Colchicine Dispert'e alternatif

Kolşisin hakkındaki bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

Colchicine Dispert'e alternatif

Mesajgönderen uysalburak tarih Cmt Eki 25, 2008 9:40 am

Arkadaşlar sanırım çoğunuz Colchicine dispert kullanıyorsunuz.
Yüksek dozda kullanan arkadaşlarda karın ağrıları ve sürekli ishal kaçınılmaz yan etkisidir.
Ben 35 yaşımdayım ve 12 yaşımdan beri Colchicine kullanıyorum. Ülkemizde satılan ilaç Almanyada da satılan Colhicine Dispert. Adeti 0,5 mg.
Dispert in yan etkileri üzerine 15 Yaşımdan beri Fransadan getirttiğim Colchicine Houde u kullanıyorum. Dispert e göre yan etkileri daha az. Ayrıca adeti 1,5 mg. Dr un bana tavsiyesi Günde 3 yarım olarak ilacı 1,5 mg almam. Ben yıllardır Sabah tam ( 1mg ) akşam yarım 0,5 mg şeklinde alıyorum.
Dispert e göre yan etkileri gerçekten az. Getirtebilecek arkadaşlar varsa Fransa'dan getirtmelerini tavsiye ediyorum.
uysalburak

Mesajgönderen f1ay tarih Pzt Şub 02, 2009 2:33 am

fmf teşhisim koyulalı 1,5yıl oldu.1yıldan uzun süre colhicine-dispert kullandım.3tane alırken de ataklarım devam etti.alerji problemlerim de oldu.çapadaki doktorum fransız colchicine geçicez dedi.yaklaşık 2 aydır sabah tam akşam yarım alıyorum.ben taç ecz. 'den alıyorum.ocak ayı başından beri yoktu.ilaçsız kalıcam diye çok korktum.siz nereden temin ediyorsunuz.ben tekirdağ/çorluda oturuyorum istanbulda bir tek bu eczane getiriyor dediler.size de sık sık ilaç yok diyorlar mı? sitede fransız ilaç kullanan bir tek sizi bulabildim ilgilenirseniz çok sevinirim.cevabınız benim için önemli.şimdiden teşekkürler (benim fransız ilacımın adı sadece COLCHİCİNE 1mg ,houde yazmıyor aynı değil mi? yanlış mı alıyorum acaba?)
f1ay

Re: Colchicine Dispert'e alternatif

Mesajgönderen uysalburak tarih Pzt Oca 18, 2010 12:06 pm

Kusura bakmayın uzun zamandır girmiyordum siteye yeni girdim.
Fransa dan getirtiyorum. Çok zor rica minnet oluyor ama 10 kutu 10 kutu getirtiyorum. Şimdi de galiba colchicine fabrikası kapanmış. Ne olacak bilmiyorum :(
uysalburak

Dön KOLŞİSİN

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir