çok üşüyorum

Kolşisin hakkındaki bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

çok üşüyorum

Mesajgönderen melek_yüzlüm tarih Pzt Kas 24, 2008 9:49 pm

çok fazla üşüme var bende. doktora gittim kan hemloglobin serum demiri ve demir bağlama kapasitesi iyi çıktı.. bişey yok dedi ama ben yine çok üşüyorum. 2 yıldır kolşisin kullanıyorum acaba bunun yok ettiği bişey varmı kanda bu sebep olabilirmi üşümeme.. ayrıca burdan tüm öğretmenlerin gününü kutluyorum.. GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN :) :)
merhabalar
fmf hakkında sormak istediğim sorular var
herşey için sonsuz teşekkürler
melek_yüzlüm

Mesajgönderen Seyma tarih Sal Kas 25, 2008 12:52 am

Ah o üşümeleri bana sorun siz...Ama ilaçla alakalı mı bilemiyorum.Okul yıllarında kışın en koyu olduğu zman dahi ellerim ateş gibi olurdu.Ama şimdi ısınmak imkansız.Hatta şu an mesajı titreyerek yazıyorum :lol:

Radyatörle aramızda sıcacık bir ilişki doğdu :lol: Ayrılmaz ikili olduk resmen...

Benimde tahlillerim normal üşümemi gerektiren bir durum yok.

Dr'uma sordum neden çok üşüyorum diye, oda gayet normal hava çok soğuk bende üşüyorum demişti :lol:

Yazın bile ısınamadım diyebilrim.Millet buram buram ter dökerken ben oh be nihayet ısındım demiştim nerde var döveceklerdi :roll:

İnş. bu sebebi ilaca yada fmf'e bağlanmaz :? .
Resim

Hayatımın anlamı...
Seyma

Re: çok üşüyorum

Mesajgönderen melek_yüzlüm tarih Cum Mar 06, 2009 10:47 pm

millet de benle dalga geçiyor. işin kötü tarafı dişlerimi de çıtırdaması gizleyemiyorum kendimi sıksam olmuyor ağzımı kapatıyorum duyulmasın diye bu sefer dilimi ısırıyorum. ne diyolar artık biliyomusunuz bana asena gibi ne titriyorsun? çok kötü ya:)
merhabalar
melek_yüzlüm

Mesajgönderen gozde k tarih Cmt Ağu 01, 2009 1:33 pm

mrb 19 yaşndayım ve hastalığımn tanısı yeni kondu küçüklüğümden beri kan değerlerim yüksek olmasına rağmen sürekli üşüyorum.. yaz kış şuan tatil beldesindeyim ve uzun kollu kıyafetlerle geziyorum..sebebini bilmiyorum ama bu hastalıkla alakalı olup olmadığını merak ediyorum.
gozde k

Mesajgönderen tutrakan tarih Sal Ağu 04, 2009 5:33 am

bir taraftan titriyor üşüyorum kafamda bere bir tarafan ayaklarım legende suda yanıyor kimi zaman çoraplarıma buz koyuyorum bazen el ve ayakları buz gibi anlam veremiyorum
tutrakan

Mesajgönderen melek_yüzlüm tarih Sal Ağu 04, 2009 2:26 pm

arkadaşlar kendimizle dalga geçmeyi öğrenmişiz anlaşılan.. herkesten farklı özel insanlar gözüyle bakıyorum kendime. kabullenmek çok zor oldu bu hastalığı eeee 25 yaşında konulursa teşhis oluca bu değilmi :lol: :lol:
merhabalar
melek_yüzlüm

Mesajgönderen tutrakan tarih Sal Ağu 04, 2009 7:47 pm

defalarca şikayetlerimle atak sırasında tam teşekküllü devlet hastanesine başvurdum.cildiyeye gönderdiler.onlarda ayaklarıma bir losyon verdi veya bir antibiyotik. 40 yaşımda bir romotoloji uzmanı akşam vardiyasında teşhis koydu.EVET BİRİLERİ DALGA GEÇİYOR.ben sadece halime gülüyor kolşisinimi alıyorum.
tutrakan

Mesajgönderen bekir38 tarih Çrş Ağu 26, 2009 6:28 pm

gercekten ya bende üşüyorum ceketle gezıyorum cogu zaman arkadaslarım tuhaf karsılıyorlar sıcak dıyorlar ama ben üşüyorum
Kaderler Aynı...
bekir38

Mesajgönderen Mühür tarih Pzt Kas 09, 2009 1:15 pm

Ben yazın değil ama kışın çok üşüyorum ve atak sırasında yorganlar bile az geliyor.
Hastalıktandır herhalde.
ALLAH yardımcımız olsun.
Ne yanar kimse ban ateş-i dilden özge,
Ne açar kimse kapım, bad-ı sabadan gayrı...
Mühür

Mesajgönderen AAA tarih Cum Ara 04, 2009 3:41 pm

Artık üşümeye alıştım. El tırnaklarımda morarmalar oluyor ve titriyorum bunlar biraz moral bozuyor. Ama ne kadar ilaç kullanımından kaynaklanıyor emin olamıyorum. Hiç bu üşümeleri doktoruyla paylaşan var mı?
AAA

Mesajgönderen Mühür tarih Çrş Şub 03, 2010 11:28 pm

Benim bir doktorum bile yok:(
Ne yanar kimse ban ateş-i dilden özge,
Ne açar kimse kapım, bad-ı sabadan gayrı...
Mühür

Dön KOLŞİSİN

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir