sadece gorevi atak esnasında karaciğer ve böbreği korur yanı koruyucu bır ılactır.ben devamlı gıderım doktora ankaraya ve bana dedıklerı sey atak esnasında kolşisini 4 e cıkarmamı soledı sızede tavsıye ederımm ama dedıgım gıbı atak onleyıcı bı ılac deıl bilginiz olsun....
murat0614

Mesajgönderen musemma tarih Cmt Oca 02, 2010 7:15 am

geçmiş olsun, 9-10 yıldır benimde önceden ataklarım sık sık oluyordu fakat nezaman tanı konuldu ( ondan öncesinde gitmedğim doktor kalmadı daha sonra iş vesilesiyle özel bir hastanede çalışmaya başladım sağolsun oranın başhekimi dahiliye doktoruydu o çok ilgilendi ve ön tanıyı zaten o koymuştu emin olmak içinde prof.dr. önerdi o da istanbul cerrahpaşada gen testi yaptırmamı istedi) ilaca başladım allaha çok şükür ataklarım yılda 2-3 defa oluyor , tabi arada eklem ağrılarımda oluyor ben ilacı 3 doz kullanıyorum aynı şekilde atak zamanı doktorum banada dozu çoğaltabileceğimi söyledi herkese geçmiş olsun tekrardan
musemma

Mesajgönderen Kübra tarih Cmt Şub 27, 2010 9:00 pm

Merhabalar bende fmf hastasıyım yaklaşık 1 yıl oldu ilaç tedavisine yeni başladım fmf hastalığından dolayı bayılabilir miyiz acil cevap atarsanız sevinirim..
Kübra

Dön KOLŞİSİN

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir