KOLŞİSİN VE İLİK KANSERİ NE KADAR DOĞRU ?

Kolşisin hakkındaki bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

KOLŞİSİN VE İLİK KANSERİ NE KADAR DOĞRU ?

Mesajgönderen ozankucuk tarih Prş Ağu 13, 2009 3:53 pm

Selamlar,

Ben yakınlarda, 2004 tarihli bir ingilizce dökümanda Kolşisinin ilik kanserine yol açabileceğiyle ilgili bir döküman okudum ve çok telaşlandım,daha önce forumda Kolşisinin yan etkileri ile ilgili Birsel Hanım değerli bilgilerini paylaşmıştı bizimle, bu yeni okuduklarımdan sonrada birilerinden değerlendirme bekliyorum, daha önce buna benzer yan etkiler duyanımız,yada okuyanımız var mı aramızda ? Aslında Kolşisinin prospektüsünde
yan etkiler bölümünde uzun süreli kullanımda ilik depresyonu yapabileceği yazıyor,açıkcası bende bir paranoya başladı, ilik kanseri yazamadıkları için ilik depresyonumu yazdılar diyorum kendi kendime, ingilizce olan o dökümanı şu anda arıyorum hangi sitedeydi bulamıyorum,iş yerinde okuyordum malesef elektrik kesilince dökümanı kaybettim,ama ingilizcem gayet iyidir, ilik kanserine neden olabileceği uyarısını net olarak okudum.
Herkese ataksız mutlu günler dilerim...
ozankucuk

Re: KOLŞİSİN VE İLİK KANSERİ NE KADAR DOĞRU ?

Mesajgönderen tutrakan tarih Cum Ağu 14, 2009 12:43 am

şimdi kolsin kutusunu açtım dediklerin yazıyor.interneti araştırdım bu konuda yazılmış bazı şeyler var.yazanlarda kendinden emin gibi.bi beladan digerinemi koşuyoruz. nasıl bir dert çıkmaz bu.konuyu açtıgın için teşekkür ederim. herkez biraz araştırsın. bir noktaya inşallah ulaşırız.
tutrakan

Re: KOLŞİSİN VE İLİK KANSERİ NE KADAR DOĞRU ?

Mesajgönderen Birsel tarih Pzr Ağu 23, 2009 11:05 am

Okudugunuz makale gluthastaligi ve kolsizinle ilgili gelisen bir kanser sürectenmi bahsediyordu...yoksa sadece kolsizinlemi alakali,okudugunuz mekaleyinin icreigini biraz acarmisin... bendeki bazi dokumanlarda glut hastaligi dolaysiyla purin madenin idari asitlendiripmikrokristiliza ederek uzanti hastaliklara yol actigini bunlar arsinda kanserdende bahsediliyor...

türkiydeki kolsizin pospekte tam ne yaziyor suan hatirlanmiyorum ama,
burdakinde kolsizinin nadiren kan yapisinda farlik yaratabildigini, akyuvarlarin üretimini basilamasi nedenile leukoponie,kan serumda ilgili thrombopeni al yuvarlarin baskilanmasiyla anamie ortaya cikabilcegi yaziyor....
Bazen okurlarin leukoponie ile Leukemii yani lösemiyi karistirdigininda dikatini cekiyor ... biri kanserken digeri ak yuvarlarin azalmasi ilgi olusan bir olgu...

sizin okudugunuz porspekteki ilik desprasyon yaratir cümlesi yukaridaki aciklamayi bahsediyor olabilir....
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Dön KOLŞİSİN

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir