unutkanlık

Kolşisin hakkındaki bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

Mesajgönderen gamsiz_58 tarih Sal Şub 27, 2007 10:40 am

Ben henüz kolşisin kullanmadım ama çok unutkanım kanımca hastalıktan olabilir
gamsiz_58

Mesajgönderen zeynep tarih Prş Mar 08, 2007 3:50 pm

selam vallahı arda da unuttugunu falan soyluyo özellıkle derslerını özellıkle sorumlu oldugu şeyleri dıger ne varsa herseyı hatırlıyor buna baglamalımıyım benım hatırlamadıgım seylerı genelde hep hatırlar hergele bunu duymasın kullanır artık ılactan falan dıye :)
zeynep

Mesajgönderen petra yolcusu tarih Prş Mar 08, 2007 7:32 pm

ilacımı düzenli alıp, az miktarda ama düzenli bir şekilde protein aldığımda bu sorunun ortadan kalkacağına inanıyorum. tabii bu benim görüşüm bir tek beni bağlar ama ben muhasebeciyim unutkanlık benim bitişim demektir yapacak başka bişeyim yok doktor her ne kadarda et ten uzak dur desede ben devam ediyorum tabiiki eskisi gibi düzensiz değil belli gün ve belli zaman dilimlerinde.
petra yolcusu
petra yolcusu

Mesajgönderen selly tarih Çrş Eyl 10, 2008 1:03 am

benimki unutkanlığıda aştı bunamaya doğru yol aldı :D :D :D bunak bile diyenler var bana ...ama daha yaşım ne yaaaa 8)
selly Resim
selly

Mesajgönderen melek_yüzlüm tarih Prş Eki 02, 2008 9:48 pm

slm arkadaşlar
herkese iyi bayramlar.
kullandığımız kolşisin ilacı B12 vitamininin emilimini azalmakta olup vücuda gerekli olan bu vitamin alınamıyor ve bu vitamin eksikliğinde unutkanlık belirtisi görülüyor. Bu bilginin herkesin bilmesi ve gereğinden biraz fazla B12 vitamini alınmasını öneriliyor yeşil sebzelerde mevcut herkese sağlıklı beslenmeler...(yanlışım varsa düzeltebilirsiniz..)
merhabalar
fmf hakkında sormak istediğim sorular var
herşey için sonsuz teşekkürler
melek_yüzlüm

Mesajgönderen büşraa tarih Cum Eki 03, 2008 8:09 pm

bende çok unutkanım... ama fmf ten mi kaynaklanıyor bilmiyorum...
büşraa

Mesajgönderen HATİCE tarih Prş Eki 30, 2008 1:04 pm

B112 NELERDE VAR ACABA.İLAÇ ADI VS ALABİLİRMİYİM.YİYECEKLERDE NELERDE VARDIR
HATİCE

Unutkanlık ve kolşisin

Mesajgönderen halee tarih Prş Eki 30, 2008 2:50 pm

"[HATİCE] B 12 VİTAMİN HANGİ YİYECEKLERDE VAR ? İLAÇ ADI VS ALABİLİRMİYİM"
"B12 vitamini eksikliği bir dizi vitamin enjeksiyonu ile tedavi edilir. Hidroksokobalamin olarak bilinen bir çeşit B12 vitamini her iki veya dört günde bir herhangi bir kasa enjekte edilir. Yaklaşık altı enjeksiyon verilir ve bu vücutta bir B12 vitamini deposu oluşturmak için yeterlidir. "
"B12 vitamini folik asit ile birlikte alınmalıdır. Karaciğerde, sütte, yumurta akında, peynirde, balıkta, ette ve karideste bol miktarda , bitkilerde ise son derece az miktarda bulunur. Dana eti, dana karaciğeri, böbrek, midye, dil balığı, ringa balığı, uskumru, sardalya B12 vitamini içeren yiyeceklerdir. Sebzelerde ise B12 vitamini bulunmaz."

Unutkanlık; günümüzde insanoğlunun önemli sağlık sorunları arasındadır. Yoğun stres altında kalma, beraberinde oluşan zihinsel yorgunluk, yeterli ve dengeli beslenememe, çeşitli hastalıklar unutkanlığın başlıca sebeplerindendir. Öncelikle unutkanlığa neden olan bu faktörlerin varlığını ya da eksikliğini sorgulamalıyız kendimizde. Kolşisin kullanımından kaynaklanan unutkanlık (varsa...) listenin en sonunda yer alır arkadaşlar.
Sağlıklı günler...
halee

Mesajgönderen destina13 tarih Sal Kas 25, 2008 2:32 am

Bende çok unutkanım kendime sinir olacak derecede hemde :D
Benimle aynı kaderi paylaşan herkese acil şifalar dilerim...
destina13

Mesajgönderen Erol Ergün tarih Sal Kas 25, 2008 7:36 pm

Unutkan mı? Hıı! Neydi? Ne diyorduk ya? Yok bende yok, uyuklama yok. Olmuyor öyle şeyler.
EROL
Erol Ergün

Mesajgönderen esraa tarih Pzr Oca 11, 2009 9:05 pm

Arkadaşlar unutkanlığın sebebi B12 vitamini eksikliği.Bana da kontrole gittiğim doktor sordu unutkanlık var mı diye.Ben de ileri derecede değil ama oluyor dedim.B12 değerimi ölçtürdüm tahlille ve normal değerin baya bi altında çıktı.Şimdi Benexol isminde bi ilaç içiyorum bunun için.Kokusu çok fena ama mecburen...Bence siz de doktorunuza söyleyin ve ölçtürün b12 nizi.Ataksız,sağlıklı günler :)
esraa

Mesajgönderen dr_bahar tarih Pzt Oca 12, 2009 2:49 am

B12 ve folat değerlerinizi bir ölçtürün unutkanlığın sebebi bu olabilir..geçmiş olsun
dr_bahar

Mesajgönderen birsen tarih Çrş Oca 14, 2009 5:38 pm

valla bende de var unutkanlık....ilerde yandık...beslenmeye dikkat etmek lazım..bari bunu untmayım :) :) :)
birsen

merhabalar

Mesajgönderen Yolcu Zeynep tarih Prş Oca 15, 2009 10:54 am

arkadaşlar hepinize çok geçmiş olsun,
benim nişanlım fmf hastası,askerden yeni geldi ,teşhis askerdeyken kondu 27 yaşında,GATA da konuldu teşhis ama geç teşhis olup olmadsığını söylemediler,şimdi sizin yazdıklarınızı okuyunca geç teşhis olabileceğini düşündüm,ilaç kullanmaya yeni başladı,izmirde oturuyoruz ,
bununla ilgili izmirde adını bildiğiniz bir dr. varmı,sanırım gitmemeiz gerekiyor aylık kontrolü filan varsa diye
cevap bekliyorum,
şimdiden teşekürler
HAYAT, HER KOŞULDA YAŞAMAYA DEĞER...:)
Yolcu Zeynep

Mesajgönderen Birsel tarih Prş Oca 15, 2009 6:17 pm

Mehraba Zeynep,

endise etme insallah kalisici bir sorun gelismemistir bu tabiki dogustan ihtibaren FMf genini tasisada ilk belirtiler bunun yogunluguda yasi kadar önemli yani kalici bir hasar gelismesi icin kiside uzun yilar ataklarin kontrolsuz devam etmesi gerekiyor..

Sanslisin izmirde cok degerli Uzmanlar var FMFi iyi bilenm bunlardan faydalanabilirsin..isim ve ulasabilcegin adesler Doktor ve sehirler bölümünde varlar bunlardan 9 Eylül tip fak.teden prof.dr. Mehmet tunca bey veya Ege tip fak. Arif Bigali beyi tavsiye edebilirim.. tekrar gecmis olsun
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

ÖncekiSonraki

Dön KOLŞİSİN

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir