Kolşisin çok etkilemiyor

Kolşisin hakkındaki bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

Kolşisin çok etkilemiyor

Mesajgönderen selin95 tarih Prş Tem 02, 2009 1:58 pm

Merhaba, daha yeni üye oldum. 2001 den beri FMF hastalığımı biliyorum ve 14 yaşındayım. Günde 3 kez kolşisin alıyorum. Ama çoğu zaman ayda 3 kezi bulan ataklarım ortaya çıkıyor. ikizimde de aynı hastalık var ve aynı sayıda hap alıyoruz. Ama ikizimde yılda bir kez atak tutuyor. Sizce neden olabilir? şimdiden teşekkür ederim.. Sevgiler..
selin95

Re: Kolşisin çok etkilemiyor

Mesajgönderen burcuo tarih Cmt Tem 11, 2009 3:16 pm

merhana bende yeni üye oldum 17 yasındayım ve 7 sene oldu hastalıgım teshis edileli ben günde 3 kere alıyorum ve aksattıgım zaman hemen agrım baslıyor ilk önce ayaklarım agrıyor sonra karnım agrımaya baslıyor kolsisin bizim hastalıgın cözümüdür kesinlikle alınmalıdır
burcuo

Re: Kolşisin çok etkilemiyor

Mesajgönderen murat0614 tarih Çrş Oca 06, 2010 8:14 pm

mrb arkadaslar ben 20 yasındayım ve 18 senedır bu hastalıkla ugrasıyorum bende gunde 3 kere kolşisin alıyorum ama artık gun gectıkce bagısıklık kazanıyo vücut o yusden kolşisinin bi etkısı kalmıyo son 2 yıldır ayda 4-5 kere ataklarım oluyo gecen gun kontrole gıttım ankaraya doktor dahi sasırdı dedı sen dedı gunde 3 kere almana ragmen bu ataklar oluyosa bu işte bi bozukluk var dedı size tavsiyem ataklarınız oldugu zaman hem kolşisini alın hemde yanında mutlaka 1 tane agrı kesıcı ılac alın ama yine bi tavsiyem daha olacak agrı kesıcıye fazla baglanmayın allah muhafaza karaciğere ciddi zarar veriri bunuda belırtmek ısterım saygılar...
murat0614

Dön KOLŞİSİN

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir