SAÇ DÖKĞLMESİ SORUNU YAŞAYAN VAR MI?

Kolşisin hakkındaki bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

Mesajgönderen ozankucuk tarih Prş Ağu 27, 2009 9:44 am

Selamlar,

Yaklaşık 4 aydır kolşisin kullanıyorum ve kullanmaya başlamadan önce saçlarımda hiçbir sorun yoktu, ama bu arlar sabah kalktığımda yastığımın üstü onlarca saç teliyle dolu,kolşisinden ötürü saç dökülmesi yaşayan var mı ? Yada bu başka birşeydenmi kaynaklanıyor anlayamadım, yan etkilerinde nu tarz birşey yazmıyor ?ü

Herkese ataksız günler dilerim
ozankucuk

Re: SAÇ DÖKĞLMESİ SORUNU YAŞAYAN VAR MI?

Mesajgönderen neslihan tarih Cum Ağu 28, 2009 1:46 pm

çok geçmiş olsn bende 2 yıldr kulanıyorm ilacı fakat kulanmadan öncede çok dökülüyordu ilçtan sonrada durum pek deişmedi paylşamak istedim siznle
neslihan

Mesajgönderen ZaferZorlu tarih Cum Ağu 28, 2009 3:54 pm

evt yas 28 kafa kel ;)
ZaferZorlu

Mesajgönderen ozankucuk tarih Cum Ağu 28, 2009 4:15 pm

Peki bu dökülme kolşisinle birliktemi başladı? yoksa daha önceleride var mıydı? Kimi arkadaşlar Kolşisin kullanıyor ama bana saçmalama bizde kullanıyoruz ama saç dökülmesi yapmıyor diyorlar anlamadım?
ozankucuk

Mesajgönderen saliha yeniler tarih Çrş Eyl 02, 2009 2:09 pm

bende 4,5 senedir kolsin kullanıyorum,öncedende saçlarımda hafif dökülme vardı ama bu sene biraz daha arttı.ama zaten KOLSİN in reçetesinde YAN ETKİLER bölümünde UZUN SÜRE KULLANIMA BAĞLI OLARAK oluşabilecek yan etkiler arasında SAÇ DÖKÜLMESİ de var....ama COLCHİCUM-DİSPERT in reçetesinde böyle bir şey yazmıyor.KOLSİN in reçetesinde yan etkileri daha ayrıntılı vermişler...ama ne olursa olsun bu hastalığın etkilerinden korunmak için bu ilacı kullanmak zorundayız... sonunda belkide kellik olsada :))
ATAKSIZ GÜNLER DİLEĞİYLE....
saliha yeniler

Mesajgönderen ozankucuk tarih Çrş Eyl 02, 2009 4:10 pm

Selamlar,

Birisi bana anlatabilirmi Kolşisin ile Kolşisin dispert arasındaki fark nedir? Yani siz Kolşisinin yan etkilerinde yazıyor diyorsunuz, ben bunu nereden temin edebilirim yani Kolşisini, ben Kolşisin dispert kullanıyorum bu ilaçlar farklımı?
ozankucuk

Mesajgönderen saliha yeniler tarih Çrş Eyl 02, 2009 11:08 pm

KOLSİN ve KOLŞİSİN DİSPERT aynı etken maddeyi içeriyorlar,ama bazılarına ve bazı doktorlara göre aralarında fark olduğu söyleniyor,tabii fiyat farkıda var...benim bu konuda pek bilgim yok...ama forumda KOLŞİSİN başlıklı bölümde TÜRK ÜRETİMİ KOLŞİSİN HAPI konusu var,oradaki mesajları özellikle 2. sayfayı inceleyerek sorunuza cevap bulabilirsiniz belki...ATAKSIZ GÜNLER...
saliha yeniler

Mesajgönderen ozankucuk tarih Sal Eyl 15, 2009 10:49 am

Selamlar,

Arkadaşlar, sizce bu saç dökülmesini engellemek için kullanabileceğimiz bir ilaç var mı? Yani gerçekten bende çok fazla bir dökülme mevcut, ve Kolşisinden önce bu yoktu.Yani mutlaka Kolşisin vücuttaki belli bir maddeyi etkilediği için saçları döküyor, o maddeyi takviye etmek için kullanılabilen bir ilaç olamaz mı?
ozankucuk

Mesajgönderen asaros tarih Pzr Kas 01, 2009 12:32 am

bence bir dermatoloğa görünmelisiniz saç dökülmesinin yüzlerce sebebi var hemen kullandığınız kolşisin ilacına bağlamak bence yanlış olur...ki ondan kaynaklanıyor diyelim ek destek tedavilerle bunun önüne eçilebilir..en güzeli uzmanından yardım almak..
asaros

Mesajgönderen Mühür tarih Sal Kas 10, 2009 5:04 pm

Benim de saçlarım çok dökülüyor, ama ilacın yan etkilerini okumamıştım açıkçası.
Dökülmenin nedenini bir türlü anlayamamıştım, çok da sık yıkamama rağmen saçlarımı...
Avuç avuç döküldüğü oluyor çoğu zaman...
Ne yapalım hastalığımıza başka ilaç yok ki...
Ne yanar kimse ban ateş-i dilden özge,
Ne açar kimse kapım, bad-ı sabadan gayrı...
Mühür

Mesajgönderen qokce tarih Cmt Kas 28, 2009 1:49 am

mrb arkadaşlar bende fmf hastasıyım yaklaşık 5-6 seneden beri kolsişin kullanıyorum şuan 20 yaşındyım ve saçım ilacı kullanmadan önceki durumundan daha kritik taramaya gelmiyor tepem yavaş yavaş açılmaya başladı merak ettiğim acaba tüm fmf hastaları bu sorunu yaşıyormu?
qokce

Mesajgönderen akrep tarih Cmt Oca 02, 2010 3:41 pm

evet benimde ilaçla beraber saçlarımda dökülme başladı
akrep

Mesajgönderen sevl tarih Pzr Oca 24, 2010 1:42 pm

mrb arkadaslar bendede sac dokulmesı oluyo ama ben kolsısıne baglamıyorum sebebını bu hastalık ıster ıstemez stres yapıyo bızde bence dermatolojıye gıdın bısey daha soylemek ıstıyorum bu hastalık kemık ermesıne sebep oluyomus ben 22 yasındayım ve bende baslangıcı cıktı cıddı bı sorun bence hemen doktorunuza gıdıp kemık taraması ısteyın ataksız gunler
sevl

Mesajgönderen kerem tarih Pzt Şub 01, 2010 5:16 pm

Ozan diye bir arkadaşımız kolşisini 4 ay kullandıktan sonra çok saçım döküldü demiş bende 4 ay gibi bir süredir kullanıyorum kafamda saç kalmadı delircem günde 3 alıyorum 2 ye düşürsek acaba saçlarım geri çıkarmı :) geçici bir dökülmemi bu bilgisi olan varmı yani aynı mevsim geçişlerinde dökülüp sonra çıkması gibimi yani?
kerem

Mesajgönderen Mühür tarih Çrş Şub 03, 2010 11:23 pm

benim özellikle atak esnasında çok saçım dökülüyor... Tutam tutam elime geliyor saçlarım...
Ama bu bize yapılır mı ya:((((
Ne yanar kimse ban ateş-i dilden özge,
Ne açar kimse kapım, bad-ı sabadan gayrı...
Mühür

Dön KOLŞİSİN

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir