FMF & Kirmizi Et ?

Kolşisin hakkındaki bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

FMF & Kirmizi Et ?

Mesajgönderen beko tarih Pzt Kas 23, 2009 4:27 am

Selamlar arkadaslar..
Size ilginc bir deneyimimi anlatmak istiyorum ne derece dogrudur bilemem..
Atagimin son gununde doktorun tam kan sayimi crp fibr. sedim. ve babamin istegi uzerine kolestrol testleri icin kan verdim.Atak oldugundan dolayi fibrinojen cdrp ve sedim yksek cikti, kolestrolumde cok ama cok 381 cikti.Bunun uzerine doktor acil olarak kolestrolu dusurmek icin saglam bir liste yapti ve kalp doktoruna yonlendirdi.Doktorun verdigi listede kirmizi etin k si yoktu, bende kalp hastasi olmamak icin listeye sadik kalarak diyet e basladim ve yaklasik 2- 2.5 ayda 8kg verdim.Bu sure icerisinde hic kirmizi et yemedim ve garip bir sekilde 2.5 ay boyunca hic atak gecirmedim hatta sabah kalktigimda atagin baslayacagini animsatan sag taraftaki sislik hissini bile hissetmedim.

Dogum gunum ve ertesi gun ise arkadaslarimla gonlumce yedim ictim ve sonraki gun sag tarafimda sislik ile uyandim ve aksamina bildiginiz senaryo :cry:

Su an da hayatimdan kirmizi eti cikarmis bulunuyorum ve hafifte olsa atak gecirmiyorum..Bu konuyu doktorum ile paylasacagim ama once sizlere sormak istedim..kirmizi et ve proteini fmf i tetikliyor olabilirmi iliskileri olabilirmi yoksa gozumden kacan baska parametreler(yorgunluk,duzensiz beslenme,uyku duzensizligi) mi var ?
beko

Re: FMF & Kirmizi Et ?

Mesajgönderen EnginK tarih Prş Mar 12, 2015 5:21 pm

tezınızın halen arkasındamısınız?
EnginK

Dön KOLŞİSİN

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir